Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Edi Rama, lider i rajonit?!
Publikuar më 29 qershor, 2015 nė orėn 21:26 ( ) Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Njė nga lajmet “mė tė bujshme” kėta ditė duket tė jetė vizita e Angela Merkel nė Tiranė mė datė 8 korrik.

Sigurisht qė lajmi ėshtė shumė i rėndėsishėm, edhe pėr shkak se raportet dypalėshe ndėrshtetėrore janė i njė rėndėsie po ashtu tė madhe.

Ajo qė tė bie nė sy ėshtė fakti se lajmi u transmetua me njė pompozitet, sidomos nga mediat pro-qeveritare, me tituj tė tillė si “Merkel zyrtarizon Ramėn si lider tė ri tė rajonit” apo tė ngjashme.

Gjithashtu, edhe ngritja nė qiell e Shqipėrisė nė raport me shtetet e tjera tė Ballkanit, sikur vendi ynė ėshtė shteti “kryesor” nė rajon ngjan paksa e tepruar.
Ėshtė e vėrtetė qė Rama ka cilėsi larg tė zakonshmes, sidomos nė raport me liderėt shqiptarė pėrpara tij, por ekzagjėrime tė tilla janė mė tepėr se tė tejkaluara.

Edi Rama, sa ėshtė parė dhe nė takime tė tjera, ka raporte tė mira me Angela Merkel dhe sigurisht qė ky fakt ėshtė me shumė rėndėsi pėr vendin, sa i pėrket raportit gjeostrategjik mes Shqipėrisė dhe Gjermanisė.
Por, siē do tė thoshte edhe Gabriel Partosh, njohės i ēėshtjeve tė Ballkanit, Merkel pėrveē se me Ramėn, nė kėto momente ka raporte tė mira dhe me Vuēiq.

Merkel, madje menjėherė pas Tiranės do ta vizitojė edhe Beogradin.

Me siguri qė edhe klasa politike e Serbisė do tė bėhej e afėrme me Merkelin, nė rast se dėshmon se ka vullnet pėr tu pėrafruar parimeve qė kėrkon Europa, duke njohur Kosovėn republikė, duke u distancuar nga modeli Milorad Dodik, lideri serb nė Bosnje dhe duke pranuar krimet shtetėrore tė shtetit serb nė tė kaluarėn.

Nė kėtė rrafsh, klasa jonė politike, sidomos qeveria e Ramės e ka njė avantazh dhe ai ėshtė se kryeministri shqiptar ngjan tė jetė mė pranė parimeve tė Merkel, sidomos nė raport me politikanėt nė Beograd.

Dionis XhafaVėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 39 vizitorë
Lexuar: 386 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Jo president e as kryeministėr tė pėrbashkėt,...
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 17:00
*** Kryeministri aktual i qeverisė sė Shqipėrisė, Edi Rama nė fjalėn e rastit nė Kuvendin e Kosovės, mė 17 shkurt 2018, duke uruar 10-vjetroin e pavarėsis...
VETĖM AMIQTĖ E POPULLIT DHE PARTITĖ NĖ PUSHTE...
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 16:53
...NDAJ BĖN GJITHĒKA, QĖ ISHTE E MUNDUR....DHE IA DOLĖN PĖR TA BĖRĖ LĖVIZJEN VV, PIKĖ E PESĖ!?...DHE SOT, LUAJNĖ ME FLAMURIN KOMBĖTAR, DUKE E HEQ ATĖ FLAMU...
Kemi nevojė pėr gjak tė ri
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 16:50
Komunikimi gojor midis dy kundėrshtarėve politik shqipfolės nuk ėshtė shumė i bukur. Tingėllon mė shumė si dy burracak pervers qė debatojnė me temėn: "I im...
Kosova – njė vend ku socialdemokratėt mbahen ...
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 16:46
Qė nga tetori 2017 Dr. Sadri Ramabaja gjendet nė burg „pa kurrfarė prove“. Nė rastin e kėtij tė pandehuri bėhet fjalė pėr njė autor librash, pėr njė docent...
RKL: Dhjetė vjet pavarėsi nė rrugėtimin njė h...
E dielė, 18 shkurt 2018 - 12:51
Kaluan dhjetė vjet qyshkur nė Kuvendin e Kosovės, mė 17 shkurt tė vitit 2008 vendi ynė u shpall Shtet i pavarur dhe sovran. Kosova fillimisht ishte shpallu...
më shumë nga - Opinion »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi