Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 69 rezultate nga autori "Sheradin Berisha"
"KRIZA" E BANIKERĖVE NĖ GREQI!
E shtunė, 11 korrik 2015 - 05:39
("Mė jepni tė drejtė t'i shtypi paratė e njė shteti, e pastaj nuk mė intereson se kush i harton ligjet e tij" - Mayer Amschel Bauer Rothschild, 1773 - 1855).
albaniapress.com/lajme/21394/-KRIZA--E-BANIKEREVE-NE-GREQI.html
PĖRKUSHTIMI I KOMUNISTIT ISA MUSTAFA NĖ ZBATIMIN E VENDIMEVE POLITIKE TĖ KRYESISĖ SĖ RSFJ-sė DHE KQ TĖ LKJ-sė PĖR KOSOVĖN (DOKUMENTI)
E premtė, 12 qershor 2015 - 09:31
Pas demonstratave tė 11 e 26 marsit dhe tė 1 e 2 prillit tė vitit 1981, regjimi komunist jugosllav, gjatė verės sė atij viti ndėrmori njė sėrė masash ideo - politike, tė cilat kulmuan me "Platformėn politike tė KQ tė LKJ’sė pėr Kosovėn", tė miratuar mė 17 nėntor 1981 nė Mbledhjen e XXII’tė tė KQ tė ...
albaniapress.com/lajme/21300/PERKUSHTIMI-I-KOMUNISTIT-ISA-MUSTAFA-NE-ZBATIMIN-E-VENDIMEVE-POLITIKE-TE-KRYESISE-SE-RSFJ-se-DHE-KQ-TE-LKJ-se-PER-KOSOVEN-DOKUMENTI.html
REXHEP MALA - TRURI I LĖVIZJES KOMBĖTARE
E hėnė, 12 janar 2015 - 00:50
(Nė 31 vjetorin e rėnies sė heronjėve tė kombit Rexhep Mala e Nuhi Berisha) - (“Para sė gjithash po ju them se ju hetuesit shqiptarė jeni tradhtarė e ju hetuesit serbė jeni kriminelė dhe do tė dėnoheni herėdo kur nė gjyqin e popullit! Gjithashtu po ju them se Kosova do tė ēlirohet dhe do tė bashkohe...
albaniapress.com/lajme/20797/REXHEP-MALA---TRURI-I-LEVIZJES-KOMBETARE.html
Karriera politike e kryetarit tė LDK-sė Isa Mustafa gjatė regjimit komunist
E hėnė, 15 dhjetor 2014 - 15:07
Ҫfarė koincidence!!! Mė 8 dhjetor 1989 Isa Mustafa betohet nė cilėsinė e Ministrit nė Kėshillin Ekzekutiv tė Kosovės (organ ekzekutiv Millosheviqit) para Rrahman Morinės - ndėrsa mė 8 dhjetor 2014 betohet nė Kuvendin e Republikės sė Kosovės nė cilėsinė e Kryeministrit!!!
albaniapress.com/lajme/20704/Karriera-politike-e-kryetarit-te-LDK-se-Isa-Mustafa-gjate-regjimit-komunist.html
RRUGĖTIMI I SHQIPĖRISĖ DERI TE SHPALLJA E PAVARĖSISĖ NĖ VLORĖ - MĖ 28.XII.1912
E merkurė, 27 nėntor 2013 - 12:25
RRUGĖTIMI I SHQIPĖRISĖ DERI TE SHPALLJA E PAVARĖSISĖ NĖ VLORĖ - MĖ 28. XII. 1912 Me rastin e 101 vjetorit tė Shpalljes sė Pavarėsisė tė Shqipėrisė P ė r m b a j t j a · Lėvizja xhonturke dhe ideja pėr Autonominė e Shqipėrisė; · Synimet e “Aleancės ballkanike” pėr copėtimin e tokave shqipt...
albaniapress.com/lajme/19124/RRUGETIMI-I-SHQIPERISE-DERI-TE-SHPALLJA-E-PAVARESISE-NE-VLORE---ME-28-XII-1912.html
Nga Panairi i Librit nė Frankfurt - 2013
E enjtė, 17 tetor 2013 - 23:26
SI U PREZENTUA SHQIPĖRIA DHE KOSOVA NĖ PANAIRIN NDĖRKOMBĖTAR TĖ LIBRIT - NĖ FRANKUFRT Nga 09 deri mė 13 tetor 2013 nė Frankfurt tė Gjermanisė u mbajt edicioni i 65’tė Ndėrkombėtar i Panairit tė Librit. Nė hapjen e kėtij edicioni, drejtori i Panarit, Jürgen Boos, ka shprehur optimizmin pėr fatin e...
albaniapress.com/lajme/18939/Nga-Panairi-i-Librit-ne-Frankfurt---2013.html
MASAKRA NĖ ABRI TĖ EPĖRME - KRIM I PANDĖSHKUAR!
E premtė, 21 qershor 2013 - 01:50
Mė 26 shtator 1998, nė Abri tė Epėrme, forcat kriminale serbe kryen njė nga masakrat mė tė tmerrshme, gjatė luftės nė Kosovė 1998-1999. Nė kėtė ditė u masakruan 23 anėtarė tė familjes Deliu, nė mesin e tyre gra, fėmijė e pleq (nga mosha 6 muajshe e deri nė 94 vjeē). Nga 25 shtatori, familja Deliu is...
albaniapress.com/lajme/18488/-MASAKRA-NE-ABRI-TE-EPERME---KRIM-I-PANDESHKUAR.html
SHERADIN BERISHA: UKSHIN HOTI, EMBLEMA E FILOZOFISĖ POLITIKE SHQIPTARE (II)
E dielė, 19 maj 2013 - 17:52
(PJESA E DYTĖ) Ukshin Hoti tashmė ėshtė shndėrruar nė histori Studiuesi i shquar Moikom Zeqo, nė parathėnien e librit "Filozofia politike e ēėshtjes shqiptare" tė Ukshin Hotit shkruan: “Kam ndjerė njė tronditje tė madhe, tė pazakontė, tėrėsisht njerėzore, kur mė sollėn dorėshkrimin e kompjuter...
albaniapress.com/lajme/18329/SHERADIN-BERISHA--UKSHIN-HOTI-EMBLEMA-E-FILOZOFISE-POLITIKE-SHQIPTARE-II.html
SHERADIN BERISHA: UKSHIN HOTI, EMBLEMA E FILOZOFISĖ POLITIKE SHQIPTARE (I)
E premtė, 17 maj 2013 - 21:54
(PJESA E PARĖ) Ukshin Hoti u lind mė 17. 06. 1943 nė Krushė tė Madhe. Shkollėn fillore e kreu nė vendlindje, ndėrsa atė tė mesmen nė Prizren dhe nė Prishtinė. Fakultetin e Shkencave Politike e mbaroi nė Zagreb, ndėrkaq studimet posdiplomike drejtimi i marrėdhėnieve ndėrkombėtare politike dhe ekon...
albaniapress.com/lajme/18320/SHERADIN-BERISHA--UKSHIN-HOTI-EMBLEMA-E-FILOZOFISE-POLITIKE-SHQIPTARE-I.html
SHERADIN BERISHA: TĖ THĖNAT JOHISTORIKE PĖR PRESIDENTIN 'HISTORIK' IBRAHIM RUGOVA
E dielė, 03 shkurt 2013 - 22:49
(Ai qė e kėrkon shpėtimin e jetės me indiferencė ndaj jetės sė tė tjerėve, nuk do ta jetojė me nder!” Ukshin Hoti). Tashmė ėshtė bėrė normale, qė nė pėrvjetorėt e vdekjes sė presidentit "historik" Ibrahim Rugova, lidershipi politik e institucional i Kosovės, thurin fjalė lavdie pėr tė "bėmat" ...
albaniapress.com/lajme/17753/SHERADIN-BERISHA--TE-THENAT-JOHISTORIKE-PER-PRESIDENTIN--HISTORIK--IBRAHIM-RUGOVA.html
« E para
« Prapa
5
6
7
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi