Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 66 rezultate nga autori "Ilir Sefaj"
Dekada e parė e mėvetėsisė po na gjen pa ushtri!
E premtė, 05 janar 2018 - 06:03
Kanė mbetur edhe pak javė qė kur qytetarėt e vendit do ta festojnė 10-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės. Por, fatkeqėsisht dekada e parė e mėvetėsisė sė saj, Kosovėn po e gjen pa ushtri. Pėrderisa po i ofrohemi dekadės sė parė tė pavarėsisė sė vendit, pak ka shpresė qė njėkohėsisht po i ofrohemi edhe...
albaniapress.com/lajme/23374/Dekada-e-pare-e-mevetesise-po-na-gjen-pa-ushtri.html
Kosova edhe mė afėr EUROPOL-it
E premtė, 15 dhjetor 2017 - 19:25
Lajmi se organizata evropiane pėr luftėn kundėr krimit tė organizuar, trafikut me qenie njerėzore dhe terrorizimit, Europol, ka vendosur qė Kosova tė jetė nė listėn prioritare nga shtetet anėtare tė tij me tė cilėn do tė lidhė Marrėveshje pune, lajm qė u kumtua zėvendėsdrejtori i Pėrgjithshėm pėr si...
albaniapress.com/lajme/23340/Kosova-edhe-me-afer-EUROPOL-it.html
Kodi etik i medias dhe dhuna ndaj gazetarėve
E merkurė, 25 tetor 2017 - 21:15
“Gazetat sot nė botė janė njė tregti: shesin kartė tė shtypur, si bakalli qė shet djathė tė kripur”, shkruante qysh mė 1924 Mit’hat Frashėri. Eseja “Gazėtarėvet” nga libri eseistik “Plagėt tona” tė Mit’hat Frashėrit tė botuar mė 1924, mund tė konsiderohet edhe si ‘Kodi i parė etik i medias shqiptar...
albaniapress.com/lajme/23254/Kodi-etik-i-medias-dhe-dhuna-ndaj-gazetareve.html
Motrat!
E merkurė, 06 shtator 2017 - 22:28
Kur shoku im i fėmijėrisė T, mė drejtohej mua dhe shokėve tė tjerė tė lagjes me shprehjen; Motrat!, ne tė gjithė e dinim se pėr ēfarė nė fakt e kishe fjalėn. Shprehjen; Motrat, as shoku im i fėmijėrisė T atėbotė, dhe as unė sot, nuk do ta pėrdornim pėr t’i dhėnė ngjyrime stilistike diskursit tonė, ...
albaniapress.com/lajme/23210/Motrat.html
Koalicione tė (pa)natyrshme!
E shtunė, 20 maj 2017 - 17:19
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare po afrohen. Tash kur kanė ngelur mė pak se 20 ditė qė kur qytetarėt e vendit do t’i mėsyjnė kutitė e votimit, partitė politike po pėrgatisin ofertat e tyre. Tė vetėdijshėm se tė vetėm nuk do tė mund tė marrin votat e dėshiruara, krerėt e partive politike i kanė h...
albaniapress.com/lajme/23025/Koalicione-te-panatyrshme.html
Krejt njėjtė!
E hėnė, 15 maj 2017 - 23:00
Tash kur fushata pėr zgjedhjet e parakohshme parlamentare nė Kosovė veēse ka filluar, edhe politizimi i shoqėrisė sonė ėshtė nė vlugun mė tė madh tė saj. Pėr kė do tė votosh? Pse? Jo s’janė tė mirė ata? Mė mirė pėr kėta? Janė pyetjet qė qėllimshėm ose pa tė, vetėdijshėm ose instinktivisht ia drejto...
albaniapress.com/lajme/23016/Krejt-njejte.html
Francė, liroje Heroin tim!
E dielė, 05 mars 2017 - 19:38
Mbaj mend datėn 8 Mars 2005. Kėtė datė nuk do ta harrojė asnjėherė. 8 Marsi ėshtė njė datė e rėndėsishme pėr tė gjithė njerėzit e globit. Ėshtė pra, festa e Nėnės, e gruas! Mirėpo 8 Marsi 2005, pėr mua dhe pjesėn dėrrmuese tė shqiptarėve, fatkeqėsisht simbolizon njė datė tė trishtė. Pikėrisht nė k...
albaniapress.com/lajme/22876/France-liroje-Heroin-tim.html
Tė jesh terrorist!
E shtunė, 31 dhjetor 2016 - 06:53
Nuk do tė kalojė edhe shumė kohė qė kur Kosova do ta kremtojė 9-vjetorin e shtetėzimit tė saj. Ndėrkaq regjimit kriminal serb, Kosova i ėshtė shkėputur nga ‘duart’ tash e 18 vite. Nė fakt po bėhen dy dekada kur nė njėrėn ose nė tjetrėn mėnyrė populli i Kosovės menaxhon me ‘fatin’ e vet. Nė kėta dy...
albaniapress.com/lajme/22741/Te-jesh-terrorist.html
Vdekja qė na turpėroi!
E hėnė, 07 nėntor 2016 - 04:32
Lajmin pėr vdekjen e Astrit Deharit e mora nga njė portal yni (arbresh.info). Jo rrallė na ka ngjarė tė marrim ose dėgjojmė lajme tė rrejshme nga disa portale e mediume tona. Mirėpo me tė parė kėtė lajm nė portalin nė fjalė, gjaku mu ngri nė damarė, e dija se lajmi mbi vdekjen e Astritit, fatkeqėsis...
albaniapress.com/lajme/22618/Vdekja-qe-na-turperoi.html
‘Gjahu nė UĒK’- dhe shprehja e lirė!
E merkurė, 02 nėntor 2016 - 01:35
Lira e shprehjes ėshtė njėra ndėr tė drejtat mė elementare tė njeriut, ndėrkaq tendenca pėr shpifje, ose shpifja si e tillė ėshtė veprimtari e dėnuar me ligj! Dokumentari ‘Gjahu nė UĒK’ prodhim i gazetės Express qė pėr autor ka gazetarin Leonard Kerqukin dhe bashkėpunėtorėt e tij, bėri bujė tė madh...
albaniapress.com/lajme/22607/---‘Gjahu-ne-UCK--dhe-shprehja-e-lire.html
« E para
« Prapa
5
6
7
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi