Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 99 rezultate nga autori "Isa Mulaj"
Top sekreti i Ramush Haradinajt me pazarin e UDB-sė sė Istogut – Ja edhe vendimi i Gjykatės Kushtetuese
E shtunė, 06 janar 2018 - 19:26
Ky shkrim u dedikohet tė gjithė atyre qytetarėve tė Istogut tė cilėve u ėshtė dhunuar e drejta e votės, pėrballen me ēnjerėzimin e dinjitetit tė tyre, dhe shtypjen sistematike nga regjimi i UDB-sė i cili udhėheq nga nėntoka pėrmes shqipfolėsve nė pushtetin qendror dhe lokal. Armiku numėr 1 nė bo...
albaniapress.com/lajme/23377/Top-sekreti-i-Ramush-Haradinajt-me-pazarin-e-UDB-se-se-Istogut-–-Ja-edhe-vendimi-i-Gjykates-Kushtetuese.html
Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe kriminelėt e UDB-sė (5)
E merkurė, 13 dhjetor 2017 - 13:15
Shėrbimi i UDB-sė nė Istog ka nėn kontroll ēdo sferė tė institucioneve publike, pikėrisht pėrmes njerėzve tė ish-UDB-sė dhe familjarėve tė tyre tė akomoduar nėpėr kėto institucione. Tė gjithė ju qė shprehni pak habi se ēka po ndodhė edhe me zgjedhjet politike nė atė komunė, pse Istogu u bė rast sui ...
albaniapress.com/lajme/23335/Perfaqesimi-dinjitoz-i-Haxhi-Zekes-nga-pedofilet-dhe-kriminelet-e-UDB-se-5.html
Skandali i kriminelėve tė UDB-sė dhe familjes Rugova me sheshin “Ibrahim Rugova” (4)
E premtė, 17 nėntor 2017 - 18:13
Kompania ndėrtimore “Conex Sh.p.k.” me para tė veta i kreu punė Haki Rugovės nė fshatin Syriganė nė vlerė 80 000 euro, ia siguronte 100 vota LDK-sė nga 100 punėtorėt, dhe ia dha 20 000 euro n’zarf pėr fushatė. Si deshti “me i rru” pėr veti 100 000 euro tė pastra pėr kompleksin memorial “Ibrahim Rugo...
albaniapress.com/lajme/23298/Skandali-i-krimineleve-te-UDB-se-dhe-familjes-Rugova-me-sheshin-Ibrahim-Rugova-4.html
Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe kriminelėt e UDB-sė (3)
E martė, 14 nėntor 2017 - 18:57
Rezultatet e Programit pėr Vlerėsimin Ndėrkombėtar tė Studentėve (PISA) tė cilat e radhisin Kosovėn diku kah fundi i pusit, nuk i bėnė pėrshtypje thuajse askujt rreth shkaqeve pse gjendja nė arsim ėshtė edhe mė e tmerrshme se sa qė mendohej. Nė vend se tė hulumtohen shkaqet dhe tė ndėrmerren masat k...
albaniapress.com/lajme/23292/Perfaqesimi-dinjitoz-i-Haxhi-Zekes-nga-pedofilet-dhe-kriminelet-e-UDB-se-3.html
Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe kriminelėt e UDB-sė (2)
E hėnė, 23 tetor 2017 - 00:10
“Njeriu po qe njeri, le njė vepėr pėr tė gjallė; kur ngordhė gomari, lė prapa njė samar” – Mehmet Akifi Ēuditėrisht, gjatė kohės sė komunizmit, gjimnazi “Haxhi Zeka” i cili atėherė quhej “Vėllėzėrit Ribar” kishte njė disciplinė tė fortė pedagogjike. Prej se i ndryshua emri nė “Haxhi Zeka”, sidomo...
albaniapress.com/lajme/23252/Perfaqesimi-dinjitoz-i-Haxhi-Zekes-nga-pedofilet-dhe-kriminelet-e-UDB-se-2.html
Pėrfaqėsimi “dinjitoz” i Haxhi Zekės nga pedofilėt dhe kriminelėt e UDB-sė (1)
E premtė, 20 tetor 2017 - 02:33
Jo vetėm qė keni dėgjuar pėr Haxhi Zekėn, por me siguri dini diēka rreth personalitetit tė tij. Pavarėsisht se ēfarė lexuesish mund tė jeni, sė paku mund ta paramendoni se Haxhi Zeka ka qenė njė njeri i madh me vepra, pas tė cilit janė emėrtuar institucione dhe vende tė ndryshme. Nė vendbanimin e ti...
albaniapress.com/lajme/23247/Perfaqesimi-dinjitoz-i-Haxhi-Zekes-nga-pedofilet-dhe-kriminelet-e-UDB-se-1.html
“SLLUSHALICAT” E IBRAHIM RUGOVĖS
E martė, 29 gusht 2017 - 22:01
Mustafė Sokoli ka qenė kritiku i parė nė Kosovė pėr mėnyrėn se si shpenzohej paraja publike nga institucionet. Nė kohėn kur thuajse 98% e shqiptarėve tė Kosovės ishin me LDK-nė dhe kishin zgjehur Ibrahim Rugovėn si kryetar tė saj dhe njihej si udhėheqės i shqiptarėve tė Kosovės (Serbia e quante “lid...
albaniapress.com/lajme/23198/SLLUSHALICAT-E-IBRAHIM-RUGOVES.html
Kush nuk deshi tė bėhet hero i gjallė mė 26 shkurt?
E merkurė, 09 mars 2016 - 01:15
“Nė demokraci, injoranca e njė votuesi e dėmton sigurinė e tė gjithėve” – John F. Kennedy Kjo thėnie e Kennedy-t mund t’u duket jo aq e thjeshtė sa edhe e parėndėsishme, madje edhe palidhje, pėr rastin e zgjedhjes sė presidentit tė SHBA-sė ku janė nė pyetje qindra miliona votues. Se sa mund ta d...
albaniapress.com/lajme/22119/Kush-nuk-deshi-te-behet-hero-i-gjalle-me-26-shkurt.html
MASHTRIMI SPECIAL ME GJYKATĖN SPECIALE
E merkurė, 24 shkurt 2016 - 20:06
Bashkėsia ndėrkombėtare nė rastin e Kosovės identifikohet me ambasadat e 4-5 shteteve tė cilat vazhdimisht ushtrojnė ndikimin e tyre dhe pėrzihen nė punėt e brendshme tė Kosovės thuajse ēdo ditė. Kėtė mund ta vėrėjmė nga veprimtaria e tyre, dhe nuk ėshtė kurrfarė sekreti tė thuhet se mė e zėshmja nd...
albaniapress.com/lajme/22075/MASHTRIMI-SPECIAL-ME-GJYKATEN-SPECIALE.html
Kredia e FMN-sė po shpenzohet, reformat po ngecin
E shtunė, 23 janar 2016 - 01:37
Rishikimi i marrėveshjes sė FMN-sė dhe transferi i 35.6 milionė eurove me ēka borxhi i gjertanishėm i Kosovės rritet nė 71.2 milionė euro, mund t’i sjellė Kosovės stabilitet nė financat publike dhe reformat fiskale. Kjo kredi, e cila ėshtė pjesė e pakos prej 184 milionė nga marrėveshja e miratuar mė...
albaniapress.com/lajme/21995/Kredia-e-FMN-se-po-shpenzohet-reformat-po-ngecin.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi