Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 157 rezultate nga autori "Faridin Tafallari"
EDHE TI O RAMUSH I LĖVIZE FJALĖT?!?
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:05
...O POPULLI IM! PASKE PASUR FATIN E KEQ QĖ, NUK U MĖSOVE DHE AKOMA NUK PO MĖSOHESH ME KĖTO LOJRAT E NDĖRKOMBĖTARĖVE SI DHE ME DREDHITĖ E HILET E KĖTYRE TĖ HUAJVE, TĖ KĖSAJ EVROPE KURVĖ, TĖ CILĖT ENDE PO LUAJNĖ ME FATIN TĖND, DUKE UA FALUR TOKAT E TUA, TOKATĖ E MROJTURA ME GJAK NĖ SHEKUJ E DEKADA!?....
albaniapress.com/lajme/23332/EDHE-TI-O-RAMUSH-I-LEVIZE-FJALET.html
SI U SHPĖRNDA NĖ BOTĖ, “ZĖRI I KOSOVĖS”, ORGAN I LRSHJ-LPRK.
E dielė, 19 nėntor 2017 - 01:51
ADRESAT DHE POSTIMI I ‘‘Z. K.“ NĖ VITET 1982-84 KY SHKRIM RIBOTOHET PAS 6 VITEVE, ME NJE SHTOJCĖ (HYRJE)!?..SEPSE, ĖSHTĖ E NJĖJTA SITUATĖ NĖ KOSOVĖ...PRA, SI NĖ ATĖ KOHĖ... EDHE SOT!? PA NDONJĖ PĖRMIRĖSIM TĖ SITUATĖS AKTUALE!!! MJERISHT KRERĖT TANĖ PO VAZHDOJNĖ ME POMPOZITETE, ME TĖ NJĖJTAT FJALĖ ...
albaniapress.com/lajme/23301/SI-U-SHPERNDA-NE-BOTE-ZERI-I-KOSOVES-ORGAN-I-LRSHJ-LPRK-.html
NĖ KUJTIM TĖ TRE PISHTARĖVE TĖ LIRISĖ JUSUF, KADRI, BARDHOSH!!!
E martė, 17 janar 2017 - 12:59
…Tė vrarė nga UDB Jugosllave, nė Heilbron- Gjermani, mė 17 janar tė vitit 1982! Sa herė vjen janari, na kujton dhėmbjet pėr ata, qė nė kėtė muaj dhanė jetėn pėr tokėn arbnore, pėr Kosovė e shqiptari...Nė janar janė vrarė shumė bij tė shqiptarisė…u vranė Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, Kadri Zeka, Rex...
albaniapress.com/lajme/22786/NE-KUJTIM-TE-TRE-PISHTAREVE-TE-LIRISE--JUSUF-KADRI-BARDHOSH-.html
AS QEVERITARĖT, AS PUSHTETARĖT DHE AS PARLAMENTARĖT TANĖ…!?
E dielė, 17 korrik 2016 - 20:16
…(PĖRJASHTO VV-sjen) NUK DUAN TĖ BĖJNĖ ASNJĖ HAP PĖRPARA PĖR POPULL E KOSOVĖ, PA MARRĖ APROVIMIN NGA SERBIA DHE NDĖRKOMBĖTARĖT !!! ….DHE, KĖTA TĖ HUAJT, TASHMĖ PO E DINĖ MIRĖ SE, TĖ KORRUPTUARIT TANĖ, KĖTA POLITIKANĖT TANĖ HAJDUTĖ, NUK E KANĖ NDĖRMEND PĖR TĖ BĖRĖ DIĒKA PĖ...
albaniapress.com/lajme/22411/AS-QEVERITARET-AS-PUSHTETARET-DHE-AS-PARLAMENTARET-TANE….html
PĖR SHOKUN TIM BASHKĖVEPRIMTAR, TĖ PAHARRUARIN, SELIM KOCI !...
E merkurė, 20 prill 2016 - 22:19
ME PIKĖLLIM DHE ME NJĖ DHĖMBJE TĖ THELLĖ MORRA LAJMIN E HIDHUR, SE ME 10 PRILL 2016, NDĖRROJĖ JETĖ BACA SELIM KOCI, SHOKU IM DHE I SHUMĖ SHOKĖVE TĖ TJERĖ, BASHKĖVEPRTIMTARĖ TĖ "LĖVIZJES NACIONAL ĒLIRIMTARE TĖ KOSOVĖS DHE TROJEVE SHQIPTARE NĖ ISH JUGOSLLAVI", LĖVIZJES SĖ TĖ MADHIT JUSUF GĖRVALL...
albaniapress.com/lajme/22209/PER-SHOKUN-TIM-BASHKEVEPRIMTAR-TE--PAHARRUARIN-SELIM-KOCI----.html
EH, OJ KOSOVA IME!...ENDE MUNDOHEN ME TĖ FUTĖ “THIKA” NĖ ASHT…!!!
E enjtė, 31 mars 2016 - 01:55
…ATA, ISH-SPIUNĖT E ASAJ ISH JUGOSLLAVIJE SERBO-SLLAVE!... NĖ NJĖ ANĖ, TITISTĖT JANĖ NGJALLUR SI VAMPIRA…NĖ NJĖ ANĖ RUGOVISTĖT, PASARDHĖSIT E TITIZMIT…NĖ NJĖ ANĖ TJETĖR BERISHISTĖT…!? EH, SA DITĖ TĖ VĖSHTIRA PĖR TY,O TOKA IME!!! …POR EDHE MJAFT PREJ ATYRE, QĖ I MENDUAM SE, ISHIN ATDHETA...
albaniapress.com/lajme/22171/-EH-OJ-KOSOVA-IME---ENDE-MUNDOHEN-ME-TE-FUTE--THIKA-NE-ASHT….html
FUQISHĖM E NGRE ZĖRIN TIM…!!! PĖR TRADHĖTINĖ...NUK KA MĖSHIRĖ E AS FALJE!!!
E merkurė, 09 mars 2016 - 01:20
NUK MUND TĖ HESHT ASESI, KUR SOT NĖ VENDIN TIM PO NDODHIN “ĒUDIRA”, QĖ DIKUR, AS NĖ ĖNDĖRR NUK I KEMI PARĖ E MENDUAR E JO MĖ PĖR T’I PĖRJETUAR!?!... NDAJ, UNĖ, MĖRGIMTARI ATDHETAR, FUQISHĖM E NGRE ZĖRIN TIM, PĖR PADREJTĖSITĖ, QĖ PO I BĖHEN KOSOVĖS E POPULLIT TIM, ASHTU SI E KAM NGRITUR PĖR MĖ SHU...
albaniapress.com/lajme/22121/-FUQISHEM-E-NGRE-ZERIN-TIM…-PER-TRADHETINE---NUK-KA-MESHIRE-E-AS-FALJE.html
ĖSHTĖ BĖRĖ SHUMĖ E TURPSHME ĒĖSHTJA E MEDIAVE, ME ATO PAMJE SHUMĖ TĖ PADĖSHIRUARA PĖR OPINIONIN SHQIPTAR!...
E hėnė, 15 shkurt 2016 - 00:18
…ME ATO VEPRIME TĖ SHĖMTUARA, DUKE FILLUAR NGA KRYEMINISTRI, Z.KRYEMINISTRI, MINISTRI I IASHTĖM, KRYEPARLAMENTARI DHE TĖ TJERĖ FIGURA ME PĖRGJEGJĖSI. GAZETARĖT TANĖ, KUR I SHEH PARA AMBASADORĖVE TĖ HUAJ, SIKUR KOSOVA VĖRTET TĖ JETĖ E TĖ HUAJVE! DHE KJO PO BĖHET QĖ, NUK KA MĖ AMBASADOR A ...
albaniapress.com/lajme/22050/ESHTE-BERE-SHUME-E-TURPSHME-CESHTJA-E-MEDIAVE-ME-ATO-PAMJE-SHUME-TE-PADESHIRUARA-PER-OPINIONIN-SHQIPTAR---.html
ME OPOZITĖN…E ME POPULL NUK MUND TĖ “HAHESH” ME INAT…!!!
E martė, 02 shkurt 2016 - 16:22
…SEPSE, SIĒ PO SHIHET SOT E PĖR GJITHĖ DITĖ, NĖ PROBLEMET E MARRĖVESHJEVE JANĖ DY GJĖRA NĖ PYETJE, INTERESI I KRERĖVE TANĖ, SI PO JU KONVENON, DERI NĖ SHITJEN E TOKAVE TONA SHQIPTARE…SI EDHE INATET ME POPULL DHE ME OPOZITĖ!? Pėr besė nuk po i marr vesh fare kėta pushtat tanė tė kėtij gjoja p...
albaniapress.com/lajme/22027/-ME-OPOZITEN…E-ME-POPULL-NUK-------------------MUND-TE-HAHESH-ME-INAT….html
FJALA JOTE E MENĒUR, O JUSUF GĖRVALLA…!!!
E dielė, 17 janar 2016 - 03:56
“…..Nė ballė tė kėtij populli dhe te kėmbėt e kėtij populli, flijimi dhe vdekja pėr realizimin e aspiratave tė tij, do tė na vijnė si pėrjetimi mė i bukur e mė fisnik nė gjithė jetėn. Dhe s‘do tė ketė forcė, qė tė na ndalė nė rrugėn tonė….” JUSUF GĖRVALLA “…..Vetėm bashkimi i tė gjithė shqiptar...
albaniapress.com/lajme/21980/FJALA-JOTE-E-MENCUR-O-JUSUF-GERVALLA….html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi