Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 53 rezultate nga autori "Sejdi Veseli"
Ndodhi ajo ēfarė ėshtė pritur!
E dielė, 19 nėntor 2017 - 01:56
Shpallja e dėnimit ndaj tė rinjve shqiptarė, Adeas, Frashėrit, Egėzonit dhe Atdheut, edhe njė dėshmi se "gjyqėsori" jugo-kosovar, po i rikthehet praktikės sė vjetėr, asaj tė para Luftės sė Famėmadhes UĒK!
albaniapress.com/lajme/23302/Ndodhi-ajo-cfare-eshte-pritur.html
EDHE NJĖ SHIGJETĖ HELMUESE NĖ DREJTIM TĖ POPULLIT SHUMICĖ TĖ KOSOVĖS, NGA “DEMONOKRACIA” EURO-AZIATIKE
E premtė, 09 qershor 2017 - 20:33
Nė adresė tė popullit shumicė tė Kosovės u lėshua edhe njė pamflet politik i sajuar nga “qatipėt” e drejtorėve tė e IFIMES (Instituti Ndėrkombėtar pėr Studime tė Lindjes sė Afėrt dhe Ballkanit), Bakhatyar Aljaf dhe doc. dr. Zijad Bećirović, me titull bombastik: “Kosova: Paralajmėrimi i ndr...
albaniapress.com/lajme/23060/EDHE-NJE-SHIGJETE-HELMUESE-NE-DREJTIM-TE-POPULLIT-SHUMICE-TE-KOSOVES-NGA-DEMONOKRACIA-EURO-AZIATIKE.html
NJERĖZ SI RRAHMAN BAHTIRI PĖRJETĖSOHEN NĖ KUJTESĖN E POPULLIT!
E dielė, 30 prill 2017 - 00:10
(Pėrkujtim, me rastin e 7-Vjetorit tė vdekjes fizike tė Rrahman Bahtirit) Dashuria pėr atėmemėdheun ėshtė topi qė rrėnon kalatė mė tė forta edhe ato, pėr tė cilat mendohet, se mund t'u qėndrojnė topave mė tė fortė. Sami Frashėri
albaniapress.com/lajme/22987/NJEREZ-SI-RRAHMAN-BAHTIRI-PERJETESOHEN-NE-KUJTESEN-E-POPULLIT.html
GĖZUAR FESTAT E NĖNTORIT!
E dielė, 27 nėntor 2016 - 16:40
Tė gjithė shqiptarėve kudo qė janė Ju uroj GĖZUAR FESTAT E NĖNTORIT! PĖRVJETORIN E PAVARĖSISĖ SĖ SHQIPĖRISĖ! PĖRVJETORIN E NGADHĖNJIMIT NDAJ NAZI-FASHIZMIT! PĖRVJETORIN E DALJES PUBLIKE TĖ FAMĖMADHĖS: USHTRIA ĒLIRIMTARE E KOSOVĖS!
albaniapress.com/lajme/22660/GEZUAR-FESTAT-E-NENTORIT.html
Mendėsia zyrtare politike, shtetėrore dhe kishtare kinse ortodokse “Shėn” savjane serbe, ka mbetur ajo e vjetra
E hėnė, 10 tetor 2016 - 00:36
Reagimet, pėrditė mė nervoze tė nėrthojsave (ndėrgishtėzave) serbomėdha, kontrabandė edhe brenda strukturave institucionale tė lodhura tė Kosovės, paralajmėrojnė ditė tė nxehta dhe me plotė rreziqe, nė njė tė ardhme tė afėrt. Nga reagimet qė zakonisht tė cilave u vije erė e shovinizmit mesjetarė s...
albaniapress.com/lajme/22542/Mendesia-zyrtare-politike-shteterore-dhe-kishtare-kinse-ortodokse-Shen-savjane-serbe--ka-mbetur-ajo-e-vjetra.html
Mund tė pėrsėritet skenari i Krimesė, jo vetėm nė Bosnje, por edhe nė Kosovė!
E merkurė, 14 shtator 2016 - 23:19
Sipas tė gjitha gjasave ka marrė udhė realizimi i njė skenari serbomadh nė shtetin e brishtė tė Bosnjės dhe Hercegovinės. Shumė veprime nė shėrbim tė realizimit tė kėtij skenari janė duke u zhvilluar gjysmė legalisht dhe nė heshtje. Qėllimi ėshtė mė se i qartė!
albaniapress.com/lajme/22496/Mund-te-perseritet-skenari-i-Krimese-jo-vetem-ne-Bosnje-por-edhe-ne-Kosove.html
Ermira, pse veprove me kaq pabesi!
E hėnė, 08 shkurt 2016 - 05:24
Ermira Mehmeti, mėtoni se jeni pėrfaqėsuese e shqiptarėve nga Lugina e Vardarit vs e Ish Republikės Jugosllave tė Maqedonisė. Por rrena i ka kėmbėt e shkurtra, thotė populli, ti je njė e shitur pėr denar dhe privilegje te shefi juaj, nė tė cilin personifikohet njė sllavomaqedonas dhe sllavofil, me...
albaniapress.com/lajme/22033/Ermira-pse-veprove-me-kaq-pabesi.html
Kreu i kishės serbe: Kosova, kjo tokė e shenjtė e Serbisė
E hėnė, 28 dhjetor 2015 - 00:51
llyriapress.com Beograd, 25 dhjetor 2015 – Kreu i Kishės Ortodokse Serbe, Patriku Irinej, u ka bėrė thirrje serbėve tė Kosovės qė... Beograd, 25 dhjetor 2015 – Kreu i Kishės Ortodokse Serbe, Patriku Irinej, u ka bėrė thirrje serbėve tė Kosovės qė tė mos largohen, ndėrsa atyre qė janė larguar u k...
albaniapress.com/lajme/21914/Kreu-i-kishes-serbe--Kosova-kjo-toke-e-shenjte-e-Serbise.html
Vuēiē sfidon shqiptarėt: Forcat tona janė shumė tė mėdha nė krahasim me ata qė mund tė duan tė na sulmojnė
E hėnė, 27 korrik 2015 - 01:00
http://www.gazetadita.al/vucic-sfidon-shqiptaret-forcat-tona-jane-shume-te-medha-ne-krahasim-me-ata-qe-mund-te-duan-te-na-sulmojne/ Postuar mė: 25 Korrik, 2015 tek Aktualitet “Serbia ėshtė forca dominuese nė rajon nė industrinė ushtarake”, ėshtė kjo dekl;arata qė kryeministri serb Vuccicc do tė bė...
albaniapress.com/lajme/21441/Vucic-sfidon-shqiptaret--Forcat-tona-jane-shume-te-medha-ne-krahasim-me-ata-qe-mund-te-duan-te-na-sulmojne.html
Terrori shtetėror sllavo-maqedonas mbi shqiptarėt e Luginės sė Vardarit
E dielė, 10 maj 2015 - 19:18
Pa pretenduar se po e bėjė njė analizė profesionale politike-operative dhe ushtarake, nuk me lenė shpirti rehat pa i shprehė pėr opinion edhe vėrejtjet e mia, me shpresė, helbete mund t’u shėrbejnė analistėve tė mirėfilltė, pėr zbėrthimin dhe njohjen e plotė tė shkaqeve reale, tė kėsaj gjendje nė kė...
albaniapress.com/lajme/21197/Terrori-shteteror-sllavo-maqedonas-mbi-shqiptaret-e-Lugines-se-Vardarit.html
« E para
« Prapa
3
4
5
6
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi