Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
FRYMA E DAVOS-it
E martė, 29 janar 2013 - 17:08
Takimi mė i njohur nė botė i udhėheqsve politikė dhe tė biznesit -- Forumi Ekonomik Botėror 2013 nė Davos tė Zvicrės -- pėrfundoi punimet tė djelėn. Nė atė forum morėn pjesė javėn qė kaloi mbi 2500 veta ndėr udhėheqsit mė tė dalluar tė botės nė fushėn politike e qeveritare, biznesit, tė shoqėrisė ...
 
 

  EKONOMIA KOMBĖTARE E enjtė, 17 janar 2013 - 14:51
Doli nga shtypi libri i Mr.sc. Refik Kryeziut “Ekonomia Kombėtare“ nė botim tė Universitetit AAB Riinvest Kėto ditė doli nga shtyp libri i Mr.sc. Refik Kryeziut, „Ekonomia Kombėtare” Qasjet dhe Pe... » mė shumė
  NĖ SHQIPĖRI, EKONOMIA SHQETĖSIMI KRYESOR E enjtė, 10 janar 2013 - 21:28
Sipas njė njoftimi pėr media tė botuar dhe shpėrndarė me 27 Dhjetor, Instituti Demokratik Kombėtar i Amerikės botoi njė raport mbi njė studim tė ri qė vlerėson gjėndjen politike nė Shqipėri, tė ndėr... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Kriza financiare globale: efektet shkatėrruese tė saj E shtunė, 07 shkurt 2009 - 21:15
Kriza aktuale ka pėrfshirė botėn e me theks tė veēantė, vendet mė tė zhvilluara, tė atyre shteteve qė kanė shumicėn e brutoproduktit botėror dhe qė kanė nivelin e lartė tė jetesės. » mė shumė
  Thikė pas shpine, nga Mali i Zi E martė, 27 janar 2009 - 10:09
Ministri malazez Branimir Gvozdenoviē, nė cilėsinė e kryesuesit tė sekretarit tė CEFTA-s, i shkruan MTI-sė se Kosova nė kėtė asociacion nuk mund tė prezantohet pa UNMIK-un dhe nuk ka arsye qė tė debat... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  BE: Kriza ekonomike do te vazhdoje gjate E dielė, 18 janar 2009 - 16:06
Bashkimi Evropian parlajmeron se kriza globale ekonomike qe po godet fort Evropen do te jete me e gjate dhe me e rende nga sa ishte menduar, duke shuar shpresat per nje rigjallerim te shpejte te ekono... » mė shumė
  Ministri i Jashtėm i Turqisė, Ali Babaxhan, takoi komuniteti... Ramiz Bojaj | E enjtė, 15 janar 2009 - 21:28
Qeveria tė krijojė politika tė qarta ekonomike Kosova ka potencial tė mjaftueshėm pėr zhvillim tė hovshėm ekonomik, mirėpo i mbetet qeverisė qė tė hartojė politika efektive zhvillimore qė do tė ga... » mė shumė
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi