Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 166 rezultate nga autori "Bekim Rexhepi"
Qeveria e kravatave
E enjtė, 28 dhjetor 2017 - 00:43
Kapja e shtetit nga komandantėt dhe mercenaret e tyre e kanė shndėrruar vendin nė njė relikt tė rėndėsishėm tė eksperimentimit dhe riciklimit tė tij pėrmes pushtetit. Ky pushtet mė se paku tė ngjanė tė jetė politik, ay mė shumė ėshtė eksperiment i krimit dhe korrupsionit, i linēimit dhe i paprespekt...
albaniapress.com/lajme/23361/Qeveria-e-kravatave.html
Pavarėsia e Gjakovės
E hėnė, 06 nėntor 2017 - 21:43
Kosova do tė duhej tė provokonte tė paktėn opinioni publik se ėshtė e gatshme tė njoh pavarėsinė e Katalunisė, si reagim me mos pajtimin direkt me Spanjėn, qe kjo e fundit nuk do ta njoh Kosovėn si njė shtet i pavarur nga mbeturina Jugosllave. Njohja e Katulunisė se pavarur do ti ndihmonte aspirata ...
albaniapress.com/lajme/23279/Pavaresia-e-Gjakoves.html
Pėrballė rezignatės morale
E hėnė, 21 gusht 2017 - 00:05
Jeta nuk ėshtė funksion pa praktikat luksoze qė arrihen pėrmes makinave dhe mekanizmave. Paramendojeni njė njėri qe sot nuk ka njė celular, njė tv, njė automjet, njė lavatriēe, njė poē, njė kombajnė pėr grurė, njė fabrikė pėr kėpucė, njė fabrikė pėr pastė dhėmbėsh, njė ose edhe mė fabrika pėr shumim...
albaniapress.com/lajme/23188/Perballe-rezignates-morale.html
Farsa e majmunit dhe zakoni i katundarit
E hėnė, 07 gusht 2017 - 02:04
Nė kėtė botė nuk janė vetėm njerėzit ata dhe tė vetmit ata, qė duhet grabitur gjithēka dhe ēka munden... Mes grabitjes dhe luksit tė paskajė, qė ka njeriu i sotėm, nė gjithė hapėsirės e botė, mbas na duhet tė rikujtojmė, se duhet tė ketė shumė, e mė shumė shqetėsime edhe pėr tė tjerat.
albaniapress.com/lajme/23165/Farsa-e-majmunit-dhe-zakoni-i-katundarit.html
Inteligjenca korruptive
E enjtė, 27 korrik 2017 - 17:12
Diku tė Pol Sarteri, kam lexuar mbi dilemėn e madhe, sa a mund tė quhet intelektual njeriu qė ka prodhuar armėt pėr shkatėrrim nė masė? Nė fakt ajo qė dallon pėrmasėn e intelektit tė vėrtetė ėshtė humanizmi, sipas Sarterit, “intelektual mbetet vetėm ai intelekt qė shėrben brenda kuadratit tė humaniz...
albaniapress.com/lajme/23149/Inteligjenca-korruptive.html
Oskar Schindler ynė*
E dielė, 09 korrik 2017 - 19:08
Duke mos pasur shpresė dhe gjasa pėr jetesė mė tė mirė braktisja e vendit e deri tė ndėrrimi i shtetėsisė nga qytetaret tanė, janė element tė fortė qė tregojnė rendjen e shtetit nė kolaps, ngaqė brenda tij nuk funksionon mė shteti normal, ndėrsa normale tė duket vjedhja dhe padrejtėsia, sa mė shumė ...
albaniapress.com/lajme/23113/Oskar-Schindler-yne*.html
Ēamēakėzi i Kadriut
E dielė, 02 korrik 2017 - 00:27
Ajo qė me kohė ėshtė shfaqur si gjoja diē e re brenda totalitarizmit tė PDK-sė, si parti ka kenė ndėrhyrja brutale dhe suprimimi i drejtėsisė dhe antikorrupsionit, madje me njė fanatizėm ideologjik ka provuar ti bashkoj qė tė dyja, nė mėnyrė qė tė mund tė imunizohet edhe shoqėria.
albaniapress.com/lajme/23098/Camcakezi-i-Kadriut.html
“Vijat e kuqe”, jo pėr karrige
E hėnė, 22 maj 2017 - 22:33
Kokoshi politik nė Kosovė kundėrmon tashmė jo vlera, ėshtė vėshtirė tė gjesh gjasa dhe shpresa pėr ndryshim!. Njė mandat tė tėrė qeveria e mbyllė me lėvdata pėr vete, pa bėrė gjė, dhe opozita po ashtu shanė qeverinė pėr kaq kohė dhe pėr pak sekonda shlyen sharjet dhe behet bashkė me pushtetin, pėr k...
albaniapress.com/lajme/23028/Vijat-e-kuqe-jo-per-karrige.html
Jo buka, po kulaēi
E merkurė, 08 shkurt 2017 - 09:59
Nuk thuhet kot “kur nuk di tė bėsh mirė diē, di tė bėnė lėmsh gjithēka”! Kėtė po e bėnė politika aktuale e pasluftės, politika e kapadaive, e korruptim dhe e leshit. Nė historinė e Kosovės do tė shėnohet edhe kjo epokė e politikės sė leshit, e pėrbėrė nga komandant zvarranikėsh.
albaniapress.com/lajme/22832/Jo-buka-po-kulaci.html
Asociacioni (Zajednica)
E hėnė, 30 janar 2017 - 19:03
Nė kėtė formė kur qyteti i Mitrovicės (veriore), ndodhet nė njė bllokim total nga strukturat kriminale tė Serbisė, nuk guxon tė merret as njė akt politik i Prishtinės nė drejtim tė krijimit tė asosacionit, ose duhet tė bėhet pėrjashtim Mitrovica deri nė paqėsimin e saj politik e kriminal. Pa kthimin...
albaniapress.com/lajme/22812/Asociacioni-Zajednica.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi