Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 126 rezultate nga autori "Avdi Ibrahimi"
“E VĖRTETA BĖN ARMIQ” tė autorit Xhemil Zeqiri
E merkurė, 22 nėntor 2017 - 19:50
Vėshtrim libri: “E VĖRTETA BĖN ARMIQ” tė autorit Xhemil Zeqiri Publicistika opinioniste e Xhemilit, sjell njė risi autoriale ku shkrihet ngjarja politiko-historike e popullit shqiptar tė ndarė nga trungu i Shqipėrisė mėmė nė pesė shtete, tragjik kjo e ardhur nga fqinjėt tanė grabitqar e barbar, s...
albaniapress.com/lajme/23305/-E-VERTETA-BEN-ARMIQ-te-autorit-Xhemil-Zeqiri.html
Kthimi i mergimtarit nė Atdhe
E dielė, 12 nėntor 2017 - 02:21
Gjetani u arratis nga qyteza e Bardhanjetit qysh nė vitet ’80-ta, se pushtuesi jugosllav nuk i la derė tjetėr, por nėna dhe motra Gjelinė kishin insistuar qė tė largohej gjithsesi nga vatra familjare e atdheu pėrkohėsisht, derisa tė qetėsohej paksa situata, me qė ai ishte pėrfshi nė Lėvizjen e rezis...
albaniapress.com/lajme/23289/Kthimi-i-mergimtarit-ne-Atdhe.html
Shqiptarėt janė njė nga popujt pėrparimtar tė botės sė qytetėruar
E martė, 08 gusht 2017 - 22:36
E quaj tė nevojshme, ta them mendimin tim, kur cenohet identiteti ynė kombėtar, por edhe kur cenohet e vėrteta jonė historike nga qarqe antishqiptare qė janė vė nė shėrbim tė tė huajit tė cilėt lėshojnė lloj-lloj gėnjeshtrash ndaj heronjėve dhe heroinave tona kombėtare, ndaj kulurės dhe traditės son...
albaniapress.com/lajme/23169/Shqiptaret-jane-nje-nga-popujt-perparimtar-te-botes-se-qyteteruar.html
DĖGJO SHQIPĖRI!
E merkurė, 01 shkurt 2017 - 02:21
.
albaniapress.com/lajme/22817/DEGJO-SHQIPERI.html
Duke u rilindur tė jetojmė nė njė Shqipėri tė pėrbashkėt!
E premtė, 27 janar 2017 - 12:57
Po tė shikojmė veprimin dhe sjelljen e njeriut nga pikpamja e drejtė, pothuaja se tė gjithė njerėzit nė botė kush mė shumė e kush mė pakė, mund tė kenė pėrjetuar nė jetė vuajtje.
albaniapress.com/lajme/22805/Duke-u-rilindur-te-jetojme-ne-nje-Shqiperi-te-perbashket.html
Kohė e re, e lumtur do tė vijė!
E hėnė, 09 janar 2017 - 12:38
.
albaniapress.com/lajme/22764/Kohe-e-re-e-lumtur-do-te-vije-.html
Shpėrdorues i besimit tė UĒK-sė!
E premtė, 09 dhjetor 2016 - 02:41
E rėndė dhe e trishtuar ėshtė dita kur shkoj nė Bankė pėr tė marrur Peensionin Personal tė Veterani-Luftėtarė tė UĒK-sė, mė pare do tė doja njė punė sesa kėtė pension. Mendimet mė fluturojnė nga njė vend, nė tjetrin, duke hapėruar edhe luftėn e UĒK-sė…
albaniapress.com/lajme/22696/Shperdorues-i-besimit-te-UCK-se.html
Jam Shqipdoni, Zot nė Trollin tim
E enjtė, 24 nėntor 2016 - 16:00
Shqipdoni, kishte mėsuar nė filozofinė e Sokratit nė lidhje me “mosdijen e mėsuar” ,-ai thoshte: “di se nuk di asgjė”. Por, nė (sh.XV). filozofi dhe teologu i njohur, Nikolla Kuzani shkroi veprėn: “Docta ignorantia (lat) – ‘Mosdija e mėsuar”, ”mosdija e dijshme”, “dije e padijshme” etj. –Kuzani, ...
albaniapress.com/lajme/22652/Jam-Shqipdoni-Zot-ne-Trollin-tim.html
Shqipėria ėshtė Atmėmėdheu i mbarėshqiptarėve
E dielė, 18 shtator 2016 - 22:32
S’ka pse tregohesh i menēur qė tė konstatosh se pozita e popujve nė Gadishullin Ilirik, si dhe ajo e popujve tė Europės nuk mundet assesi tė krahasohet as pėr sė afėrmi me pozitėn e popullit shqiptar, tė cilėt gjysma e tryre jetojnė nė atmėmėdheun e tyre nė Shqipėri, pjesa tjetėr jetojnė tė ndarė ng...
albaniapress.com/lajme/22501/Shqiperia-eshte-Atmemedheu-i-mbareshqiptareve.html
Populli shqiptar kurrė nuk ja ka falur gjakun tradhtisė!
E hėnė, 05 shtator 2016 - 23:22
Ka kaluar njė shekull qė regjimet serbe pavarėsisht se me ēfarė kamuflimesh ideologjike janė mbuluar asnjėherė nė asnjė kohė nuk ka mundur e nuk po munden assesi as sot tė pajtohen me ekzistimin e lire tė shqiptarėve nė Trojet e tyre Etnike, sepse si ėshtė pare gjithnji tragjikisht mbi njė shekull, ...
albaniapress.com/lajme/22467/Populli-shqiptar-kurre-nuk-ja-ka-falur-gjakun-tradhtise.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi