Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Intervistė me veprimtarin, shkrimtarin e publicistin, Mehmet Bislimi
E dielė, 18 shkurt 2018 - 11:33
(kjo intervistė ka qenė e botuar edhe tek Radiokosovaelire me ndryshime tė vogla) Mehmet Bislimi u lind mė 24 mars 1958, nė fshatin Prekaz tė Epėrm tė Drenicės. Shkollėn fillore e ka mbaruar nė vendlindje, kurse gjimnazin nė Skenderaj. Nė Universitetin e Prishtinės ka studiuar shkencat natyrore- ...
 
 

  Flet poeti, filozofi, fotografi i njohur austriak ... Prof. Hazir Mehmeti | E martė, 14 nėntor 2017 - 04:25
“Si e kam njohur Ali Podrimjen dhe Ibrahim Rugovėn” “ ... njė rebel radikal, pėr tė cilin nuk ishte aq e rėndėsishme qė ta shpjegojmė botėn, mirėpo qė ta ndryshojmė kėtė botė dhe njerėzit, qė tė ... » mė shumė
  Aty ku ėshtė mėsuesi Vaxhid janė edhe nxėnėsit e shkollės sh... Isuf I. Bytyēi | E enjtė, 21 shtator 2017 - 22:09
Mėsuesi Vaxhid Sejdiu me punėn, angazhimin dhe pėrkushtimin e tij nė kuadėr tė shkollės shqipe ėshtė bėrė model, se si duhet tė punojnė mėsuesit nė shėrbim tė fėmijėve shqiptarė nė mėrgatėn shqiptare.... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Kėngėtari Nikollė Gjini, njė jetė me kėngėn shqipe Prof. Hazir Mehmeti | E hėnė, 19 qershor 2017 - 00:25
Publiku mė bėnė tė lumtur kur kėndoj dhe harroj ēdo gjė nga respekti pėr te para tij. Tallava, mendoj, ėshtė kanceri i muzikės popullore.. » mė shumė
  Jam krenar qė i takoj kombit shqiptar dhe e mbaj krenarisht ... E merkurė, 19 prill 2017 - 04:13
Intervistė me artistin e teatrit e tė filmit tė Kosovės, humoristin, studiusin serioz tė evenimeteve tė shumta, kritikun e artit letrar e pamor, Ismet Krasniqin-Lalėn, nga Drenoci i Komunės sė Malishe... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  INTERVISTĖ ME KRYETARIN E LKSHMSĖ Z. HASAN QYQALLĖN E dielė, 01 janar 2017 - 05:45
Z.Qyqalla ky ėshtė viti i tret, nga themelimi i Lidhjes sė Krijuesve Shqiptarė nė Mėrgatė (LKSHM), ju si do na pėrshkruani shtegtimin e kėtij asociacioni, mbase shquhet si i vetmi, gjer mė tani? Qy... » mė shumė
  Bashkėbisedim me Profesor Mustafė Krasniqin E enjtė, 29 dhjetor 2016 - 16:54
Mustafė Krasniqi, ėshtė njėri nder aktivistėt kryesorė tė Ēėshtjes Kombėtare nė Kosovė dhe, tani pėr Mėsimin Plotėsues nė Gjuhėn Shqipe, nė Bavari. » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (7) E martė, 29 nėntor 2016 - 20:43
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (6) E shtunė, 26 nėntor 2016 - 16:45
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (5) E merkurė, 23 nėntor 2016 - 12:34
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (4) E dielė, 20 nėntor 2016 - 14:14
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (3) E martė, 15 nėntor 2016 - 14:26
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (2) E shtunė, 12 nėntor 2016 - 14:15
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” E martė, 08 nėntor 2016 - 11:55
Afrim Morina ėshtė emėr i njohur edhe nė letrat shqipe e, edhe nė politikėn shqiptare. Ėshtė atdhetar, ngase rrjedh prej njė familjeje atdhetarėsh tė devotshėm. Ėshtė veprimtar, sepse, veprimin pėr a... » mė shumė
  Lexim i veprave tė Prof. Ahmet Qeriqit E premtė, 30 shtator 2016 - 10:54
LIRIA, PERĖNDESHA E FITOREVE Jeta dhe vepra e shkrimtarit dhe atdhetarit, prof. Ahmet Qeriqit, ėshtė shembull mė i veēantė i luftėtarit tė lirisė, i romansierit tė shkėlqyer, eseistit poetik, ile... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Ta ngrisim hasanizmin nė piedestalin mė tė lartė E hėnė, 20 qershor 2016 - 00:29
(Intervistė e gazetarit Qazim Doda, pronar i TV amerikan ALBANIAN-Vision ne New York SHBA me Mehmet Prishtinėn, realizuar nė TV ILIRIA nė Viti, transmetuar nė mars 2016). » mė shumė
  Ta ngrisim hasanizmin nė piedestalin mė tė lartė E shtunė, 18 qershor 2016 - 02:48
(Intervistė e gazetarit Qazim Doda, pronar i TV amerikan ALBANIAN-Vision ne New York SHBA me Mehmet Prishtinėn, realizuar nė TV ILIRIA nė Viti, transmetuar nė mars 2016). » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  NDĖSHKIMI I KRIMEVE TĖ LUFTĖS DHE STABILITETI I BALLKANIT E dielė, 12 qershor 2016 - 01:54
Intervistė me Fetnete Ramosajn, bashkėpunėtore profesionale nė Institutin pėr Hulumtimin e Krimeve tė Luftės (IHKL) e botuar nė uebfaqen bullgare www.obshtestvo.net » mė shumė
  Rexhep Qosja: Mėnyra si u zgjodh Presidenti, mirė pėr Serbin... E martė, 08 mars 2016 - 14:01
Akademiku Rexhep Qosja, nė kėtė intervistė pėr Rudina Xhungėn, tregon njė panoramė dėshpėruese tė situatės politike dhe ligjore nė Kosovė. Ai shpjegon se ėshtė gjendja e mungesės sė shpresės dhe besim... » mė shumė
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi