Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Windows 7, rekord shitjeje
Publikuar më 26 tetor, 2009 nė orėn 07:36 ( ) Teknologji |
Rrit madhësinë e shkronjave
Ai vlerėsohet dhe mė i rėndėsishėm se libri mė i fundit nga JK Rowling, 'Harry Potter and the Deathly Hallows'.
Windows 7 ėshtė produkti me i porositur nė histori tė Amazon. Ai vlerėsohet dhe mė i rėndėsishėm se libri mė i fundit nga JK Rowling, “Harry Potter and the Deathly Hallows”. Miliona pėrdorues tė kompjuterėve do tė pėrjetojnė shijet e para tė sistemit mė tė fundit operativ tė Microsoft, gjatė ditės sė nesėrme (22 tetor), kur Windows 7 do tė fillojė tė shitet anembanė botės.

Gjiganti i softwer-ik amerikan ka shume shpresa pėr datėn kur do te lanēohet, pasi shpreson se pronarėt e kompjuterėve do tė jenė jashtėzakonisht tė kėnaqur, pas problemeve tė shfaqura nga pasardhėsi Windows Vista, kur u paraqit mė 2007.

Vista ka pasur kritika tė shumta pas paraqitjes, por shenjat deri mė tani tregojnė se Windows 7 do t’i ketė punėt mirė. PC World ėshtė duke hapur dyqanin e saj nė Tottenham Court Road tė Londrės, nė mesnatė tė ditės sė lanēimit, duke iu ofruar konsumatorėve rastin pėr tė futur duart nė pėrditėsim dhe pėr tė pranuar kėshilla sesi tė shfrytėzohen maksimalisht veēoritė e reja tė softwer-it.

Versioni i ri premton shumė duke pėrfshirė, faqe mė tėrheqėse, performancė mė tė mirė dhe kėrkon mė pak nga kompjuteri, gjė qė do tė thotė se edhe laptopėt do tė mund tė shfrytėzojnė baterinė mė gjatė.

Suksesi i Windows 7 shikohet si diēka jashtėzakonisht e rėndėsishme pėr Windows, pėr tė cilin edhe kjo kompani ėshtė duke futur me miliona dollarė nė fushatat e reklamimit dhe iniciativave tjera pėr tė rritur shitjet.
Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 15 vizitorë
Lexuar: 3,747 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
"Philae" bėn ulje historike nė kometėn 67P
E enjtė, 13 nėntor 2014 - 00:30
Sonda Philae ėshtė ulur me sukses, njė ngjarje historike, nė njė kometė, pasi u shkėput nga anija “mėmė”, moment i cili ėshtė raportuar gjatė paradites i f...
DOLI NĖ TREG NUMRI I PARĖ I EDICIONIT MBARĖSH...
E merkurė, 26 dhjetor 2012 - 00:22
Tiranė-Prishtinė, 25 dhjetor 2012 - Shtėpia Botuese ICTS Media nxori nė treg edicionin special nė lėminė e teknologjisė, revistėn periodike COMPUTERWORLD A...
Ēfarė ėshtė FOSS?
E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:58
FOSS qėndron pėr “Free and Open Source Software” (nė shqip: Softueri i Lirė dhe me Burim tė Hapur). Ėshtė njė lėvizje e nisur nė vitin 1983 nga Richard Sta...
Ēfarė ėshtė Linux?
E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:55
Linux ėshtė njė sistem operativ pėr kompjuterin tuaj, nė njė mėnyrė tė ngjashme siē janė edhe Microsoft Windows e Apple OSX sisteme operative pėr kompjuter...
Promovimi botėror i sistemit operativ Microso...
E premtė, 30 tetor 2009 - 19:29
MICROSOFT WINDOWS 7 NE TREGUN KOSOVAR Pėrmes kompanive dhe rrjeteve tė shitjes, Login Systems do tė bėj distribuimin e Windows 7 nė Maqedoni, Kosovė dhe...
më shumë nga - Teknologji »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi