Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 133 rezultate nga autori "Mustafė Krasniqi"
TĖ FLASIM SHQIP, ETĖRIT THĖRRASIN FĖMIJTĖ MĖRGIMTARĖ
E enjtė, 28 dhjetor 2017 - 00:36
Kėshilli pėr Mėsimin Plotėsues nė Gjuhėn Shqipe nė Bavari, krahas pėrpjekjeve pėr ngritjen e vetėdijėsimit tė mėrgatės sonė shqiptare, qė pa fajin e tyre iu janė dhėnė botės si zogj shtegtarė, pėr dėrgimin e fėmijėve nė mėsimin e gjuhės shqipe, vazhdon tė jetė kėmbėngulės, sėbashku me bashkatdhetar...
albaniapress.com/lajme/23359/TE-FLASIM-SHQIP--ETERIT-THERRASIN-FEMIJTE-MERGIMTARE.html
PAN DHE LVV NDĖRGJEGJĖSOHUNI!
E shtunė, 09 shtator 2017 - 01:42
Kriza politike nė Kosovė po bėhet imunė i sė keqes, dukurie e shėmtuar, ku dhe ditė e mė shumė vije kohė e pėrbaltur nga tė zgjedhurit e sovrani. Kosova dhe zhvillimet e saja politike ditėve tė fundit jo vetėm qė janė shndėrruar nė cirk, po aq mė keq pėrball sfidave tė mėdha kanė humbur toruan, tė ...
albaniapress.com/lajme/23214/PAN-DHE-LVV-NDERGJEGJESOHUNI.html
SI TĖ DILET NGA KY KOLAPS-KRIZĖ POLITIKE?
E martė, 29 gusht 2017 - 22:22
Mjerisht krize politike po bėhet imunė ndaj kėsaj dukurie tė shėmtuar, sikur dhe ėshtė shndėrruar nė cirk, me fyerje, pėrplasje grushtimit etj., pikėrisht nga disa deputet tė zgjedhur nga sovrani. Pėrplasja, gjuha e ultė e deputetėve nėpėr seancat dėshmon qartė nivelin intelektual, e njerėzor tė...
albaniapress.com/lajme/23202/SI-TE-DILET-NGA-KY-KOLAPS-KRIZE-POLITIKE.html
A po luhet me nervin e banorėve tė fshatit Shipitullė?
E shtunė, 12 gusht 2017 - 00:50
Fshati shipitullė, konkretisht lagjja e Krasniqi, Berbatovci, Mjekiqi dhe Mirena nga fshati Hade po pėrjeton njė krizė shqetėsimi nga situata e krijuar rreth shpronėsimit, tė pronave tė tyre, po aq mė tepėr po ndihen tė shqetėsuar nga disa mediat tė pandėrgjegjshme, tė cilat po e fyejnė qytetarin me...
albaniapress.com/lajme/23173/A-po-luhet-me-nervin-e-banoreve-te-fshatit-Shipitulle.html
DITA E FLAMURIT, 28 NĖNTORIT, U KREMTUA EDHE NĖ ROSENHEIM TĖ GJERMANISĖ
E premtė, 02 dhjetor 2016 - 19:51
Programi festiv pėr pavarėsisė e Shqipėrisė filloi me Himni Kombėtar, mė pas pėr tė vazhduar me programin kulturo-artistik tė moderuar nga Refki Tafaj dhe Arjeta Krasniqi. Programi ishte nėn pėrkujdesjen e BKAS “Shqiponja” qė dhe ishte organizatore e kėtij manifestimi, tė 28 nėntorit, ditės sė p...
albaniapress.com/lajme/22676/DITA-E-FLAMURIT-28-NENTORIT-U-KREMTUA-EDHE-NE-ROSENHEIM-TE-GJERMANISE.html
Nė Mynih tė Gjermanisė u zgjodh Kryesia e Klubit Letrar "Martin Camaj"
E premtė, 18 nėntor 2016 - 00:33
Fjala e bukur thonė ėshtė art, arti ėshtė shėrim shpirti, ndėrsa ai qė e bėnė artin ėshtė mrekullia e njerėzimit, nga qė pėrmes artit krijohet shpirtėrorja, afėrsia, dashuria, e mbi tė gjitha krijohet vlera, kultura e njerėzimit.
albaniapress.com/lajme/22639/Ne-Mynih-te-Gjermanise-u-zgjodh-Kryesia-e-Klubit-Letrar--Martin-Camaj-.html
NĖ KOLBERMOOR TĖ ROSENHEIMIT U HAP KLASA NĖ GJUHĖN SHQIPE
E premtė, 30 shtator 2016 - 09:51
Tė mėrkurėn, me 28 shtator 2016, nė shkollėn “Adolf-Rasp-Grundschule-Kolbermoor tė Rosenheimit, nė prani tė prindėrve dhe tė BKAS”Shqiponja” nxėnėsit e shkollės shqipe filluan orėn e parė tė mėsimit plotėsues nė gjuhėn shqipe, ku dhe u shpėrndan librat falas dhuratė nga Qeveria e Republikės sė Koso...
albaniapress.com/lajme/22519/NE-KOLBERMOOR-TE-ROSENHEIMIT-U-HAP---KLASA-NE-GJUHEN-SHQIPE.html
PROMOVIMI I LIBRIT “ NGJYRAT E KOSOVĖS” I AUTORIT YLLI MEĒAJ
E shtunė, 10 shtator 2016 - 15:41
Mė 23.8.2016 nė Institutin Albanologjik tė Prishtinės u promovua libri “ Ngjyrat e Kosovės” i autorit, Vlonjatit, Ylli Meēaj. Ndėrsa moderimin e bėri Mustafė Krasniqi, ku ndėr tjera tha: Pėrshėndetje tė nderuar tė pranishėm, dashamirė tė fjalės artistike. Pėrshėndetje panelit dhe autorit tė libr...
albaniapress.com/lajme/22483/PROMOVIMI-I-LIBRIT--NGJYRAT-E-KOSOVES--I-AUTORIT-YLLI-MECAJ.html
“Olimpiada e nxėnėsve 2016” nė qytetin Melk tė Austrisė
E enjtė, 26 maj 2016 - 01:17
Nė Melk tė Austrisė mė 20 deri mė 22 maj u mbajt “Olimpiada e nxėnėsve 2016” me aktivitet sportiv (i shoqėruar edhe me pjesė artistike) ku kishte karakter garues dhe aq mė tepėr reflektues tek nxėnėsit e pranishėm nė pėrforcimin e ndjenjės sė njė bashkim idesh dhe atė shpirtėror pėrmes shkėmbimi...
albaniapress.com/lajme/22300/Olimpiada-e-nxenesve-2016-ne-qytetin-Melk-te-Austrise.html
A PO TĖ KĖNDOHET KĖNGA E STAMBOLLIT-ANDAOLLIT....!
E merkurė, 20 prill 2016 - 00:44
Asimilimi i heshtur po ndodhė.... Dikur, pleqėria e odave na mėsonte pėr trishtimin historik tė popullit shqiptar, konkretisht pėr rrugėn e ikjes, marrjen nė sy botėn dhe vėrshimin e Stambollit, sipas konventės serbo-turke.
albaniapress.com/lajme/22205/A-PO-TE-KENDOHET-KENGA-E-STAMBOLLIT-ANDAOLLIT----.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi