Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 484 rezultate nga autori "Tafil Duraku"
1000 LUFTĖTARĖT E ADEM JASHARIT DHE 60 MIJĖ VETERANĖT E AGIM ĒEKUT(!)
E hėnė, 16 tetor 2017 - 21:53
Shkuan gati dy dekada prej pėrfundimit fisnik tė luftės sė lavdishme shqiptare tė UĒK-sė, nė fillet dhe nė ballė tė sė cilės qenė njėmijė luftėtarėt e Adem Jasharit, njerėz tė hurit e tė konopit! Trima e shkuar trimash dhe shqiptarė tė mėdhenj, qė i dolėn pėrballė njė ushtrie tė egėr e tė ēartur sho...
albaniapress.com/lajme/23243/1000-LUFTETARET-E-ADEM-JASHARIT-DHE-60-MIJE-VETERANET-E-AGIM-CEKUT.html
TEORITĖ E KONSPIRACIONIT “SHQIPTAR”
E hėnė, 25 shtator 2017 - 21:35
Ēuditėrisht, viteve tė pasluftės sė lavdishme tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK), qė luftoi pėr liri e pėr bashkim kombėtar, dolėn nė sipėrfaqe “qendra tė mendimit pozitiv” dhe po shpėrfaqen nė qarkullim tė lirė e tė papenguar teori “pozitive” tė konspiracionit mė tė shėmtuar antishqiptar, dhe,...
albaniapress.com/lajme/23241/TEORITE-E-KONSPIRACIONIT-SHQIPTAR.html
ANALOGJI KOHĖSH DHE LUFTASH
E merkurė, 20 shtator 2017 - 03:04
Duke iu referuar njė thėnieje kuptimplotė tė Azem Bejtė Galicės dhe kohės sė tij shqiptare, nuk mund tė mos nxjerrim analogji me kohėn tonė tė luftave me vetveten e kundėr vetvetes, se, ne, vėrtetė, luftė e kemi nė shtėpi (Shqipėri)!... Nė njė pikė kulminante tė njė situate tė trazuar si kjo e jo...
albaniapress.com/lajme/23235/ANALOGJI-KOHESH-DHE-LUFTASH.html
NUK ĖSHTĖ KJO “REPUBLIKA E ADEM JASHARIT” !
E martė, 12 shtator 2017 - 20:19
Reagim Duke e lexuar shkrimin autorial tė z. Sheradin Berisha, tek portali i tij, pashtriku.org, i datės 6 shtator 2017, tė cilin e hap shumė rrallė, u “befasova” jashtė mase pėr titullin qė i kishte dhėnė shkrimit tė tij, “Republika e Adem Jasharit duhet t’i thotė stop Republikės sė Marti Ahtisa...
albaniapress.com/lajme/23223/NUK-ESHTE-KJO-REPUBLIKA-E-ADEM-JASHARIT-.html
“BRENGA” E SHQIPTARO-TITISTĖVE PĖR BETEJĖN LEGJENDARE TĖ 5, 6 DHE 7 MARSIT 1998
E merkurė, 23 gusht 2017 - 01:50
Kaluan gati dy dekada tė plota nga Beteja legjendare e 5, 6 dhe 7 marsit 1998, por, brenga e vetme e shqiptaro-titistėve nuk ėshtė shuar ende, se: “Pse nuk i shkoi UĒK-ja nė ndihmė Adem Jasharit?”(Sic!) Ata qė e tregojnė kėtė brengė tė tyre nėpėr kuluare e ndenja nėpėr kafenetė e Prishtinės dhe tė “...
albaniapress.com/lajme/23191/BRENGA-E-SHQIPTARO-TITISTEVE-PER-BETEJEN-LEGJENDARE-TE-5-6-DHE-7-MARSIT-1998---.html
BORDI I MJERIMIT DHE KRIMIT
E shtunė, 19 gusht 2017 - 19:10
Ditė mė parė, pėrkatėsisht, mė 07. 8. 2017, Bordi i drejtorėve tė AKP-sė (Agjencisė Kosovare tė Privatizimit), mė ktheu njė pėrgjigje skandaloze pėr ankesėn time, pas njė vonese dymuajshe dhe pas kėrkesės sime pėr pėrshpejtimin e procedurės, qė e kisha bėrė pėr shkeljen e vendimit tė kryeministrit, ...
albaniapress.com/lajme/23184/BORDI-I-MJERIMIT-DHE-KRIMIT---.html
ME TA PASĖ HALLIN T’BIJTĖ E TITĖS!
E hėnė, 14 gusht 2017 - 19:03
Me ta pasė hallin t’bijtė e Titės, sidomos, tė gjithė ata UDB-asho – KOS-istė e shqiptaro-titistė qė strehė tė vetme kanė zgjedhur LDK-nė&Co, ta bėjnė pakės mė zi se shkiet e Beogradit dhe tė Kralevės, sė bashku! Me ta pasė hallin kėlyshėt e pėrjetshėm tė Titos, tė Rankoviēit e tė Millosheviēit, tė ...
albaniapress.com/lajme/23177/ME-TA-PASE-HALLIN-TBIJTE-E-TITES---.html
THIKA DYTEHĖSHE TĖ IFIMES-it DHE SIMOTRAVE TĖ TIJ VENDORE, RAJONALE E NDĖRKOMBĖTARE NĖ KURRIZ TĖ SHQIPĖRISĖ DHE TĖ SHQIPTARĖVE
E premtė, 14 korrik 2017 - 00:41
Reagim pėr dy publikime zyrtare tė Institutit Ndėrkombėtar tė Studimeve pėr Lindjen e Mesme dhe Ballkanin (IFIMES), publikuar tek link-u: http://www.ifimes.org/ba/9376#sthash.2NAdrG0m.dpuf, mė 25 maj 2017, me titull: Kosova: Paralajmėrim i ndryshimeve tektonike nė skenėn politike dhe tek linku-u: h...
albaniapress.com/lajme/23120/THIKA-DYTEHESHE-TE-IFIMES-it-DHE-SIMOTRAVE-TE-TIJ-VENDORE-RAJONALE-E-NDERKOMBETARE-NE-KURRIZ-TE-SHQIPERISE-DHE-TE-SHQIPTAREVE.html
ME SHKULJEN E PD-sė NGA PUSHTETI, A U SHKUL UDB-a SHQIPTARO-TITISTE NĖ TIRANĖ?!
E dielė, 02 korrik 2017 - 00:42
Zgjedhjet shqiptare tė 25 qershorit 2017, nė tė gjithė Shqipėrinė, pėr fat tė mirė. kaluan pa incidente dhe pa ngjarje tė rėnda dhe kjo ėshtė ajo qė na gėzoi. Por, do theksuar kėtu se fitorja dominuese e PS, i ka gėzuar tė gjithė shqiptarėt, kudo qė janė, pavarėsisht bindjeve politike dhe pavarėsis...
albaniapress.com/lajme/23100/ME-SHKULJEN-E-PD-se-NGA-PUSHTETI-A-U-SHKUL-UDB-a-SHQIPTARO-TITISTE-NE-TIRANE---.html
MIKUT TIM KRYEPOET
E hėnė, 26 qershor 2017 - 23:13
.
albaniapress.com/lajme/23087/MIKUT-TIM-KRYEPOET.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi