Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 108 rezultate nga autori "Mr. Gafurr Adili"
UEFA SI HAGA…!
E dielė, 26 tetor 2014 - 08:50
Ashtu si dikur, pas pėrfundimit tė luftės Serbi-Kosovė, kur Gjykata e Hagės e barazonte viktimėn (luftėtarėt e lirisė sė Kosovės: Fatmir Limaj me shokė dhe Ramush Haradinaj me shokė) me xhelatin (kriminelėt e Serbisė: Millosheviē, Shesheli, Karaxhiē, Mladiē etj.), edhe UEFA i barazoi dhunuesit (huli...
albaniapress.com/lajme/20513/UEFA-SI-HAGA….html
NISMA PER KOSOVEN, PERCAKTUESJA E QEVERISE SE ARDHSHME!
E premtė, 06 qershor 2014 - 18:52
Ky parashikim imi nuk bazohet ne asnje sondazh te ashtuquajtur i pavarur, por bazohet ne analizen t'ime te paanshme, sidomos duke iu referuar zgjedhjeve lokale ne Republiken e Kosoves, te cilat deshmuan qe, pavaresisht se Gjakoven e fitoi znj. Mimoza Kusari-Lila e AKR-se se Behgjet Pacollit, AKR kis...
albaniapress.com/lajme/20054/NISMA-PER-KOSOVEN-PERCAKTUESJA-E-QEVERISE-SE-ARDHSHME.html
TRE DĖSHMORĖT E KĖRĒOVĖS
E dielė, 20 tetor 2013 - 21:34
(Pjesė nga libri nė dorėshkrim: “Prishtina e ėndrrave tė mia”) Kėrēova e Sadin Selmanit, Kalosh Danit, Sulltanės Ēafes dhe dy Mefailave: Mefailit tė Madh dhe Mefailit tė Vogėl, edhe gjatė sundimit jugo-sllav ka nxjerrė luftėtarė tė lirisė pėr Shqipėrinė Etnike. Kush ishin kėta tre luftėtarė t...
albaniapress.com/lajme/18956/TRE-DESHMORET-E-KERCOVES.html
ADILI: SERBOFILI NIKOLA GRUEVSKI KĖRKON SHERR ME SHQIPTARĖT…!
E dielė, 15 shtator 2013 - 22:05
Shqiptarėt, jo vetėm nė Shqipėrinė Lindore nėn IRJM, por edhe nė R. e Shqpėrisė dhe nė R. e Kosovės, janė tė vetmit qė “Maqedonisė” nuk ia kanė kontestuar as emrin (si Greqia), as gjuhėn e identitetin kombėtar (si Bullgaria) dhe as kishėn autoqefale (si Serbia). Por, krijesa artificiale dhe e sėmura...
albaniapress.com/lajme/18794/ADILI--SERBOFILI-NIKOLA-GRUEVSKI-KERKON-SHERR-ME-SHQIPTARET….html
ZGJEDHJET NĖ REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ DHE LĖVIZJA PATRIOTIKE!
E martė, 04 qershor 2013 - 23:57
Lėvizja patriotike nė R. e Shqipėrisė, si: Partia e Unitetit Kombėtar (PUK), Partia pėr Drejtėsi, Integrim dhe Unitet (PDIU), Aleanca Kuqezi (AK) dhe Aleanca Popullore (Lėvizja Ēame), njė fraksion i PDIU-sė, tanimė janė futur nė fushatėn elektorale pėr zgjedhjet parlamentare tė 23 qershorit nė Repub...
albaniapress.com/lajme/18416/ZGJEDHJET-NE-REPUBLIKEN-E-SHQIPERISE-DHE-LEVIZJA-PATRIOTIKE.html
SHQIPTARĖT DHE ZGJEDHJET LOKALE NĖ IRJM!
E merkurė, 13 mars 2013 - 15:29
Shqiptarėt e Shqipėrisė Lindore nėn IRJM (FYROM), nė zgjedhjet lokale qė do tė zhvillohen mė 24 mars 2013 nė IRJM (FYROM), rrezikojnė ta humbasin Strugėn dhe edhe Kėrēovėn; sepse, nėse sllavo-maqedonasit nė Strugė, pėr Kryetar tė Komunės sė Strugės, kandidojnė me njė kandidat, shqiptarėt nė Strugė k...
albaniapress.com/lajme/17984/SHQIPTARET-DHE-ZGJEDHJET-LOKALE-NE-IRJM.html
UNIONI SHQIPĖRI - KOSOVĖ, HAPI I PARĖ DREJT RIBASHKIMIT KOMBĖTAR!
E martė, 05 shkurt 2013 - 23:11
Idenė e krijimit tė Unionit Shqipėri - Kosovė pėr herė tė parė, nė vitin 2004, nė opinionin kombėtar shqiptar e ka lansuar LPK (Lėvizja Popullore e Kosovės), por atėherė, nė vitin 2004, pėr kėtė ide, nė cilėsinė e kryetarit tė ish FBKSH-sė (Frontit tė Bashkimit Kombėtar Shqiptare) dhe edhe tė Komand...
albaniapress.com/lajme/17763/UNIONI-SHQIPERI---KOSOVE-HAPI-I-PARE-DREJT-RIBASHKIMIT-KOMBETAR.html
“Zullum-Kracia” Sllavo-Maqedone!
E dielė, 27 janar 2013 - 17:56
Duket se gjatė 20 vjeēarit tė fundit nė “Maqedoninė” “multietnike”, nuk po mundemi kursesi ta deshifrojmė modelin e funksionimit tė shtetit. Kjo si rezultat i mosdijes tė politikanėve apo si shprehi e krijuar se gjithēka nė kėtė “shtet” tė ri duhet qenė unik dhe e dalluar nga bota e civilizuar, ku a...
albaniapress.com/lajme/17710/Zullum-Kracia-Sllavo-Maqedone.html
A KEMI NE SHQIPTARET PROGRAM PER BASHKIMIN KOMBETAR?
E premtė, 28 dhjetor 2012 - 00:51
Kohėve tė fundit, pas hapjes sė debatit pro dhe kundėr ribashkimit kombėtar tė shqiptarėve dhe tė trojeve tė Shqipėrisė Etnike, shpesh herė na ka rastisur qė, nėpėr debatet televizive, siē ishte edhe debati i mbremshėm (19 dhjetor 2002) te emisioni i Alban Dudushit te Top Channel, tė titulluar: "Bas...
albaniapress.com/lajme/17506/A-KEMI-NE-SHQIPTARET-PROGRAM-PER-BASHKIMIN-KOMBETAR.html
E DREJTA E VETĖVENDOSJES, TEORIA DHE APLIKUESHMĖRIA E SAJ NĖ ĒĖSHTJEN KOMBĖTARE (KOLONIALE) SHQIPTARE
E hėnė, 24 dhjetor 2012 - 00:03
PĖRMBAJTJE I.Teoria e tė drejtės sė vetėvendosjes I.1. Hyrje I.2. Themele politike e filozofike tė sė drejtes sė vetėvendosjes I.3. E drejta e vetėvendosjes – prej njė parimi politik nė njė tė drejtė ligjore I.4. Era postkoloniale - vetėvendosja “e brendshme” dhe vetėvendosja “e jashtme” I.5...
albaniapress.com/lajme/17486/E-DREJTA-E-VETEVENDOSJES-TEORIA-DHE-APLIKUESHMERIA-E-SAJ-NE-CESHTJEN-KOMBETARE-KOLONIALE-SHQIPTARE.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
Video
"Nėntori i dytė"
Shpallja e Pavarėsisė sė Shqipėrisė 28. XI. 1912
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2015 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi