Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 23 rezultate nga autori "Isuf I. Bytyēi"
Synimi dhe sfidat e Mėsimit Plotėsues nė Gjuhėn Shqipe nė Bavari
E martė, 19 dhjetor 2017 - 01:21
Mė 13.12.2017, pėrfaqėsuesit e Konsullatės sė Kosovės nė Munih tė Gjermanisė kishin organizuar njė takim tė pėrbashkėt me pėrfaqėsuesit e MASHT-it dhe ata pėr Mėsimin Plotėsues nė Gjuhėn Shqipe nė Bavari.
albaniapress.com/lajme/23345/Synimi-dhe-sfidat-e-Mesimit-Plotesues-ne-Gjuhen-Shqipe-ne-Bavari-.html
Zgjerohet Mėsimi Plotėsues nė Gjuhėn Shqipe nė Munih tė Gjermanisė
E hėnė, 16 tetor 2017 - 22:03
„Njė njeri, i cili nuk i pėrket kombit tė tij, nuk i pėrket as njerėzimit“ Hugo Wolf Mėsuesja Fahrije Basha, nė bashkėpunim me prindėrit shqiptarė, Kėshillin Organizativ pėr Mėsimin Plotėsues nė Gjuhėn Shqipe, tė aktivistėve shqiptarė nė Bavari dhe tė drejtoreshės sė shkollės, nė ditėn e Pr...
albaniapress.com/lajme/23245/Zgjerohet-Mesimi-Plotesues-ne-Gjuhen-Shqipe-ne-Munih-te-Gjermanise.html
Aty ku ėshtė mėsuesi Vaxhid janė edhe nxėnėsit e shkollės shqipe
E enjtė, 21 shtator 2017 - 22:09
Mėsuesi Vaxhid Sejdiu me punėn, angazhimin dhe pėrkushtimin e tij nė kuadėr tė shkollės shqipe ėshtė bėrė model, se si duhet tė punojnė mėsuesit nė shėrbim tė fėmijėve shqiptarė nė mėrgatėn shqiptare. Vaxhid Sejdiu, kryetar i Kėshillit tė Arsimtarėve nė kantonin e St. Gallenit, njėherit mėsues ed...
albaniapress.com/lajme/23239/Aty-ku-eshte-mesuesi-Vaxhid-jane-edhe-nxenesit-e-shkolles-shqipe.html
Lėnda e fesė nė shkollat shqiptare
E enjtė, 26 maj 2016 - 00:59
Pėr dhe kundėr mėsimit fetar nė shkollat shqiptare Emisioni GLOB nė TVSH, mė 13 prill tė vitit 2016, tė cilin me vėmendje e pėrcolla, qė nė kėto ditė edhe nė RTK, ishte njė emision i tillė. Kjo temė ėshtė qė sa vite duke u trajtuar nė mjete tė informimit,media dhe institucione, xhami, kisha, t...
albaniapress.com/lajme/22298/Lenda-e-fese-ne-shkollat-shqiptare.html
Gjenocidi serb mbi shqiptarėt dhe propaganda antishqiptare
E merkurė, 16 mars 2016 - 02:25
Montimi dhe ēmontimi i propagandės serbe kumdėr shqiptarėve Promovimi i librit tė politikanit dhe poitikologut, Bardhyl Mahmuti „ Mashtrimi i madh“, u bė mė 13 mars 2016, nėn organizimin e Konzullatės sė Kosovės nė Munih tė Gjermanisė Lufta e UĒK-sė, ishte njėra ndėr pėrpjekjet e vazhdueshme t...
albaniapress.com/lajme/22133/Gjenocidi-serb-mbi-shqiptaret-dhe-propaganda-antishqiptare.html
Kosova ėshtė koloni e Serbisė nėn mbikqyrje tė Bashkimit Europian
E merkurė, 18 shkurt 2015 - 01:59
Mė rastin e 7 vjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės Ndėrtimi dhe shthurja e shtetėsisė sė Kosovės Kosova, 500 vjet nėn sundimin e egėr tė Perandorisė Osmane e, 100 tė tjera nėn pushtimin okupues e gjenocidial tė Serbisė, tani e 15 vjet e lirė e pa policinė e ushtrinė raciste serbe e, 7 vjet shtet i ...
albaniapress.com/lajme/20949/Kosova-eshte-koloni-e-Serbise-nen-mbikqyrje-te-Bashkimit-Europian-.html
Sikur i harruan shqiptarėt masakrat serbe mbi ne
E merkurė, 18 dhjetor 2013 - 22:06
Para disa ditėsh ishte nė Munih tė Gjermanisė autori Prof. Dr. Nusret Pllana me librin e tij madhėshtor „ TERRORI I SERBISĖ PUSHTUESE MBI SHQIPTARĖT 1844 - 1999“, pėr ta bėrė promovimin Nėn organizimin e z. Agim Shehut, nė Shtėpinė e Kulturės nė Hasenbergl tė Munihut, u mblodhėn njė numėr simb...
albaniapress.com/lajme/19247/Sikur-i--harruan-shqiptaret-masakrat-serbe-mbi-ne.html
Bashkimi i Shqipėrisė sė vogėl…fillimi i drejtėsisė sė madhe!
E dielė, 11 gusht 2013 - 02:50
Ishte kjo parulla nė manifestimin-protestė tė 19 korrikut 2013, qė u zhvillua nė prag tė 100-vjetorit tė Konferencės famėkeqe tė Londrės, prej orės 18:00 deri 20:30, nė sheshin qėndror tė Munihut, nė Gjermani.
albaniapress.com/lajme/18680/Bashkimi-i-Shqiperise-se-vogel…fillimi-i-drejtesise-se-madhe.html
Popullin tonė e udhėheqin jokoshientėt
E martė, 05 shkurt 2013 - 21:28
Bashkėbisedim me Gjetė Kadelin, internim e burg i ka mbajtur 24 vjet nė kohėn e komunizmit – nė Shqipėri Kush ėshtė Gjetė Kadeli? Gjetė Kadeli ėshtė ish-i burgosur politik nė sistemin komunist tė Enver Hoxhės. Brenda familjes ishte brezi i tretė i cili pėrjetoi burg e internim, gjatė asaj k...
albaniapress.com/lajme/17762/Popullin-tone-e-udheheqin-jokoshientet-.html
E heq njė kashtė e dalin gjashtė
E hėnė, 21 janar 2013 - 22:41
Hiqet pėrmendorja e heronjve tė lirisė nė Preshevė, rrėnohen varrezat e serbėve nė Kosovė. „ Pasojat janė shumė mė tė mėdha nė raport me gabimin“, kishte thėnė njė dietar Mė mirė do tė ishte qė AKSH e Kosovės edhe ajo e Shqipėrisė tė merren me ekzistencėn e popullit shqiptar jashtė territorit she...
albaniapress.com/lajme/17661/E-heq-nje-kashte-e-dalin-gjashte.html
« E para
« Prapa
1
2
3
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi