Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Dosjet sekrete pėr Gjykatėn Speciale tė krye-UDB-ashėve qė punojnė nė Policinė e Kosovės (1)
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 17:12 | Isa Mulaj
Te UDB-sė jeni, dhe tek ajo do tė ktheheni! Unė kam qenė nė favor tė jo vetėm njė, por tė 347 gjykatave speciale nė Kosovė pėr luftimin e krimit dhe rindėrtimin e njė identiteti dinjitoz tė shqiptarėve. Mė dukej pak njė gjykatė speciale dhe mendoja se do tė jetė e pamjaftueshme. Megjithatė, burim...
 
 

  Hapja e dosjeve: Infiltrimi i UDB-sė pėrmes Idriz Zeqirajt n... Isa Mulaj | Para 5 ditė e 14 orėve
Idriz Zeqiraj ėshtė nga fshati Studenicė, komuna e Istogut, pėrndryshe axha i Kosovė Zeqirajt. Kosova ishte shofer i Fadil Feratit dhe ėshtė vrarė nė Banjė tė Pejės mė 10.12.2001 pėr shkak se ishte ud... » mė shumė
  DERVISH AVDYL HASANI I GRISE DHE ENE... E hėnė, 22 janar 2018 - 19:28
Po tė ngjitėsh dhe tė kthehesh nga cilido pikė horizonti nė Malėsinė e Gjakovės (Tropojė) ka pikė takime me mite, qė rrjedhin nga histori tė vėrteta. Mė duhet tė sqaroj, ose tė komentoj diēka pėr ter... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  LURĖS, TITULLIN “NDERI I KOMBIT”, DO IA JEPTE DHE ISMAIL QEM... E hėnė, 08 janar 2018 - 22:27
Aty, nė atė 17 maj 2017, nė njė veprimtari elitare, solemne e festive, ku ishin krejt “Paria” e sotme e Dibrės, titullarė tė Qarkut, Prefekturės e Bashkisė, e lėshova njė mendim pėr ata qė kanė zemėr ... » mė shumė
  Top sekreti i Ramush Haradinajt me pazarin e UDB-sė sė Istog... Isa Mulaj | E shtunė, 06 janar 2018 - 19:26
Ky shkrim u dedikohet tė gjithė atyre qytetarėve tė Istogut tė cilėve u ėshtė dhunuar e drejta e votės, pėrballen me ēnjerėzimin e dinjitetit tė tyre, dhe shtypjen sistematike nga regjimi i UDB-sė i c... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Cila ėshtė e vėrteta, si u votua dhe pse u votua kundra SHBA... E premtė, 29 dhjetor 2017 - 03:37
Greg Valliere, analistė dhe strateg i parė politik i Grupit tė Kėrkimeve tė Institutit “Potomac”, nė SHBA, i cili ėshtė edhe njė ndėr 10 analistėt mė tė mirė tė vitit 2017, tha pėr CNN, se: “ vetėm “q... » mė shumė
  MĖRGIMI: A ĖSHTĖ SHPĖTIMI, APO DĖSHTIMI?.! ... E hėnė, 25 dhjetor 2017 - 01:02
Kjo dukuri daton nga kohėrat edhe mė tė lashta, dhe sot pėr fat tė keq vazhdon, me ritme, e dimensione tė ndryshme. Largimi nga trungu ėshtė: shpėtim, dhimbje, dėshtim. Nesėr a do tė jetė kėshtu: kjo ... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  TARIKATI ISLAM HALVETI TE SHQIPTARĖT E merkurė, 20 dhjetor 2017 - 00:21
Botime tė reja: Dr. Alban Dobruna TARIKATI ISLAM HALVETI TE SHQIPTARĖT Nė javėn e parė tė muajit tė fundit, dhjetor, 2017, doli nga shtypi libri me titull ‘TARIKATI ISLAM HALVETI TE SHQIPTA... » mė shumė
  Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe krimi... Isa Mulaj | E merkurė, 13 dhjetor 2017 - 13:15
Shėrbimi i UDB-sė nė Istog ka nėn kontroll ēdo sferė tė institucioneve publike, pikėrisht pėrmes njerėzve tė ish-UDB-sė dhe familjarėve tė tyre tė akomoduar nėpėr kėto institucione. Tė gjithė ju qė sh... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Skandali i kriminelėve tė UDB-sė dhe familjes Rugova me shes... Isa Mulaj | E premtė, 17 nėntor 2017 - 18:13
Kompania ndėrtimore “Conex Sh.p.k.” me para tė veta i kreu punė Haki Rugovės nė fshatin Syriganė nė vlerė 80 000 euro, ia siguronte 100 vota LDK-sė nga 100 punėtorėt, dhe ia dha 20 000 euro n’zarf pėr... » mė shumė
  Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe krimi... Isa Mulaj | E martė, 14 nėntor 2017 - 18:57
Rezultatet e Programit pėr Vlerėsimin Ndėrkombėtar tė Studentėve (PISA) tė cilat e radhisin Kosovėn diku kah fundi i pusit, nuk i bėnė pėrshtypje thuajse askujt rreth shkaqeve pse gjendja nė arsim ėsh... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Kosova, Dubai, energjia diellore dhe ajo e qymyrit ; E enjtė, 09 nėntor 2017 - 19:07
Mora shkas nga njė kontratė e Dubait ( Emiratet arabe) me njė firmė nga Shangaji dhe njė nga sauditet pėr ndėrtimin e njė termocentrali diellor me fuqi 700 MW ?! pėr furnizimin e Dubait me energji ele... » mė shumė
  Njė pėrvjetor qė nuk e tronditi botėn E merkurė, 08 nėntor 2017 - 04:26
7 nėntori, nė mos tė gjithėve, tė paktėn brezit tim, i kujton njė datė apo ngjarje tepėr tė rėndėsishme, Revolucionin Socialist tė Tetorit, tė 1917-ės, kur pėr herė tė parė nė histori, nė krye tė Rus... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  HAXHI SALI BEJ PĖRRENJASI - NDĖRTUESI I VEPRAVE PUBLIKE DH... E premtė, 03 nėntor 2017 - 01:52
Sa mė shumė kalojnė shekujt, aq mė e trashė bėhet perdja e errėsirės pėr tė ndriēuar figura historike dhe kontribute humane. Kujtdo qė nis tė shkruaj, me siguri do t’i duhet tė shfletojė dokumenta tė ... » mė shumė
  XHEMALEDIN SALIHU, NJERI I ADHURUAR NGA POPULLI I LUGINĖS SĖ... E merkurė, 01 nėntor 2017 - 05:58
Presheva, pėr mua ėshtė vendlindja e dytė, pa e harruar vendlindjen time Velegllavėn (Velia Glauan e lashtė) njė pjesė tė synimeve e tė aspiratave jetėsore m’i plotėsoi Presheva sepse aty e kreva gjim... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  NJĖ UDHĖTIM NĖ KRAHINĖN E MATIT, VENDLINDJES SĖ FIGURAVE HI... E merkurė, 25 tetor 2017 - 21:31
Njė udhėtim me sfond eksplorues, qė nuk ngjan me frymėn bajroniane tė shtegtimit, por qė riaktivizon energji tė pashtershme ndaj natyrės dhe historisė, pėr tė depėrtuar nėpėr labirintet, ku dora e ... » mė shumė
  Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe krimi... Isa Mulaj | E hėnė, 23 tetor 2017 - 00:10
“Njeriu po qe njeri, le njė vepėr pėr tė gjallė; kur ngordhė gomari, lė prapa njė samar” – Mehmet Akifi Ēuditėrisht, gjatė kohės sė komunizmit, gjimnazi “Haxhi Zeka” i cili atėherė quhej “Vėllėzėri... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe krimi... Isa Mulaj | E premtė, 20 tetor 2017 - 02:33
Jo vetėm qė keni dėgjuar pėr Haxhi Zekėn, por me siguri dini diēka rreth personalitetit tė tij. Pavarėsisht se ēfarė lexuesish mund tė jeni, sė paku mund ta paramendoni se Haxhi Zeka ka qenė njė njeri... » mė shumė
  HISTORIANI LIS MIRĖ MUHAMET TĖRNAVA IKU I MVESHUM ME MADHĖSH... E martė, 19 shtator 2017 - 18:29
Nė Lismir tė Fushė-Kosovės iku nė ditėn e djehit dhe njė tjetėr lis i mirė i historisė shqiptare, veēmas i asaj tė Mesjetės, prof. dr. Muhamet Tėrnava. 70 vjeēar. Njė ndėr miqtė e tij tė afėrt, Ahmet ... » mė shumė
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi