Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 130 rezultate nga autori "Prof. Dr. Eshref Ymeri"
Bėj gajret, ore burrė i dheut! Jeta ėshtė shkollė
E dielė, 18 shkurt 2018 - 11:53
Mosmirėnjohja ėshtė dobėsi e karakterit (Gėte) Para pak ditėsh, nga njė shoku im i vjetėr nga Tirana, me tė cilin jam njohur para shumė vitesh, mora njė letėr, nė tė cilėn, veē tė tjerash, mė shkruante edhe pėr njė shqetėsim tė madh qė kishte pasur kohėt e fundit. Njė miku i tij i afėrt ishte tr...
albaniapress.com/lajme/23414/Bej-gajret-ore-burre-i-dheut-Jeta-eshte-shkolle.html
Magjia e vargjeve tė njė poeteshe “tė panjohur”
E premtė, 05 janar 2018 - 06:06
Para do kohėsh dhe pikėrisht mė 08 dhjetor 2017, poetesha e talentuar Armela Hysi, nė Portalin “Fjala e lirė”, kishte botuar njė artikull, me titull “Njė urim pėr njė Zonjė tė Letrave Shqipe”, kushtuar shkrimtares dhe publicistes sė shquar, Zonjės Vilhelme Vrana Haxhiraj, me rastin e 73-vjetorit tė ...
albaniapress.com/lajme/23375/Magjia-e-vargjeve-te-nje-poeteshe--te-panjohur-.html
Sa pėr kujtesė qeverisė shqiptare dhe Kuvendit tė Republikės sė Shqipėrisė
E martė, 19 dhjetor 2017 - 01:24
Pėrmes internetit, u njoha me vendimin e qeverisė shqiptare tė 17 dhjetorit 2017 pėr nderimin e ushtarėve grekė qė u vranė nė territorin shqiptar gjatė luftės italo-greke, nderim ky qė do tė konkretizohet me ngritje varrezash tė reja. Njė vendim i ēuditshėm ky, si edhe ai i qeverisė sė mėparshme shq...
albaniapress.com/lajme/23346/Sa-per-kujtese-qeverise-shqiptare-dhe-Kuvendit-te-Republikes-se-Shqiperise.html
Parlamenti i Kosovės, njė shtojcė e parlamentit serb
E dielė, 26 nėntor 2017 - 01:05
I dashur Kolonel Laveri, Analizėn tuaj me titull “Ka njė mijė mėnyra tė tradhtosh popullin”, tė cilėn ma dėrguat sot me postė elektronike, e lexova me shumė kėrshėri. Jam jashtėzakonisht i indinjuar pėr arrestimin e deputetėve tė Vetėvendosjes. Ky akt antikombėtar dėshmon mė sė miri pėrsėri e pėrs...
albaniapress.com/lajme/23311/Parlamenti-i-Kosoves--nje-shtojce-e-parlamentit-serb.html
Shakaja serioze e njė ambasadori
E martė, 31 tetor 2017 - 02:40
Para do kohėsh, nė njėrėn nga faqet e internetit, qe botuar njoftimi i mėposhtėm: “Pėrfaqėsuesi i pėrhershėm i Rusisė nė Bashkimin Evropian, Vladimir Ēizhov (1953), ka deklaruar se vendi i tij mund tė ofrojė alternativė pėr Maqedoninė, Ballkanin Perėndimor apo qoftė ndonjė vend tjetėr, pėr shkak se...
albaniapress.com/lajme/23263/Shakaja-serioze--e-nje-ambasadori.html
Nuk ngjit qimja nė kadife
E premtė, 04 gusht 2017 - 21:37
Kėto kohėt e fundit, nė faqet e internetit, qenė botuar disa artikuj me sulme, tė shoqėruara me shpifje dhe me sharje tė pahijshme kundėr njė personaliteti tė shquar tė kombit shqiptar, kundėr njė historiani nacionalist me emėr, siē ėshtė Akademik Prof. dr. Mehdi Hyseni. Dikush nga autorėt e atyre ...
albaniapress.com/lajme/23163/Nuk-ngjit-qimja--ne-kadife.html
Mos u mėrzitni, dr. Moikomi
E dielė, 30 korrik 2017 - 23:28
Nė Portalin “Agjencioni Floripress” tė datės 24 korrik 2017, lexova njė ese interesante tė dr. Moikom Zeqos, me titull “Mjaft mė! Lėreni tė qetė Skėnderbeun”. Si njė shkencėtar me emėr, dr. Moikomi e ka quajtur me vend ta thotė fjalėn e vet me peshė lidhur me figurėn e heroit tonė kombėtar, pėr tė c...
albaniapress.com/lajme/23153/Mos-u-merzitni-dr--Moikomi.html
Njė plagė e hapur qė s’po gjen dot shėrim
E enjtė, 27 korrik 2017 - 17:18
Libri i akademikut Prof.dr. Flori Bruqi, me titull “Dėshmi tė krimit tė pandėshkuar”, qė doli nga shtypi kėto ditė dhe qė po vihet nė dorėn e lexuesve, shėrben si njė “ekranizim” i fateve tė popullit shqiptar tė Kosovės nė veēanti dhe tė mbarė kombit shqiptar nė tėrėsi.
albaniapress.com/lajme/23150/Nje-plage-e-hapur--qe-spo-gjen-dot-sherim-.html
I Madhi Profesor Isuf Luzaj, Njeriu qė nuk vdes kurrė
E merkurė, 21 qershor 2017 - 18:45
Lexova homazhin e shkėlqyer qė shkrimtarja dhe publicistja e shquar vlonjate Vilhelme Vrana Haxhiraj kishte botuar nė faqen e internetit “Fjala e Lirė”, tė datės 18 qershor 2017, me titull “Prof. dr.Isuf Luzaj, Filozofi shqiptar me pėrmasa botėrore, merr titullin“Nder i Kombit””. Ėshtė njė homa...
albaniapress.com/lajme/23081/I-Madhi-Profesor-Isuf-Luzaj-Njeriu-qe-nuk-vdes-kurre-.html
Nimfa Hakani, njė shkrimtare e heshtur nė talentin e vet
E premtė, 02 qershor 2017 - 19:23
Kam nė dorė njė pėrmbledhje me tregime me titull “Pacientja “101”, tė shkrimtares Nimfa Hakani. E ka hedhur nė qarkullim Shtėpia Botuese “Toena” nė vitin 2015. Autorja ma pati dėrguar para do kohėsh. Meqenėse kam qenė i zėnė me shumė punė tė tjera, para pak ditėsh e mora nė dorė pėr ta lexuar. Por k...
albaniapress.com/lajme/23043/Nimfa-Hakani--nje-shkrimtare-e-heshtur-ne-talentin-e-vet.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi