Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
MEHMET BISLIMI: TĖRHIQEM VULLNETARISHT!
Publikuar më 11 qershor, 2015 nė orėn 16:47 ( ) Mehmet Bislimi | Lajme |
Rrit madhësinë e shkronjave
Komisionit Qeveritar pėr njohjen dhe verifikimin e statusit tė dėshmorit tė kombit, veteranit, pjesėtarit etj.

Kėrkesė:

Mė shumė mirėsi kėrkoj qė emri im, tė tėrhiqet nga lista e veteranit tė luftės sė UĒK-ės, qė mbanė numrin rendor 66, tė “FVTH”- Statusi i Veteranit!

Qė nga mosha ime rinore (nė mundėsitė e mia), jam munduar t’i pėrgjigjem zėrit tė atdheut pėr lirinė e tė cilit obligohemi tė gjithė. As njė herė nuk kam pranuar dhe nuk dua tė pranoj privilegje qė mund tė dalin nga kėto obligime!

- Unė ndihem pėrjetėsisht borxhli ndaj atdheut- atdheu nuk mė ka asnjė borxh mua!

Prandaj si vijon:

kėrkoj publikisht nga Komisioni i lartshėnuar qė tė tėrhiqet emri im (me numėr rendor 66), nga lista e “Statusit tė Veteranit”. Unė veten e konsideroj vetėm luftėtarė tė lirisė dhe as gjė mė shumė!
Kjo, edhe pėr faktin e devalvimit tė kėtyre listave deri nė banalitet. Konsideroj se nuk mund tė jenė veteran tė gjithė njėsoj; edhe ata qė vėrtetė u pėrgjakėn, edhe ata qė luftėn tonė ēlirimtare e mohuan, e penguan, e sabotuan, madje pėr tė qenė absurdi edhe mė i madh nė ato lista ka edhe tė atillė, qė nė kohė lufte ishin fėmijė, respektivisht nėn moshė 15 vjeēe- tani Veteran!

Faleminderit pėr mirėkuptim, respekti dhe nderi i secilit nė vend tė vet!

11. 06. 2015, Kreuzlingen,
Me shumė pėrzemėrsi
Mehmet BISLIMI.

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Mehmet Bislimi
Shkrimet e tjera të këtij autori
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 37 vizitorë
Lexuar: 803 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Grupi i Veteranėve: PĖRKRAHIM KĖRKESAT E GRU...
E dielė, 16 korrik 2017 - 03:02
Njė grup shokėsh Veteranė, pėrkrahin Grupin e Kumanovės, sidomos pėrkrahin thirrjen e Grupit tė Kumanovės, drejtuar popullit shqiptar qė jeton, nėn pushtim...
ORGANIZATA E VETERANĖVE TĖ LUFTĖS ...
E shtunė, 15 korrik 2017 - 00:39
R E A G I M Organizata e Veteranėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės reagon ndaj shkr...
Dy eurodeputetė nė Vlorė pėr ēėshtjen Ēame
E merkurė, 05 korrik 2017 - 00:05
Nė datėn 02. 07. 2017, nė lokalin ” Barakuda “ pranė Petroliferės, Vlorė u mbajt konferenca pėr ēėshtjen Ēame. Konferenca u iniciua e u organizua nga Shoq...
Histori e dhimbje, kujtime e krenari historik...
E shtunė, 17 qershor 2017 - 23:44
Me rastin e 628 vjetorit tė pėrkujtimit tė betejės sė Fushė Kosovės ku mbeti i vrarė edhe Princi Teodor Muzaka, Shoqata Atdhetare ‘’Foleja Kombėtare Shqi...
Njė prezantim i Lėvizjes ShqipON nė Vjenė
E dielė, 04 qershor 2017 - 15:51
.
më shumë nga - Lajme »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi