Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 855 rezultate nga autori "Prof. Dr. Mehdi Hyseni"
Me largimin e “misioneve tė huaja, fillon strategjia e kaosit nė Kosovė
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:09
Baromteri diplomatik *** Mos e kritikoni dhe mos e fajėsoni BE-nė, se mund tė ndodhė ajo mė e keqja, qė disa shtete tė saj ta tėrheqin njohjen ndėrkombėtare tė pavarėsisė sė Kosovės. Ky do tė ishte fundi i Kosovės si shtet. Kėtė e do Beogradi, Moska dhe Pekini etj. - Ta kritikosh BE-nė, ėshtė nj...
albaniapress.com/lajme/23333/Me-largimin-e-misioneve-te-huaja-fillon-strategjia-e-kaosit-ne-Kosove.html
Akademiku serb Vasilije Krestiq, ta apelojė Serbinė, qė ta njohė Kosovėn!
E merkurė, 06 dhjetor 2017 - 15:28
Barometri diplomatik Jo, Serbia me liderėt, me akademikėt, me popat e saj, dhe me patriarkun Irinej nė krye, tė kėrkojnė rikthimin e Kosovės nėn “ombrellėn” e saj kolonialiste. -Kjo ėshtė “vija e kuqe” e Platformės serbe nė “Dialogun e Brukselit” (2011-2017)?- Jo, ky, do tė ishte fataliteti dhe ...
albaniapress.com/lajme/23329/Akademiku-serb-Vasilije-Krestiq-ta-apeloje-Serbine-qe-ta-njohe-Kosoven.html
Me ilirė meta nuk ka ribashkim, as integrim nė BE, ashtu sikur nuk pati republikė tė pavarur tė Kosovės me autonomashėt shqipfolės (1945-1999)!
E martė, 28 nėntor 2017 - 07:37
Barometri diplomatik -Kėtė e vėrtetoi edhe periudha 27-vjeēare e Shqipėrisė jashtė Bashkimit Evropian (1990-2017). -Pse deri mė sot Shqipėria nuk ėshtė anėtare e BE-sė, sepse ėshtė njė shtet ku fjalėn kryesore e kanė korrupsioni, hajdutėria, krimi i organizuar, droga, shfrytėzimi i njeriut p...
albaniapress.com/lajme/23319/Me-ilire-meta-nuk-ka-ribashkim-as-integrim-ne-BE-ashtu-sikur--nuk-pati-republike-te-pavarur-te-Kosoves--me-autonomashet-shqipfoles-1945-1999.html
Jo dialog me Serbinė, por me Shqipėrinė
E martė, 14 nėntor 2017 - 19:27
Barometri diplomatik Pėr tė ekzistuar si shtet i pavarur dhe sovran, Kosova, patjetėr, duhet tė dialogojė me Shqipėrinė, jo me Serbinė, derisa kjo de fakto dhe de jure ta njohė Kosovėn. - Nuk ka opsion tjetėr, o ribashkim me Shqipėrinė, o nėn mbikėqyrjen e Amerikės. Ndryshe, nuk do tė “mbijeto...
albaniapress.com/lajme/23296/Jo-dialog-me-Serbine-por-me-Shqiperine.html
Sė pari, demarkacioni me Serbinė, pastaj me Malin e Zi!
E hėnė, 16 tetor 2017 - 21:56
Barometri diplomatik *** Pse Serbia pėr liberalizimin e vizave nuk e pati kusht demarkacionin me Kosovėn?! - Nga doli qė Kosova ta ketė kusht liberlazimin e vizave nė kėmbimin me miratimin e demarkacionit me Malin e Zi?! -Kush e ngriti kėtė metodė deduktive tė gabuar politike dhe diplomati...
albaniapress.com/lajme/23244/Se-pari-demarkacioni-me-Serbine-pastaj-me-Malin-e-Zi--.html
Akademiku Skėnder Kodra ua pėrplasi nė fytyrė autoriteteve zyrtare nė Shkup, mos i diskriminoni shqiptarėt!
E enjtė, 21 shtator 2017 - 21:20
Barometri diplomatik *** Objekt shqyrtimi i kėtij komenti ėshtė vizita e presidentit tė Akademisė Shqiptaro-Amerikane tė Shkencave dhe tė Arteve tė Nju-Jorkut, Prof. Dr. Skender Kodra, qė u bėri disa akademikėve, shoqatave joqeveritare dhe liderėve politikė nė Maqedoni, siē ishte dhe takimi ...
albaniapress.com/lajme/23238/Akademiku-Skender-Kodra-ua-perplasi-ne-fytyre-autoriteteve-zyrtare-ne-Shkup-mos-i-diskriminoni-shqiptaret--.html
T’i thuhet zyrtarisht presidentit serb Vuēiq, Kosova ishte koloni e Serbisė!
E dielė, 17 shtator 2017 - 19:43
Barometri diplomatik *** Pse deri mė sot (1989-2017) liderėt politikė shqiptarė tė Kosovės dhe tė Shqipėrisė, ēėshtjen e Kosovės nuk e kanė shtruar pėr zgjidhje si “problem kolonial” ?! *** Kur do t’i thonė Serbisė se Kosova, Bujanoci dhe Medvegja janė recidiva tė politikės kolonialiste dhe ...
albaniapress.com/lajme/23231/Ti-thuhet-zyrtarisht-presidentit-serb-Vuciq-Kosova-ishte-koloni-e-Serbise.html
Derisa Kosova tė mos njihet nga OKB-ja, do tė jetė e shantazhuar nga Beogradi !
E martė, 12 shtator 2017 - 20:27
Barometri diplomatik *** Mbarė dhe mirė, e nė interesin e pėrgjithshėm tė tė gjithė qytetarėve tė Kosovės, do tė kishte qenė sikur Lėvizja Vetėvendosje ta formonte qeverinė e re, tė dalė nga zgjedhjet e jashtėzakonshme parlamentare tė Kosovės, tė bėra mė 11 qershor 2017. Mirėpo, meqė kjo NUK n...
albaniapress.com/lajme/23224/Derisa-Kosova-te-mos-njihet-nga-OKB-ja-do-te-jete-e-shantazhuar-nga--Beogradi----.html
Kosovėn mund ta kėrcėnojė rreziku eventual nga njė kompromis i keq politik me Serbinė
E enjtė, 24 gusht 2017 - 23:50
Barometri diplomatik ***- Atėherė, ēfarė do tė bėnin Hashim Thaēi, Enver Hoxhaj, Edi Rama, Ilir Meta dhe E.Tahiri, nėse nė mbyllje tė Dialogut tė Brukselit (2011-2017), presidenti i Serbisė, Aleksandar Vuēiq (nė marrėveshje me Rusinė), do tė dilte me propozimin se Beogradi e njeh Kosovėn, por me...
albaniapress.com/lajme/23196/Kosoven--mund-ta-kercenoje-rreziku-eventual-nga--nje-kompromis-i-keq-politik-me-Serbine.html
Ah, sikur tė ishte vetėm Edi Rama kundėr Ribashkimit tė Shqipėrisė me Kosovėn!
E enjtė, 17 gusht 2017 - 17:59
Barometri diplomatik Me gjithė rezervat dhe me “xhelozinė” tonė, Edi Ramės dhe Aleksandar Vuēiqit, me fat u qoftė miqėsia, por, pa Kosovėn dhe pa Shqipėrinė Etnike, sepse Vuēiqi e Rama “kanė bėrė shumė pėr normalizimin e marrėdhėnieve” tė Serbisė me Kosovėn, Vuēiqi me Serbinė e inicioi dialogu...
albaniapress.com/lajme/23182/Ah-sikur-te-ishte-vetem--Edi-Rama-kunder-Ribashkimit-te-Shqiperise-me-Kosoven.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi