Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
KALORĖSIT E SHPĖRBLIMEVE
Publikuar më 29 maj, 2015 nė orėn 05:09 ( ) Tafil Duraku | Kulturė |
Rrit madhësinë e shkronjave
.


KALORĖSIT E SHPĖRBLIMEVE

kalėrojnė
anekėnd
atdheut

kalorės
tė zgjedhur
huajsisė tonė

i marrin
shpėrblimet
kudo atdheut

nė emėr
tė shqiptarizmės
kalorėsit titistė kudo

grykėsisė
sė tyre
tė njohur

vrasin
poezi
e kulturė

pėr apetitet
e tyre
pėr t’u dukur

pėr tė qenė
gjithmonė
tė parėt

kalėrojnė
tėrė
Shqipėrisė

kalorėsit
e shpėrblimeve
pa asnjė vlerė

nga Pėrmeti
poetėt
u kthyen me mirėnjohje

shpėrblimet
si pėrherė
ua mori politika

duke mos ditur
se mė vlerė kanė
mirėnjohjet tona

sesa shpėrblimet
e tyre
tė ligėsisė sė jurive shekull

Pėrmet, 25 maj 2015

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Tafil Duraku
Shkrimet e tjera të këtij autori
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 96 vizitorë
Lexuar: 653 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Dallgė poetike
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:23
(Duke lexuar vėllimin “Thashė, tė bėhem edhe unė poet!” tė shkrimtarit Viron Kona). Kėto ditė lexuesit dhe kritika u njohėn me vėllimin poetik “Thashė,...
MOTI I VOCĖRR I CEN DESKUT
E premtė, 08 dhjetor 2017 - 08:48
Nė shenjė rrespekti pėr herojntė tė cilėt shtrinė dorėn e pajtimit nė vitin 1990, reagoj ndaj librit Pajtimet nė Motin e Madh. Cen Desku pasi k...
DRENICA E PUSHKĖS DHE E PENĖS
E martė, 05 dhjetor 2017 - 19:40
(Vėshtrim pėr librin e Bedri Tahirit, Toponimia e Galicės, Prishtinė, 2014) Prelud Pena mėmėdhetare gjithmonė u ngre njė himn pushkėve liridashėse, kri...
Orė letrare festive me rastin e Ditės sė Flam...
E dielė, 03 dhjetor 2017 - 22:51
Njė kurorėzim afirmativ i konkursit letrar mbėshtetur nga Ministria e Diasporės. Nė prozė, tregimi “I huaj” me autor Hazir Mehmetin, ēmimi i parė. Nė ...
Nėnė Shqipėri
E merkurė, 29 nėntor 2017 - 06:32
.
më shumë nga - Kulturė »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi