Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 364 rezultate nga autori "Afrim Morina"
Pendat premtuese pėr kthim dinjiteti e morali kombėtar
E dielė, 31 dhjetor 2017 - 20:48
Kaloi gjysmė viti pa e dhėnė asnjė mendim publik, por me kėtė analizė po e pėrmbylli librin “Reflektime kombėtare”, nė tė cilėn ngėrthehen problemet nė rafshin kombėtar, qoftė ato tė cilat na i kanė sjellur tė huajt, por edhe tanėt, nė cilėsinė e misioneve permes misionarėve, herė herė edhe me kėrcn...
albaniapress.com/lajme/23368/Pendat-premtuese-per-kthim-dinjiteti-e-morali-kombetar.html
Mobilizim i pėrgjithėshėm, nė mėrgatė dhe brenda
E hėnė, 07 gusht 2017 - 02:07
Jam munduar tė hulumtojė nė publicistikė, histori e gazatari, pėr tė gjetur njė shembull, tė paktėn i pėrafėrt me rastin tonė, qė pjesėtarėt e njė komb i ka bėrė njė figure kombėtare historike, shantazhe, pėrqmim, injorim, shpifje, krahasime tė nduarndurta me akcilin prsonalitet botrorė, qė ka kryer...
albaniapress.com/lajme/23166/Mobilizim-i-pergjitheshem-ne-mergate-dhe-brenda.html
Valet e mėrgatės
E enjtė, 03 gusht 2017 - 19:09
Nė analizėn e kaluar “Mėrgata politike”, I kam vėnė nė pahė problemet me tė cilat ėshtė pėrballur mėrgata politike shqiptare, nė mision tė ēėshtje kombėtare dhe fillet e shėrbimit tė njė pjese tė saj, si misionar tė misioneve kundėrkombėtare. Nė kėtė analize do tė mundohem tė shkoqisi pėrpjekjet e a...
albaniapress.com/lajme/23161/Valet-e-mergates.html
Mėrgata politike
E dielė, 30 korrik 2017 - 23:39
Shqiptarėt, pothuaj gjatė gjithė historisė, detyroheshin tė lėshonin vatrat e tyre dhe tė mėsyenin rrugėve tė botės, pėr tė mbijetuar, qoftė ekonomikisht, por edhe politikisht. Nė kėtė analizė do tė mundohem tė trajtojė fenomenin politik tė mėrgatės, nė kėto periudha: Kohėn e Rilindjes Kombėtare d...
albaniapress.com/lajme/23155/Mergata-politike.html
RECENSIONE “MISIONI DHE MISIONARĖT”, LIBĖR QĖ QARTĖSON UDHĖN TONĖ KOMĖTARE
E hėnė, 17 korrik 2017 - 20:42
- Sejdi VESELI Duke e pasur parasysh interesimin e lexuesve pėr veprat e mėhershme tė Afrim Morinės, nuk mund tė themi se ky krijues ėshtė i panjohur pėr lexuesit shqiptarė. Jo vetėm kaq. Falė veprimtarisė sė tij intelektuale, nė shėrbim tė ēėshtjes tonė kombėtare, Afrim Morina ėshtė i njohur...
albaniapress.com/lajme/23132/RECENSIONE-MISIONI-DHE-MISIONARET-LIBER-QE-QARTESON-UDHEN-TONE-KOMETARE.html
Afrim Morina: Misioni dhe misionarėt
E shtunė, 15 korrik 2017 - 00:49
9 Ridisenjimi i hartave nė Evropė Trajtimi i qytetarėve nga pushtuesi apo pushteti, duhet tė jetė temė pėr trajtesė dhe, atė, me vėmendje tė posaēme, nga analistė tė fushave tė ndryshme. Duke u nisur nga ky parim, qytetarėt, nuk duhet tė jenė tė dezinformuar, por, atyre duhet treguar tė vėrtetėn...
albaniapress.com/lajme/23125/Afrim-Morina--Misioni-dhe-misionaret.html
Afrim Morina: Misioni dhe misionarėt
E martė, 11 korrik 2017 - 15:32
8 Dhuntia Dhuntia e individit pėr dije, i shton kureshtjen pėr tė lexuar, mėsuar, hulumtuar, pėrceptuar, analizuar, pėr t’i nuhatur fenomenet, etj., ėshtė e shėndetshme pėr shoqėrinė dhe ajo duhet ta ndihmojė atė, qė tė jetė sa mė frytdhėnės. Por, rrallė ndodhė qė shoqėria ta falenderojė e t’i j...
albaniapress.com/lajme/23116/Afrim-Morina--Misioni-dhe-misionaret.html
Afrim Morina: Misioni dhe misionarėt
E dielė, 09 korrik 2017 - 00:12
7 Linēimi Linēimi i promotorėve, gjithnjė ka qenė detyrė parėsore e misioneve dhe misionarėve, pėr t’i paraqitur si palngprishės, si luftėnxitės, si tė paguar nga qendrat kundėrkombėtare (tė cilat i imagjinojnė), pėr tė vetmin qėllim, qė t’i ndajnė nga masa. Linēimi bėhet publik, bėhėt nė rrethi...
albaniapress.com/lajme/23111/Afrim-Morina--Misioni-dhe-misionaret.html
Afrim Morina: Misioni dhe misionarėt
E enjtė, 06 korrik 2017 - 15:55
6 Lufta mund tė shmanget, vetėm me njohjen e tė drejtės shtet - komb Ideja e lindjes sė misioneve, ėshtė shumė e hershme dhe e ka pėrcjellė shoqėrinė njerėzore nė tė gjitha fazat e zhvillimit tė saj. Gjithnjė, ka qenė prezente lufta e tė kundėrtave, dhe, duke iu falėnderuar misionit tė zhvillim...
albaniapress.com/lajme/23109/Afrim-Morina--Misioni-dhe-misionaret.html
Afrim Morina: Misioni dhe misionarėt
E hėnė, 03 korrik 2017 - 18:00
5 Jeta?! Jeta e njeriut ėshtė e duardurtė. Ajo, varet nga koha kur ka lindur, nga rendi shoqėror, nga pėrkatėsia klasore, nga familja, nga rrethi dhe edukimi institucional, kur i jepet mundėsia, nga edukimi fisnor, kur mungon institucioni, etj. Do tė thotė, se, e gjithė edukata e tij, nė jetė, v...
albaniapress.com/lajme/23104/Afrim-Morina--Misioni-dhe-misionaret.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi