Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Dy ēifte Gay seks nė mes tė ditės, arrestohen nė flagrancė
Publikuar më 27 gusht, 2009 nė orėn 01:10 ( ) Tė ndryshme |
Rrit madhësinë e shkronjave
Shkrua: Mark BRUNGA

DURRĖS, 26.08.2009
Pas propozimit tė Kryeministrit pėr ligjin e martesave homoseksuale, kjo kategori ndjehet thellėsisht e lehtėsuar jo vetėm pėr tė krijuar lidhje por edhe pėr tė bėrė seks nė rrugė. Njė rast i rrallė ėshtė shėnuar sot nė qytetin e Durrėsit kur dy ēifte tė rinjsh u kapėn duke bėrė skena tė turpshme nė mes tė ditės nė mes tė publikut. Njerėzit jo tė paktė qė kanė qenė nė Stacionin e Trenit tė shokuar nga skenat e nxehta homoseksuale kanė njoftuar policinė.

Drejtoria e Policisė bėri tė ditur se "ndaj dy tė rinjve ka nisur procedimi penal nė gjendje tė lirė pasi u kapėn nė flagrancė duke kryer prostitucion nė publik".
Shtetasit Tahir Luga, 27 vjeē nga fshati Zallbastar i Tianės dhe Ismail Matrakulla 23 vjeē po nga Tirana, tė dy me arsim fillestar, janė kapur duke bėrė seks kundrejt pagesės prej 500 lekėsh me shtetasit me inicialet D.D dhe R.Sh nga Durrėsi. Dy tė ndaluarve iu gjetėn nė cilėsinė e provės materiale 2 400 lekė dhe 22 prezervativė.
U kryen veprimet e para hetimore dhe materialet do ti kalojnė Prokurorisė sė Rrethit Durrės pėr veprėn penale " Ushtrim prostitucioni" dhe "Mardhenie seksuale apo homoseksuale ne vende publike", parashikuar nga nenet 107 dhe 113 te K.Penal.
47 KOMENTE
"Rroftė" Sala, edhe keto kishim mangut, me mire te mos i cojne ne burg por tja cojne Sales te shpia qe ti martoje,,,,,
Arber | August 26, 2009 3:49 PM | Repliko

ec atyyyyyyyyyyy
curri | August 26, 2009 3:55 PM | Repliko
Ha ha ha ha ha uuuu uuu shume e forte!!

O burra shqipatre gay, leshohuni rrugeve e shesheve dyshe-dyshe se ka ardhur koha per ju!
Eh more Tahir dhe ti Shmail! S'keni fja jeni dhe ne muajin e ramazonit, e keni nevoje biologjike!

Me falni kur policia do te arrestoje dhe ciftin Berisha-Meta per kryerje te mardhenieve homo para te gjitha mediave ???

APOKALYPSIS | August 26, 2009 3:56 PM | Repliko
Ja kafsherizmi ne Shqiperi,gay sex ne publik,edhe me keq se femer e mashkull, my god, my god, my god, ja shqiperia e civilizuar..

Flladi replike per komentin nga Arber | August 26, 2009 4:22 PM | Repliko
Po keta ore, me shume paskan pasur perzevative neper xhepa se sa para. Midis te tjerash, nuk kuptova pse i arreston policia keta, kur Sal Gėrdeci ka bere ligj per t'u martuar kjo kategori, ndersa policia po i arreston!?

tarrasi | August 26, 2009 4:22 PM | Repliko
APOKALYPSIS: "Me falni kur policia do te arrestoje dhe ciftin Berisha-Meta per kryerje te mardhenieve homo para te gjitha mediave ???"
Hahaaa, e bukur kjo. Rrnofte Qeveria!!

Ateisti | August 26, 2009 4:25 PM | Repliko
Koment me shkurtime nga "Bobi Ny"
"Te arrestohet cifti RAMA dhe VELIA [...] jam shume i bindur qe komenti i im nuke do botohet nga gazeta shekulli sepse duhet te shaja salen/kjo gazet boton vetem komentet qe jane kundra Sali Berishes."

Ngerēi qendron tek fjala "sharje", zoti Bobi, dhe jo tek fjala "Rama" apo "Berisha". Nese nuk ka "sharje", gjithēka eshte ne rrugen e duhur!
Forum te mbare!
Moderatori.
Moderatori | August 26, 2009 4:33 PM | Repliko
Prioritetet e qeverise berisha:
1-Seks Gay
2-Te shtetezoje token
3-Te shaje Edi Ramen
5-Te dale 20 ore nga 24 ne televizion
6-Te organizoje grupe hajdutrish dhe kriminale
7-Te beje llotari me ministrat e tij
8-Te bleje boje per Topallin, Bregun e Lejla Pernasken
9-Te beje martese me Ilir Meten e Petrit Vasilin
10- Te rruaj Dritan Priftin
11-Te beje minister Fatmir Mehdiun qe te shkaktoje Gerdecėr te tjere,
12- Administrat e tij te funksionoje sipas filmit te Cekes minister
13- Te reabilitoje Ylli Pangon
Keto do ti aprovoje parlamenti ne shtator dhe do i firmosi presidenti qe nuk degjohet per i gjalle
Tė marrte lumi si te ka marre o politike shqiptare.

fatmiri | August 26, 2009 4:38 PM | Repliko
Policia ben mire qe i arreston ashtu si i arrestojne kudo ne vendet e qyteteruara,jo pse kane bere veprime homoseks,por pse bejne prostitucion ne publik qe eshte i ndaluar kudo me ligj.Duhet te denohen sipas ligjit edhe per prishje te qetesise ne publik.
Meti | August 26, 2009 4:49 PM | Repliko

Ok moderatori po e heqngercin sharje po kam ba shume komente dhe nuk mi keni botuar/dhe sa per sharje dhe ofendime shiko ateistin.
BOY NY | August 26, 2009 4:51 PM | Repliko
Dy qifte apo dy individe?
Po Po politika e ka fajin kush tjeter.personat mbi 20 vjeq skane asnje pergjegjsi as moral vetem, Berisha.

Ka ardhur koha qe shqiperia te vdes.
Faktet qe dhe Fatmiri ka permendur jane vetem nje numer i vogel prove historike kunder tradites, moralit dhe nderit historik me te cilin eshte shoqeruar emri i shqiptarit. Kjo tregon qe shqiptaret e sotem ne pergjithesi jo vetem qe nuk jane pellazgo-iliro-arberor, por jane njerez te degjeneruar, imoral, hajdute, vrases, e djalli vete e di cfare tjeter.

Me mire vdekur e me nder, se sa gjalle i turperuar, eshte nje fjale e urte qe breze pas brezi per 2000 vjet shihet te jete perdorur nga njerezit e ketyre aneve, por jo nga kjo fare e ndyre.

Eshte tjeter gje homoseksualiteti dhe tjeter gje imoraliteti. Dhe shqiptaret vuajne me teper nga e dyta, cka nuk eshte atribute historik kombetar, sepse ne cdo kohe jemi vec ne kohen e sotme jemi njohur si njerez te beses, te fjales, njerez trima dhe bujar, qe nderojne dhe nderohen. E cnder mund te kesh per kete popull te sotem shqiptar?

Eno | August 26, 2009 5:16 PM | Repliko
Nje gje me duket e quditshme. Pse perdorin prezervativ? Apo ekziston rreziku se do mbesi ndonjeri shtatezene apo me barre. Nuk di as si t“i themi ndonje mbaresimi eventual.

Artur Qabra replike per komentin nga tarrasi | August 26, 2009 5:45 PM | Repliko
O,bo,bo sa keq. Aman mo Berisha c'na bere do na dali nami shqiptareve si pede ne mbare Evropen.
Deri tani e kishin namin grekit fale te lashteve.
Na nxive faqen, kaq duan keta francezet mistrece.
Alkion | August 26, 2009 5:50 PM | Repliko
Eno replike per komentin nga megi | August 26, 2009 5:51 PM | Repliko
Po ik o kokė! Se, fajin edhe pas 20 vitesh gjithmone Enver Hoxha duhet te na e kete ne.........te pakten ai ishte burre dhe i vriste ne mes te sheshit kėta maskarenjte qė bejne kėto pislliqe

fakti | August 26, 2009 6:14 PM | Repliko
Mirė ka bere policia qe i arrestoj,sepse jane pa martuar.tani do martohen dhe te largohen nga te munden se shoqeria jone sdo ti pranoj kurre keto te shpifur kanalesh.
liri | August 26, 2009 6:26 PM | Repliko
Ore mire qe une jam kundra kesaj dhe eshte e drejta ime, po dale njehere.
Policia eshte e shtetit?
Shteti eshte Berisha? Po Berisha sikur do ta bej ligj homoseksualitetin dhe degjenerimin kombetar apo jo?
Po policet si na vekan e thyejne urdherat e shefit te shtetit na arrestojne homot? Epo tani o shtet, zgjidh e merr: o me homot o kunder.
-Populli e pa hapur ca eshte homoseksualiteti, e si pelqeu shkurt muabeti. Mire qe nuk nxjerr dhe ndonje ligj per kafshet shteti, se kshu si kane ardhur kohet, shqiptari dhe shoq i mushkes dhe i gomarit behet bukur fare.

Mjerė ata qė nuk kane fuqi te ndryshojne jeten e tyre e qe u duhet te hane turpin me bukė!...
Eno | August 26, 2009 6:27 PM | Repliko
GAY SEX made in ALBANIA
Ashtu i ka krijuar zoti thote njeri nga ju ,por ne nje shoqeri ka ligje dhe regulla.
Ene njoni nga ata qeka katunar Tirone.
Care bohet kshu mer jahu ,lane nom ne mes te dites.
E tha :dora vete kryeministri i shqiperie
se ne do te ju martojme.
Une S BERISHA per vete gjeta ILIR METEN dhe do te martohemi ne shtator.
Jeni te ftuar te gjithe
--------------------
ju lutem botojeni.
ladi | August 26, 2009 6:30 PM | Repliko
Hi
Per te gjithe ata qe gjykojne.
Nuk me vjen mire qe te bejne sex ne publik , po kur shqiptaret vajzat shqiptar ne vende te huaja dhe benin sex ne vende publike, a ju vinte mire??? gjithesesi me vjen mire qe meshkujt shqiptare fillun pune vete , dhe uroj nje dite te lexoj vajzat shqiptare ti ken nxjere keta meshkuj shqiptare ne rruge. Flm per leximin, dhe ju lutem mos gjukoni sps nuk jini ju me te mire se ata qe e bejne .
kate | August 26, 2009 6:49 PM | Repliko
prsh shqipetar”me vjen keq ta them por ne vendin ton duhen polemika te tilla qe te ēuditen te gjith lola |
tarrasi replike per komentin nga Koka | August 26, 2009 6:58 PM | Repliko

Ligji per ate pune do te behet.
Edhe po s'e aprovoi parlamenti, aprovohet me vendim kolektiv te qeverise Meta-Berisha.
Mos u ēudisni
'Ai stan ate bulmet do te japi ' Do te shikoni gjera me te 'mira' pas kesaj. Ne fillin mbi maqine lakuriq,tani seks gay ne mes te dites,me pas orgji gejsash jo si tek Rasputini ne mes te pyllit, por ne lulishtet publike te qyteteve. Do behet si gripi i derrave.
Dale-dale.
arnoldi | August 26, 2009 7:03 PM | Repliko
psh megi dua te te kundershtoj per sa thua qe i ka krijuar zoti ! te gjithe ne jemi bijte e zotit , kur nje njeri vjen ne kete jete vjen si vajze apo si djale pra zoti kaq krijon se cfare vendos ti te besh kur te ritesh ste krijon zoti por bindja jote, dikush mase behet punk, dikush goth dikush lypsar, dikush qeveritar, dikujt i pelqejne tatute apo piercing e shume e shume te tjera pra..nuk te krijon zoti krijohesh dhe modifikohesh vete , ben jeten si do ti , zoti ta dhuron dhe ti e perdor !!
Sa per shqiptaret qe meren me thashe theme kudo ne bote te kish ndodh kjo besoj cdo njeri do ishte shokuar !
Vertet ne shqiperi lejohen maredhiet homeseksuale por kjo sdo te thote qe te behen ne vende publike!
Flm
saiela replike per komentin nga megi | August 26, 2009 7:05 PM | Repliko
EDHE PERPARA SE TE VINTE SALI BERISHA NE PUSHTET ,SHQIPERIA E MESME U MBANTE PER KTO GJERA (KAVAJA,ELBASANI,DURRESI ETJ..ETJ..)MOS JE VENNI FAJIN SALES.QEJF ,QEJF KJO DYRNJA.
kirasi | August 26, 2009 7:10 PM | Repliko
NO COMENT.
Ipiroti | August 26, 2009 7:10 PM | Repliko
Vetem per kete gje kisha pas qef me e ringjall Enver Hoxhen, sepse vetem ai kishte dite se qka me ba me kete lloj te njerzve
Ai ia kishte rrjep lekuren me dana ketyre psikopatve qe nuk e meritojn te jen te gjall mbi toke.
flora | August 26, 2009 7:24 PM | Repliko
Me koto gjera duhet te merret ligji,por gjithsecili ka te drejte te japin opinjonin e tij ,kam pershtypjen se me kete fenomen eshte perhapur shum ne qeverin qe drejton sala,prandaj e ka pare te nevojshme qe te miratoje ligjin,se shqiperia edhe ate ligj kishte mangut,se qeveria dhe parlamenti ghithmone miratojne ligje ne favorin e vet,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
shkodrani | August 26, 2009 8:15 PM | Repliko
po edhe ne vendet me demokratike si psh amerika ,eshte e ndalur me ligj dhe personi qe kapet duke ber sex ne vendet publike, gjobitet ,ne qoft se nuk e paguan gjoben ateher denohesh me 2 ose 3 dit burg varet nga gjygjtari.
u.s.a | August 26, 2009 8:17 PM | Repliko
Ore boy ny, po kaq fare? tipik shqiptar, shiko tjetrin thote. ec dreq o pune. mos valle ateisti tani po korrupton moderatorin qe te publikoje te tijat e jo te tuat?

Timi | August 26, 2009 9:12 PM | Repliko
O Megi.... mos e ngaterro Zotin me ksi gjojnash....Edhe , kshu kot, sa me ta vone ne dukje.... Zoti i ka krijuar Meshkuj.... edhe ne Bibel, edhe ne Kuran....nuk eshte e lejueshme Homoseksualiteti... pale, te martohen mes Tyre.

Sa per Salen-Meten... zdi cte them.... kokat e tyne honkshin.
Tan_Tironci replike per komentin nga megi | August 26, 2009 9:19 PM | Repliko
puuuuuuuuu e marrte dreqi politiken shqiptare me keq se ce ka marre!!!!!!!!

rexhina elmazi | August 26, 2009 9:59 PM | Repliko
Enver Hoxha paska faj qe homoseksualet bejne seks ne Tirane nje cerek shekulli pas vdekjes se tij?
Po ti qenke gjeniu me i madh i te gjitha koherave!
Ti qenke ende me i zgjuar se Birisha (lol).

Kosovari Tjeter replike per komentin nga Koka | August 26, 2009 10:08 PM | Repliko edhe mua nuk me botohen asnje here komentet zoti/zonja moderator dhe duke ju treguar dhe njeher qe une nuk perdor asnjhere fjalor banal ne kete forum por vetem flas per fusha qe tepakten e kam nje arsim perkates dhe nje kulture me te gjere ne ate fushe dhe zoti bobi ka shume te drejte
flm!
Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 14 vizitorë
Lexuar: 4,700 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
A ėshtė Tan Lepri, i dyshuari i vrasjes sė Ah...
E dielė, 23 tetor 2016 - 17:53
Ashtu siē i kishte paralajmėruar lexuesit, Shqiptari.eu botoi rrėfimin pėr vrasjen e Ahmet Krasniqit, tė dorasit dhe tė atyre qė e porositėn! Aty thuhej ...
ULQINI, NJĖ HISTORI E VJETĖR ILIRE
E martė, 18 tetor 2016 - 15:22
Tė prekėsh Ulqinin Nė ēdo udhėtim tė pėrshkruar ėshtė bėrė zakon tė prekim copėza pėrjetimesh tė gjalla pėr natyrėn,...
Bashkia e Re Maliq, shembull edhe pėr bashkit...
E hėnė, 10 tetor 2016 - 00:32
Ndarja e re teritoriale adminstrative nė Shqipėri, e cila ka pak muaj qė ka hyrė nė vitin e dytė tė saj, dhe si rezultat i kėsaj ndarjeje, ka sjellė ndrys...
Lejlekėt, nuk sjellin “bebe” nė Serbi!
E enjtė, 06 tetor 2016 - 13:26
Shteti i Serbisė, po pėrballet, seriozisht, me njė fenomen shqetėsues tė plakjes sė popullsisė. “Murtaja e bardhė”, ka prekur substancėn kombėtare, tė kėti...
Pėrballja e Familjes Kapiti me politikėn anti...
E shtunė, 01 tetor 2016 - 20:40
Unė Ilir Malindi me profesionin e avokatit, shkrimtarit dhe tė historianit, autor i librave, “KOSOVA ėshtė imja”, si dhe tė librave “ Lufta ime” e tė 52 V...
më shumë nga - Tė ndryshme »
 
 

© 2016 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi