Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
NJĖ DEKLARATĖ E TURPSHME
Publikuar më 27 qershor, 2015 nė orėn 02:54 ( ) Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Kėshtu foli, mes tjerash, Hashim Thaqi menjėherė pas refuzimit tė deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės qė tė aprovojnė ndryshimet kushtetuese qė do tė mundėsonin krijimin e Gjykatės Speciale pėr krimet e luftės nė Kosovė nga ana e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės: “ ... Lirisht mund tė them se ėshtė bėrė njė shėrbim pėr oponentėt e pavarėsisė sė Kosovės ... ”

Pra, dėgjoni o popull: Fadil Beka, Fadil Demaku, Ganimete Musliu, Nait Hasani, Xhevahire Izmaku, Rafet Rama, Raif Qela, Flora Brovina, Nezir Qoqaj dhe e gjithė opozita janė tradhtarė sepse sot kanė vepruar kundėr interesave tė Kosovės dhe shqiptarėve duke votuar “KUNDĖR” Gjykatės Speciale, kurse Bojan Mitić, Srdjan Popović, Slavko Simić, Slobodan Petrović, Saša Milosavljević, Milka Vuletić, Jasmina Živković, Jelena Bontić ... janė patriotė tė popullit shqiptar sepse sot kanė vepruar nė dobi dhe pėr tė mirėn e Kosovės dhe shqiptarėve duke votuar “PĖR” Gjykatėn Speciale! Kurse udhėheqėsi i Listės Serbe Aleksandar Jablanović, ish ministėr nė qeverinė e Thaqi-Mustafės i cili quajti nėnat shqiptare egėrsira, shprehi shqetėsimin e kėsaj liste pėr shkak tė kėtij refuzimi, sepse kėshtu u dėmtuan interesat e Kosovės!

Pra, tė gjithė ata qė kanė pasur dilema se a duhet tė votohet apo jo Gjykata Speciale pėr krimet e luftės nė Kosovė nga ana e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, mund tė nxjerrin konkluzione nga kėto fakte, sepse mund t’ju hynė nė punė sė shpejti, pasi qė qeveria Thaqi-Mustafa nuk do heq dorė lehtė nga “obligimet” e marra para “miqve ndėrkombėtar” (pėr tė shpėtuar karrierat e tyre politike, apo edhe pasuritė e krijuara!).

Ali Mehmeti

Gjenevė

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 43 vizitorë
Lexuar: 679 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
LUGINA E PRESHEVĖS PO ZBRAZET EDHE MĖ SHUMĖ, ...
E merkurė, 13 dhjetor 2017 - 21:43
Lugina e Preshevės para luftės sė Kosovės sė vitit 1998/99, por dhe pas luftės sė UĒPMBsė sė vitit 2000-2001 kishte diku rreth 80 mijė banorė. Kėto dy konf...
Me largimin e “misioneve tė huaja, fillon str...
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:09
Baromteri diplomatik *** Mos e kritikoni dhe mos e fajėsoni BE-nė, se mund tė ndodhė ajo mė e keqja, qė disa shtete tė saj ta tėrheqin njohjen ndėrkomb...
EDHE TI O RAMUSH I LĖVIZE FJALĖT?!?
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:05
...O POPULLI IM! PASKE PASUR FATIN E KEQ QĖ, NUK U MĖSOVE DHE AKOMA NUK PO MĖSOHESH ME KĖTO LOJRAT E NDĖRKOMBĖTARĖVE SI DHE ME DREDHITĖ E HILET E KĖTYRE TĖ...
Zoti ambasador, me gjepura nuk hidhet poshtė ...
E premtė, 08 dhjetor 2017 - 08:35
Reagim ndaj qėndrimit tė Ambasadorit tė SHBA-ve nė Kosovė, z. Greg Delawie Nė intervistėn ekskluzive pėr emisionin « Rubikon » tė datės 5 dhjetor Ambasa...
Akademiku serb Vasilije Krestiq, ta apelojė S...
E merkurė, 06 dhjetor 2017 - 15:28
Barometri diplomatik Jo, Serbia me liderėt, me akademikėt, me popat e saj, dhe me patriarkun Irinej nė krye, tė kėrkojnė rikthimin e Kosovės nėn “ombre...
më shumë nga - Opinion »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi