Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
MOS E SULMONI KOT DRAJFUSIN SHQIPTAR!
Publikuar më 30 janar, 2015 nė orėn 14:49 ( ) Fadil Shyti | Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Z. Blushi!

Pėr faktin qė Albini s“ka tani kohė tė merret me "Benėt e Vogėl", Ty dhe atyre,-po iu pėrgjigjem ca unė, mėrgimtari qė, "boll" po kam kohė tė merrem me lojėrat politike dhe jo politike tė "Benushėve tė Vegjėl"!!!

1. Ke shkruar: "Albini, nuk din tė bėjė llogari"- po z, Blushi- kėtu, ke drejt! Albini nuk pyet pėr ēmimin e lirisė!!!

2. Ke shkruar: Albini vrapon pas pushtetit nė rrugė,-sa pak e paske njohur atdhetarin Albin Kurti- tregon vet ky keqkuptim nga ana jote mor z Ben!
Albini, po vrapon edhe pse "po rrėzohet", herė-herė, pėr tė shpėtuar Kosovėn dhe Viset tjera shqiptare nga lukunia qė po iu vėrsulen atyre , qarqet reaksionare pėrkrahėse tė Serbisė dhe mė tej..., dhe ato "mike ndėrkombėtar!

3. Ke shkruar: "Albini i dhunshėm"!!! -paske shkruar njė "mrekulli tė 8-tė" tė botės mor, Beni I Vogėl nė politikė...!!!

-Tė gjithė opinioni dje e pa si u maltretua Albini nga milicia pro-fashiste e Isė-Hashim-Jabllanoviqit e drjetuar nga Shpend Maxhuni, i cili ėshtė biri i ish-udbash-it, Enver Maxhuni; babai i tij, mua qė po i shkruaj kėto radhė -pėr 8 orė pa ndalė, mė ka maltretuar mua demonstruesin pėr lirinė Kosovės dhe RIBASHKIMIN SAJ ME NĖNĖN SHQIPĖRI; nė dimrin e vitit 1981, bashkė me shumė tė tjerė shqipfolės, sahanlėpirės tė Serbisė nė burgun e Mitrovicės!

-Pra, ti z, Blushi i ke shkruar pėr nge...,-nga salloni i ngrohtė Albinit:
pse nuk i mbrojte demonstruesit e rrahur nga kjo milici pro-kolaboracioniste dhe pro-fashiste "kosovare" me dirigjimet e Serbisė-dhe Euro-Rusisė putiniane.

4. Dhe, pėrfundimisht po tė tė them ca miqėsisht sikur tė tė kisha pėrballė:
-Mos e sulmo pa-arsyeshėm, pa-argumente,-pa-logjikshėm me narcizėm tė theksuar, birin e devotshėm tė Kosovės Kreshnike,-sepse, narcisėt si ti,jo rrallėherė pėrfundojnė tė dėshtuar nė qėndrimet e tyre tė qullura;-mos u bė vasal i askujt pėr kurrfarė interesash partiake, lideruce,apo galuce personale...

-Mos e sulmoni kot, Drajfusin Shqiptar, GJENERALIN E IDEVE PĖRPARIMTARE PĖR ARDHĖRINĖ E NDRITUR SHQIPTARE!

-MOS E SULMONI KOT, MBROJĖSIN MĖ TĖ FLAKTĖ TĖ LIRISĖ,
IDEALISTIN E VĖRTETĖ, TĖ MADHIN, ALBIN KURTI!

5. "Shqiptari 99 herė nėse rrėzohet, tė 100 herė duhet tė ngrihet"!
(Petro Nini Luarasi).

28 Janar. 2015

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Fadil Shyti
Shkrimet e tjera të këtij autori
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 52 vizitorë
Lexuar: 594 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Sė pari, demarkacioni me Serbinė, pastaj me M...
E hėnė, 16 tetor 2017 - 21:56
Barometri diplomatik *** Pse Serbia pėr liberalizimin e vizave nuk e pati kusht demarkacionin me Kosovėn?! - Nga doli qė Kosova ta ketė kusht liber...
1000 LUFTĖTARĖT E ADEM JASHARIT DHE 60 MIJĖ V...
E hėnė, 16 tetor 2017 - 21:53
Shkuan gati dy dekada prej pėrfundimit fisnik tė luftės sė lavdishme shqiptare tė UĒK-sė, nė fillet dhe nė ballė tė sė cilės qenė njėmijė luftėtarėt e Adem...
Nuk vritet njeriu edhe nė rastin kur shpėrnda...
E hėnė, 16 tetor 2017 - 21:51
Nė muajin korrik tė kėtij viti gazetari Enver Robelli kishte publikuar njė shkrim pėrmes tė cilit njoftonte pėr hetimet qė drejtėsia zvicerane zhvillonte k...
TEORITĖ E KONSPIRACIONIT “SHQIPTAR”
E hėnė, 25 shtator 2017 - 21:35
Ēuditėrisht, viteve tė pasluftės sė lavdishme tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK), qė luftoi pėr liri e pėr bashkim kombėtar, dolėn nė sipėrfaqe “qendr...
Akademiku Skėnder Kodra ua pėrplasi nė fytyrė...
E enjtė, 21 shtator 2017 - 21:20
Barometri diplomatik *** Objekt shqyrtimi i kėtij komenti ėshtė vizita e presidentit tė Akademisė Shqiptaro-Amerikane tė Shkencave dhe tė Arteve tė ...
më shumë nga - Opinion »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi