Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Promovimi botėror i sistemit operativ Microsoft
Publikuar më 30 tetor, 2009 nė orėn 19:29 ( ) Teknologji |
Rrit madhësinë e shkronjave
MICROSOFT WINDOWS 7 NE TREGUN KOSOVAR

Pėrmes kompanive dhe rrjeteve tė shitjes, Login Systems do tė bėj distribuimin e Windows 7 nė Maqedoni, Kosovė dhe Shqipėri
Prishtinė, 26.10.2009
Sot, Login System, importues regjional dhe distributor i produkteve, zgjedhjeve tė ITC, njofton se tani ėshtė gati tė bėj distribuimin e sistemit operativ mė tė fundit tė Microsoft – Microsoft Windows 7. Lansimi botėror I Microsoft Windows 7 ėshtė bėrė nė tė njėjtėn kohė kurrė Login Systems ėshtė gati pėr shitje nė Kosovė, Maqedoni dhe Shqipėri.
Pėrdoruesit do tė mund tė blejnė sistemin operativ pėrmes blerjes sė kompjuterėve tė rinj nė versionin OEM tek partnerėt e Login Systems, pastaj edhe te kompanitė qė tashmė kanė Microsoft Volume Licensing apo pėrmes kopjeve individuale nė shitore tė elektronikės dhe kompjuterėve nė Kosovė, Maqedoni.
Sistemi Operativ, Windows 7 ėshtė produkt I nevojshėm dhe i sugjeruar nga miliona pėrdorues tė Microsoft nė mbarė botėn. Windows 7 ėshtė sistem operativ I shpejt dhe I besueshėm me pėrparėsi teknike tė avancuara tė cilat vijnė nė edicione tė ndryshme: Windows 7 Starter, Windows 7 Home Premium, Windows 7 profesional, dhe Windows 7 Ultimate. Paraqitja e re lejon kontroll tė paarritshme tė kompjuterit nė mėnyrėn qė preformacat dhe mirėmbajtje pėr pajisjet periferike si dhe pėr rrjetet e tjera kompjuterike.
Disa nga tiparet e Windows 7 janė funksione tė kapshme, taskmeny (shkėputje tė lehtė nga dritaret), Home Group (ndarje e fotografive, filma, fajlla, printer dhe pajisje tė zakonshme nė rrejt, Pinn function (vendosja e fajllave apo programeve nė taskmeny), incizimi I filmave dhe video tė tjera nga TV dhe PC me Windows Media Center, etj.
Siguria nė ruajtjen e informacioneve ėshtė nė nivel tė lartė. Konsumatori dhe sistemi janė tė mbrojtur, prona intelektuale dhe dokumentet gjithashtu printime tė paautorizuara dhe dėrgesat.
“Ne jemi tė kėnaqur tė ofrojmė Microsoft Windows 7, sistemin operativ mė tė pėrdorur nė botė dhe vend.” thotė Venko Gligorov. “ Pata mundėsin ta pėrdorja pėr ca kohė dhe mundė tė them se nė mėnyrė dramatike ėshtė mė i mirė se Windows XP dhe Windows Vista. Ngrohtėsisht rekomandoj Windows 7 tek tė gjitha bizneset dhe pėrdoruesit individual.”
“Tė gjitha ekipet tona fillojnė nga shitja, marketingu, teknologjia dhe departamentit tė logjistikės janė gati ti pėrgjigjen sfidave tė Microsoft Windows 7,” thotė Maya Talevska, menaxhere e produkteve pėr Microsoft nė Login Systems. Sipas Talevska, tė interesuarit pėr Windows 7 do tė mundė tė vinė zyret e Login System dhe tė provojnė Windows 7 nė paketėn e makinės provuese dhe tė binden vetė pse ėshtė aq ndryshe nga tė gjitha sistemet operative tė Microsoft tė mėparshme.

Login Systems do tė mbulojė shitjen e Windows 7 nė Kosovė, Shqipėri dhe Maqedoni

Rreth Login Systems
Themeluar nė vitin 1991, Login Systems ėshtė lider regjional i zgjedhjeve ICT duke u bazuar nė kompanitė mė tė mėdha softwerike nė botė (Microsoft, McAfee), prodhuesi mė i suksesshėm i pajisjeve tė komunikimit (Linksys-Cisco, Nortel, LG-nortel), lier inovativ nė fushėn e pajisjeve dhe shėrbimeve tė PC (Hewlett-Packard), krye vizionar pėr zgjidhje tė infrastrukturės sė IT pėr ruajtje (EMC) gjithashtu SONY, Canon, Hyundai IT.
Pėr mė shumė informacione rreth Login Systems mundė tė kontaktoni nė www.loginsystems.biz/ks; tel: 038 54 54 57.

Me respket,
Nita Zeqiri
Marketing and Sales Assistant
Tel: 038-54 54 57 –ext 501
www.loginsystems.biz/ks
Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 23 vizitorë
Lexuar: 3,397 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
"Philae" bėn ulje historike nė kometėn 67P
E enjtė, 13 nėntor 2014 - 00:30
Sonda Philae ėshtė ulur me sukses, njė ngjarje historike, nė njė kometė, pasi u shkėput nga anija “mėmė”, moment i cili ėshtė raportuar gjatė paradites i f...
DOLI NĖ TREG NUMRI I PARĖ I EDICIONIT MBARĖSH...
E merkurė, 26 dhjetor 2012 - 00:22
Tiranė-Prishtinė, 25 dhjetor 2012 - Shtėpia Botuese ICTS Media nxori nė treg edicionin special nė lėminė e teknologjisė, revistėn periodike COMPUTERWORLD A...
Ēfarė ėshtė FOSS?
E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:58
FOSS qėndron pėr “Free and Open Source Software” (nė shqip: Softueri i Lirė dhe me Burim tė Hapur). Ėshtė njė lėvizje e nisur nė vitin 1983 nga Richard Sta...
Ēfarė ėshtė Linux?
E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:55
Linux ėshtė njė sistem operativ pėr kompjuterin tuaj, nė njė mėnyrė tė ngjashme siē janė edhe Microsoft Windows e Apple OSX sisteme operative pėr kompjuter...
Windows 7, rekord shitjeje
E hėnė, 26 tetor 2009 - 07:36
Ai vlerėsohet dhe mė i rėndėsishėm se libri mė i fundit nga JK Rowling, 'Harry Potter and the Deathly Hallows'.
më shumë nga - Teknologji »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi