Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 102 rezultate nga autori "Ramiz Bojaj"
Agim Ramadani-vulosi bashkimin kombėtar, mė 1999 nė Koshare
E dielė, 03 prill 2016 - 21:36
Heroi Agim Ramadani, me veprėn dhe guximin e tij, shkroi pavdekėsinė nė faqet mė tė ndritura tė historisė sė lirisė sė kombit shqiptar. Beteja e Koshares, e cila identifikohet me thyerjen e kufirit shqiptaro-shqiptar , mbanė nėnshkrimin e Agimit tė madh. Ai sikur parandjeu pavdekėsinė e tij. “M'u sh...
albaniapress.com/lajme/22182/Agim-Ramadani-vulosi-bashkimin-kombetar-me-1999-ne-Koshare.html
Limaj e Krasniqi ‘koalicion’ me Isa Mustafėn
E merkurė, 09 tetor 2013 - 00:04
Kah po e qon PDK-nė, IQPM-ja e Fatmir Limajt. A po e pret fati i LDK-sė, edhe PDK-nė e Hashim Thaēit. Limaj dhe Jakup Krasniqi, duket se me zgjedhjet lokale po matin fuqinė e tyre politike, pėr tė hapur duel me kreun e PDK-sė, Hashim Thaēin. Edhe pse nė dukjen e parė Limaj e Krasniqi duken tė mat...
albaniapress.com/lajme/18906/Limaj-e-Krasniqi-‘koalicion-me-Isa-Mustafen.html
Shekulli i krenarisė shqiptare
E dielė, 25 nėntor 2012 - 21:46
“Flamuri pėrmbledh kujtimet e shkuara tė njė kombi dhe gjuhe tė pashkruar qė mund ta kuptojė syri dhe zemra e ēdo njeriu”, Faik Konica. Shpallja e Pavarėsisė sė Shqipėrisė ėshtė njė nga ngjarjet mė tė rėndėsishme nė historinė tonė kombėtare. Shqipėria nė 100 - Vjetorin e Pavarėsisė ėshtė anėtare e ...
albaniapress.com/lajme/17298/Shekulli-i-krenarise-shqiptare-.html
Almhofer, mbron bandat ēetnike nga Serbia
E dielė, 01 korrik 2012 - 00:28
Shefi i OSBE-sė nė Kosovė, Verner Almhofer, nė vend qe tė dėnojė dhunėn dhe terrorin e bandave serbe qe shkaktuan nė Kosovė me 28 qershor (ku u lėnduan 35 policė kosovarė), ky njeri dėnon mobilizimin e PK-sė, pėr tė mbrojtur sigurinė dhe paqen kėtu. Nėse shefi i OSBE-sė, nuk mund tė jep sqarime ose ...
albaniapress.com/lajme/16590/Almhofer-mbron-bandat-cetnike-nga-Serbia.html
Vetėm bashkimi i shpėton shqiptarėt
E dielė, 27 maj 2012 - 23:57
Jetėsimi i abetares unike pėr tė gjithė shqiptarėt, si dhe autostrada Durrės-Morinė-Merdare, janė hapat e parė real tė bashkimit nacional, nėn ombrellėn e unifikimit etnokulturor e gjeopolitik. Po kaq i rėndėsishėm ėshtė edhe unifikimi i interesave tė pėrbashkėta ekonomike (mbrojtja e produkteve nac...
albaniapress.com/lajme/16445/Vetem-bashkimi-i-shpeton-shqiptaret.html
Kodi i vrasjes sė demokracisė
E shtunė, 05 maj 2012 - 01:19
Dita e lirisė sė shtypit (3 Maji) e gjenė shtetin e Kosovės me liri tė pjesėrishme pėr fjalėn e lirė. Kodi i ri Penal, i miratuar nga Kuvendi i Kosovės mė 20 prill 2012, nė tė cilin gjenden edhe dy nene, ai 37 dhe 38, (qė kriminalizojnė shpifjen dhe detyrojnė gazetarėt qė tė zbulojnė burimet e infor...
albaniapress.com/lajme/16301/Kodi-i-vrasjes-se-demokracise.html
Daciē- ‘Bin Ladeni’ i Ballkanit
E premtė, 20 prill 2012 - 00:05
Agresioni i shtuar i Serbisė, kunėr shtetit dhe qytetarėve tė Kosovės, ėshtė fushatė pėr tė kėnaqur mendėsinė e sėmurė sllave, e cila ende vazhdon tė “besojė” nė ėndrrėn pėr Serbinė e madhe. Pavarėsisht se tė gjithė politikanėt nė Serbi mbajnė qendrime armiqėsore ndaj shtetit tonė, na mbetet ne qė t...
albaniapress.com/lajme/16236/Dacic--‘Bin-Ladeni-i-Ballkanit.html
Terrori serb kundėr shqiptarėve nė veri
E hėnė, 09 prill 2012 - 16:09
Akti terrorist i sulmit mbi familjen Haradinaj ėshtė pasqyrė e realitetit tė hidhur qe mbretėron tash e 13 vjet nė veriun e vendit. Qeveria jonė nė vend qe tė merr masa efikase pėr kapjen e atentatorėve vrasės dhe zhbėrjen e bandave kriminale tė Serbisė, (tė cilėt jetojnė nė ēerdhen e izoluar matanė...
albaniapress.com/lajme/16171/Terrori-serb-kunder-shqiptareve-ne-veri.html
Agresioni i Serbisė kundėr shtetit tė Kosovės
E dielė, 18 mars 2012 - 21:48
Serbia ish-okupatore, pak ditė pas marrėveshjes pėr fusnotėn (pėrfaqėsimi rajonal i Kosovės) dhe marrjes sė kandidaturės pėr anėtarėsim nė BE, ka shtuar tejet egėrsisht, agresionin e saj kundėr shtetit tonė. Edhe pse fusnota ėshtė referencė pėr pėrfaqėsimet rajonale, Serbia fqinje mundohet qe kėtė p...
albaniapress.com/lajme/16070/Agresioni-i-Serbise-kunder-shtetit-te-Kosoves.html
Krimpushteti sllavomaqedonas
E martė, 06 mars 2012 - 00:26
Shteti i Maqedonisė vazhdon tė mbetet nė zgrip tė ekzistencės sė vet. Ekzekutmi i dy tė rinjve shqiptarė, Imran Mehmetin dhe Besnik Shehapin, nga ana e policit sllav, nuk ėshtė as spontane e as e rastėsishme, por vjen si rrjedhojė e luftės speciale, (propagandės dhe shpifjeve antishqiptare) qė vazh...
albaniapress.com/lajme/15993/Krimpushteti-sllavomaqedonas.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi