Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 319 rezultate nga autori "Fadil Shyti"
DHURATAT E HIDHURA PĖR POPULLIN E KOSOVĖS, NGA POLITIKANĖT, E "KOMBIT KOSVAR"?!
E merkurė, 06 shtator 2017 - 22:31
"Urime fitorja UĒK-sė, urime fitorja populli vėlla i Kosovės! Ditshi, e ruajshi, si sytė e ballit kėtė liri"! (Reshat Arbana) -Pėrafėrsisht, kėshtu pat uruar dhe pat dėshiruar i madhi artisti i popullit, kur erdhi nė Prizren, me rastin e festės, kur ikėnn trupat ushtarake serbo-ēetnike armike,...
albaniapress.com/lajme/23211/DHURATAT-E-HIDHURA-PER-POPULLIN-E-KOSOVES-NGA-POLITIKANET-E--KOMBIT-KOSVAR-.html
LIRI PĖR KOMANDANT LIRIDONIN E KOSOVĖ-SHQIPĖRISĖ, RAMUSH HARADINAJ!
E merkurė, 11 janar 2017 - 07:49
(Tė shqetėsuar nga arrestimi i Komandantit tė UĒK-sė, Ramush Haradinaj, -i zgjodha kėto komunikime me dy nga miqtė e mi atdhetarė, nė faqet e FB-sė)
albaniapress.com/lajme/22767/LIRI-PER-KOMANDANT-LIRIDONIN-E-KOSOVE-SHQIPERISE-RAMUSH-HARADINAJ.html
Poezi tė ribotuara me rastin e festave tė 28-29 Nėntorit tė Kuq
E dielė, 27 nėntor 2016 - 16:57
.
albaniapress.com/lajme/22661/Poezi-te-ribotuara-me-rastin-e-festave-te-28-29-Nentorit-te-Kuq.html
PĖRPARA DREJT RIBASHKIMIT TONĖ KOMBĖTAR!
E enjtė, 16 qershor 2016 - 01:08
.
albaniapress.com/lajme/22346/PERPARA-DREJT-RIBASHKIMIT-TONE-KOMBETAR.html
FLAKADANIT!
E shtunė, 04 qershor 2016 - 10:28
.
albaniapress.com/lajme/22313/FLAKADANIT.html
SI ARRITI VV-ja, NĖ KRYE ME ALBIN KURTIN NGA NJĖ LĖVIZJE MINORE TĖ FUQIZOHET NĖ NJĖ LĖVIZJE GJITHĖPOPULLORE!
E enjtė, 26 maj 2016 - 01:05
Drejtėsinė, guximin dhe diturinė i kishim armė,-dhe kurdoherė i kemi,-nga njėri aksion nė tjetrin pėr mbrojtjen e Republikės sė Kosovės dhe RIBASHKIMIN me SHQIPĖRINĖ,-tė derdhim djersėn dhe gjakun,-tė gatshėm ishim dhe jemi!
albaniapress.com/lajme/22299/SI-ARRITI-VV-ja-NE-KRYE-ME-ALBIN-KURTIN-NGA-NJE-LEVIZJE-MINORE-TE-FUQIZOHET-NE-NJE-LEVIZJE-GJITHEPOPULLORE.html
PĖR UNITETIN POLITIK TĖ VV-sė ME PARTITĖ TJERA SHQIPTARE NĖ KOSOVĖ!
E shtunė, 14 maj 2016 - 19:55
"Kush hyn nė kaēak tė pulave, dihet qė e pickojnė pleshtat” (Populli) VV, pėrkundėr sakrificės se, hyrja nė kolaicione tė panatyrshme me disa parti shqiptare nė Kosovė do tė keqkuptohej nga populli, por edhe nga elektrorati i saj qė e kishte votuar; udhėheqja e saj largpamėse dhe e guximshme e m...
albaniapress.com/lajme/22270/PER-UNITETIN-POLITIK-TE-VV-se-ME-PARTITE-TJERA-SHQIPTARE-NE-KOSOVE.html
BASHKĖFAJTORĖT E DEMONKRACISĖ FEUDAL-KAPITALISTE!
E premtė, 29 prill 2016 - 06:15
"Ujku qimen e ndėrron, por vesin se harron"! (Populli) Moj znj, e rėndė,Theresa May,-ti moj ministreshė e Anglisė! http://www.gazetaexpress.com/…/ministrja-britanike-shqiper…/
albaniapress.com/lajme/22228/BASHKEFAJTORET-E-DEMONKRACISE-FEUDAL-KAPITALISTE.html
”KOLONA E PESTĖ” KUNDĖR-SHQIPTARE NĖ OFENSIVĖ, URGJENTISHT DUHET T“I NDALET TURRI !
E premtė, 22 prill 2016 - 00:58
Disa analistė shkretanė, reaksionarė me damka, “kosovarė”, si Sabri Novosella, Nexhmedin Spahiu, Migjen Kelmendi Halil Matoshi, Enver Robelli, Isa Mulaj, Arben Idrizi , Berat Buzhala, Ilir Mirena e tė tjerė; qė prej kohėsh u kanė marrė kokat erė. dhe disa analiste shkretane reaksionare, “kosovare” ...
albaniapress.com/lajme/22212/KOLONA-E-PESTE-KUNDER-SHQIPTARE-NE-OFENSIVE--URGJENTISHT-DUHET-T“I-NDALET-TURRI-.html
DERI KUR DO TĖ KĖNDOHET KĖNGA MOĒME?!
E enjtė, 31 mars 2016 - 02:07
“Shkoi njė pashė, erdhi njė tjetėr, mė i zi i riu, se pasha i vjetėr”! (Kėngė popullore) -E pėrshėndes fuqishėm guximin atdhetar tė veprimtarit tė madh tė ēėshtjes shqiptare, Haki Morinės. Udbashėt e vjetėr e tė r...
albaniapress.com/lajme/22174/DERI-KUR-DO-TE-KENDOHET-KENGA--MOCME.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi