Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
FLAMUR KOMBĖTAR
Publikuar më 27 nėntor, 2017 nė orėn 20:29 ( ) Kulturė |
Rrit madhësinë e shkronjave
.


FLAMUR KOMBĖTAR

I nderuar flamur kombėtar,
i nderuari i gjithė atdheut ,
ji zog mbret i shqiptarėve,
je zog mbret i Shqipėrisė!

I nderuar flamur i atdheut,
i nderuari i gjithė kombit,
ti je shpipja e shqiptarisė,
ji mė trimi i tė gjithė neve.

I nderuar flamur kombėtar,
i nderuar i tė tėra luftrave,
i lavdishėm nėpėr beteja,
i lavdishėm nėpėr fitore.

I nderuar flamur shqiptar,
I nderuar i shqiptarisė,
ti je sot mė atdhetari,
pėr Bashkimin e Shqipėrisė.

Ēamėri - o tokė shqiptare,
je e bimur o shpirt ku je?
ti je gjakja e kombit tonė,
je Shqipėri e lerė mbi dhé!..

Rrustem Geci - Dortmund, 2017

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 30 vizitorë
Lexuar: 154 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Xhevahiret e njė shpirti tė trazuar
E shtunė, 13 janar 2018 - 21:39
Pėrkitazi me librin poetik tė Kujtim Matelit, „Qetėsojmė shpirtin e trazuar“, EMAL, Tiranė 2017. Kujtim Matelin e kujtojmė qė moti, qoftė nga librat e ...
Dy poezi nga Xhevahir Cirongu
E merkurė, 10 janar 2018 - 00:25
.
Rrustem Geci - ANKTH PĖR ĒAMĖRINĖ
E hėnė, 08 janar 2018 - 22:17
.
TĖ FLASIM ME NJĖ ZĖ, TĖ KEMI VETĖM NJĖ ZĖ, AT...
E shtunė, 06 janar 2018 - 03:51
“Edhe dega, kur shkėputet nga trungu qan, bėrtet, bėn “ krrau” ... Po kėrcet edhe trungu, bir, qan bėrtet...” Drama: “ Gjaku i arbrit ” Fadil Kraja...
Magjia e vargjeve tė njė poeteshe “tė panjoh...
E premtė, 05 janar 2018 - 06:06
Para do kohėsh dhe pikėrisht mė 08 dhjetor 2017, poetesha e talentuar Armela Hysi, nė Portalin “Fjala e lirė”, kishte botuar njė artikull, me titull “Njė u...
më shumë nga - Kulturė »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi