Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 167 rezultate nga autori "Beqir Elshani"
MARTESA E ARGJENDTĖ
E shtunė, 11 nėntor 2017 - 05:03
Ngjarje aktuale Sipas statistikės shtypi tregon se 80% e tė punėsuarve bėjnė dashuriēka nė vendin e punės, sidomos zyrtarėt nė organet e pushtetit, do tė thotė lidhje aventuriere me kolegun apo kolegen e punės. Ndėrsa 35 % e njerėzve qė kėrkojnė takim me femra janė tė martuar, qė sipas fjalorit t...
albaniapress.com/lajme/23288/MARTESA-E-ARGJENDTE.html
Skica periodike
E premtė, 27 tetor 2017 - 00:45
FUSHATA ZGJEDHORE Njė kandidat nė garėn pėr kryetar tė Prishtinė ka premtuar se me zgjedhjen e tij Prishtina gjatė dimrit do tė ketė patinazh, ndėrsa gjatė verės teleferik si dhe ajėr tė pastėr. Prandaj qytetarėt prej tri premtimeve tė kandidatit pėr kryetar shpresojnė qė synimi i fundit pėr ajėr t...
albaniapress.com/lajme/23257/Skica-periodike.html
Poezi satirike - TI, BAL, QĖ JE TOPALL…
E dielė, 17 shtator 2017 - 19:15
.
albaniapress.com/lajme/23230/Poezi-satirike---TI-BAL-QE-JE-TOPALL….html
NGATĖRRIMI I FJALĖS SĖ HUAJA ME FJALĖN SHQIPE
E martė, 12 shtator 2017 - 20:17
Shprehjet “shok-u” dhe “shokuar” kanė kuptime tė ndryshme, kur dikush ėshtė i shokuar, atėherė ėshtė i tronditur nga njė ngjarje e papritur dhe nuk mund tė reagojė nė mėnyrė racionale. Shkurt, ėshtė njė gjendje e rėndė psikike. Shoklėndimi pėrbėhet edhe prej fatkeqėsive serioze, shpesh sė bashku me ...
albaniapress.com/lajme/23222/NGATERRIMI-I-FJALES-SE-HUAJA-ME-FJALEN-SHQIPE.html
VRASJE E INSKENUAR E USHTARIT SHQIPTAR
E hėnė, 04 shtator 2017 - 00:13
(Me rastin e 30-vjetorit tė vrasjes sė Aziz Kelmendit) Njė ndėr krimet mė tė rėnda po aq edhe tronditėse, qė arriti deri te aktivizimi i lėvizjes serboēetnike pėr ardhjen e Sllobodan Millosheviqit nė pushtetin jugosllav, ishte vrasja e ushtarit 20-vjeēar, Aziz Kelmendit, i cili u vra mė 03.09.198...
albaniapress.com/lajme/23206/VRASJE-E-INSKENUAR-E-USHTARIT-SHQIPTAR.html
Beqir Elshani: ANEKDOTA
E merkurė, 09 gusht 2017 - 18:58
1. POLITIKA DHE FABRIKA - Ku ėshtė dallimi nė mes politikės dhe fabrikės? – e pyeti gazetari analistin. - Politika e dėmton popullin, fabrika… fushėn, - u pėrgjigj analisti. 2. [b]MĖSUESI I VARFĖR[/b] - Unė jam mėsues, kurse miku im ėshtė kėngėtar, - kėshtu u paraqit njė qytetar. - Sipas kėsa...
albaniapress.com/lajme/23171/Beqir-Elshani--ANEKDOTA.html
Beqir Elshani: ANEKDOTA
E enjtė, 23 mars 2017 - 21:06
1. PESĖ MINISTRA ME GJASHTĖ KRAVATA - Ēka do tė thotė metafora “Pesė ministra me gjashtė kravata”? – pyeti njė qytetar fqinjin e tij. - Domethėnė qė ministrat bėjnė mė shumė zhurmė se punė, - u pėrgjigj i dyti. 2. [b]DEMARKACIONI[/b] - Po shkoj t’i vizitoj Malin e Zi dhe Kosovėn, - tha zyrtari...
albaniapress.com/lajme/22918/Beqir-Elshani--ANEKDOTA.html
LETĖR GJYSHIT (Tregim humoristik)
E martė, 14 mars 2017 - 23:15
I dashur gjysh! Dėshiroj tė jeni shėndoshė e mirė nė Suedi. Me gėzim po tė lajmėroj se dje Kuqesha solli nė jetė tre viēa tė shėndoshė si molla. Oh sa mundime ka pasur Kuqesha jonė gjatė lindjes sė viēave! Gjinekologu, mė falė gjysh, mjeku veterinar, ėshtė kujdesur pėr Kuqeshėn, nė mėnyrė qė ajo tė...
albaniapress.com/lajme/22899/LETER-GJYSHIT-Tregim-humoristik.html
Beqir Elshani: TREGIME GROTESKE
E hėnė, 27 shkurt 2017 - 17:39
1. Kur e kishin pyetur poetin e vjetėr grek, Teokritin, se cila kafshė ėshtė mė e rrezikshme, ai kishte thėnė se nė mal ėshtė ariu, nė pyll tigri, kurse nė qytet intriganti, kėshtu i tregova njė fėmije. Mirėpo fėmija u bė kureshtar dhe mė pyeti se cila kafshė ėshtė mė e butė, atėherė unė i tregova s...
albaniapress.com/lajme/22856/Beqir-Elshani--TREGIME-GROTESKE.html
“NĖ U VRAFSHA, MA MERRNI HAKUN!”
E merkurė, 01 shkurt 2017 - 21:57
Pėrvjetor i Lavdisė - kushtuar dėshmorit Zahir Pajaziti Kaluan dy dekada vitesh, kur mė 31 janar 1997 dėshmori i kombit dhe i Pavarėsisė sė Kosovės, Zahir Pajaziti, sė bashku me Edmond Hoxhėn dhe Hakif Zejnullahun, u vra nga forcat e shumta fashiste tė Serbisė Pushtuese. Nė kohėn e veprimtarisė l...
albaniapress.com/lajme/22819/NE-U-VRAFSHA-MA-MERRNI-HAKUN.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi