Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
DOLI NĖ TREG NUMRI I PARĖ I EDICIONIT MBARĖSHQIPTAR COMPUTERWORLD Albania
Publikuar më 26 dhjetor, 2012 nė orėn 00:22 ( ) Teknologji |
Rrit madhësinë e shkronjave
Tiranė-Prishtinė, 25 dhjetor 2012 - Shtėpia Botuese ICTS Media nxori nė treg edicionin special nė lėminė e teknologjisė, revistėn periodike COMPUTERWORLD Albania.
Ky numėr jubilar, qė doli nė 100-vjetorin e Pavarėsisė sė Shqipėrisė, ka 100 faqe material, tė shtypura nė format modern, shumėngjyrėsh dhe tė ilustruar.
Tematika qendrore e kėtij edicioni ėshtė “Shqiptarėt dhe teknologjia nėpėr shekuj”.

Botimi pėrmban tema tė ndryshme, intervista me personalitete tė shquara nga bota e teknologjisė ndėr shqiptarė dhe opinione e informacione tė shumta rreth trendeve mė tė fundit teknologjike nė botė.
I ndarė nė disa kapituj, si: Teknologjia e Informacionit, Teknologjia e Komunikacionit; Teknologjia e Bankės; Teknologjia e Medias; Arti dhe Teknologjia; Shqiptarėt dhe trendet e fundit dhe Bota dhe trendet e fundit, ky numėr special i COMPUTERWORLD Albania, sjell material tė bollshme, qė nga fillet e teknologjisė ndėr shqiptarė, qė datojnė tre shekuj mė herėt, e deri te prezentimi i emrave tė mėdhenj shqip, qė po lėnė gjurmė dhe po bėjnė revolucion nė fushėn e teknologjisė nė botė, sidomos nė atė tė teknologjisė informative dhe asaj tė telekomunikacionit.
Revista periodike inovative pėr teknologji, informacion dhe komunikim, COMPUTERWORLD Albania, ka startuar me shtrirje nė pjesėn mė tė madhe tė pikave tė shitjes nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni dhe shumė shpejt do tė jetė nė duart e tė gjithėve, kudo nėpėr hapsirėn mbarėshqiptare, si dhe nė Evropė, SHBA e vende tė tjera.
COMPUTERWORLD Albania ėshtė botim i parė i njė natyre tė tillė nė median shqipe, nė fushėn e teknologjisė. Ky ėshtė veē njė fillim i mbarė nė botėn e teknologjisė sė medias ndėr ne, dhe synon tė jetė bindshėm forum i kėsaj fushe pėr tė gjithė shqiptarėt, tė cilėt tre shekuj mė parė ishin shumė pėrpara tė tjerėve nė fushėn e teknologjisė.
# # #
ICTS Media Limited – Marketing & Communications Department – Website: http://www.ictsmedia.com E-mail: info@ictsmedia.com

t. +355 (0)69 403 3999
t. +377 (0)44 102 808
e. info@ictsmedia.com

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 15 vizitorë
Lexuar: 1,941 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
"Philae" bėn ulje historike nė kometėn 67P
E enjtė, 13 nėntor 2014 - 00:30
Sonda Philae ėshtė ulur me sukses, njė ngjarje historike, nė njė kometė, pasi u shkėput nga anija “mėmė”, moment i cili ėshtė raportuar gjatė paradites i f...
Ēfarė ėshtė FOSS?
E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:58
FOSS qėndron pėr “Free and Open Source Software” (nė shqip: Softueri i Lirė dhe me Burim tė Hapur). Ėshtė njė lėvizje e nisur nė vitin 1983 nga Richard Sta...
Ēfarė ėshtė Linux?
E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:55
Linux ėshtė njė sistem operativ pėr kompjuterin tuaj, nė njė mėnyrė tė ngjashme siē janė edhe Microsoft Windows e Apple OSX sisteme operative pėr kompjuter...
Promovimi botėror i sistemit operativ Microso...
E premtė, 30 tetor 2009 - 19:29
MICROSOFT WINDOWS 7 NE TREGUN KOSOVAR Pėrmes kompanive dhe rrjeteve tė shitjes, Login Systems do tė bėj distribuimin e Windows 7 nė Maqedoni, Kosovė dhe...
Windows 7, rekord shitjeje
E hėnė, 26 tetor 2009 - 07:36
Ai vlerėsohet dhe mė i rėndėsishėm se libri mė i fundit nga JK Rowling, 'Harry Potter and the Deathly Hallows'.
më shumë nga - Teknologji »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi