Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Kėrkimi juaj sjelli gjithsej 217 rezultate nga autori "Mehmet Bislimi"
Univers
E premtė, 18 gusht 2017 - 22:14
.
albaniapress.com/lajme/23183/Univers.html
Remzi Ademi
E martė, 15 gusht 2017 - 01:33
Qėllimi i kėtij shkrimi nuk ėshtė thjesht njė nekrologji e rėndomtė, siē shkruhet zakonisht nė kėto raste, ku pėrkujtohet njė figurė sublime e martirizuar nė tabanin kombėtar. Do tė mundohem qė tė kaloj pėrtej, pėrtej sė madhėrishmes- pa dyshim, kėtė e meritojnė burrat e dheut siē ishte i madhi Remz...
albaniapress.com/lajme/23178/Remzi--Ademi.html
Azem Bejtė Galica
E hėnė, 24 korrik 2017 - 04:15
Atdhetar dhe prijės i ēetave ēlirimtare kundėr okupimit serb tė trojeve shqiptare Azemi, ishte i biri i Bejtė Galicės. Lindi nė fshatin Galicė tė Drenicės nė vitin 1889. Rrjedh nga njė familje bujare me njė traditė tė trashėguar tė atdhetarisė brez pas brezi. Azemi qysh si i ri, duke dėgjuar nėp...
albaniapress.com/lajme/23143/Azem-Bejte-Galica.html
QERIME HALIL RADISHEVA- SHOTĖ GALICA
E shtunė, 22 korrik 2017 - 00:03
Femra shqiptare nė vazhdimėsi ėshtė pėrballur me ashpėrsitė e jetės, mbi tė rėndoi pesha e shekujve tė robėrisė, pesha e varfėrisė, kanunit dhe padrejtėsisė sė kohėve tė ndryshme, rėndoi kobi e zia, loti e gjaku... Por, ajo pėr asnjė ēast nuk u nėnshtrua para sfidave tė shumta gjatė rrugėtimit nėpėr...
albaniapress.com/lajme/23138/QERIME-HALIL-RADISHEVA--SHOTE-GALICA.html
Kosovė dil priti bijtė tuaj
E dielė, 16 korrik 2017 - 20:29
.
albaniapress.com/lajme/23130/Kosove--dil--priti--bijte--tuaj.html
Ku mbeti diaspora?!
E martė, 16 maj 2017 - 23:52
Nė vorbullėn e vlimeve tė kėtyre ditėve, ku ethet e zgjedhjeve kanė kapluar subjektet politike nė Kosovė, bartėsit e tė cilave me dhjetėra herė kanė thėnė: "Mėrgata duhet tė pėrfaqėsohet nė Parlamentin e Kosovės me tė paktėn 5 deputetė!" Kėto premtime boshe, apo joshėse si lloj karremi i tėrheqje...
albaniapress.com/lajme/23019/Ku-mbeti-diaspora.html
Pėr pak ēaste
E hėnė, 15 maj 2017 - 02:59
.
albaniapress.com/lajme/23015/Per-pak-caste-.html
Nga sot dhe nga kėtu, rruga ime me PDK-nė, ndahet pėrfundimisht!
E hėnė, 17 prill 2017 - 14:43
Duke u mbėshtetur nė parimet, etikėn dhe pėrkushtimin tim nė shėrbim tė atdheut, nė idealin dhe pėrpjekjen time pėr t'i shėrbyer ēėshtjes sė pazgjedhur kombėtare, aspiratė pėr tė cilėn janė flijuar breza tė tėrė tė popullit tonė: unė Mehmet Bislimi, nė shenjė pakėnaqėsie, jap dorėheqje tė parevokues...
albaniapress.com/lajme/22964/Nga-sot-dhe-nga-ketu-rruga-ime-me-PDK-ne-ndahet-perfundimisht.html
Nė heshtje
E enjtė, 13 prill 2017 - 01:55
.
albaniapress.com/lajme/22958/Ne-heshtje.html
A mbanė kush pėrgjegjėsi nė kėtė vend?!
E enjtė, 06 prill 2017 - 22:04
Koalicioni PDK - LDK-, respektivisht Qeveria e Kosovės sė fundmi po i humbė rreth 500 milion euro nga buxheti i Kosovės!
albaniapress.com/lajme/22946/A-mbane-kush-pergjegjesi-ne-kete-vend.html
« E para
« Prapa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tjetra »
E fundit »
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi