Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Ēfarė pėrmban Ligji i ri pėr gjuhėt
E premtė, 12 janar 2018 - 04:32
Nė Kuvendin e Maqedonisė sot me 69 vota u miratua Ligji pėr pėrdorimin e gjuhėve. Mė posht MekuliPress, ju sjell pėrmbajtjen e kėti Ligji. Ligji pėr pėrdorimin e Gjuhėve “Me kėtė ligj paralelisht rregullohen parimet, mėnyra dhe pėrgjegjėsia e institucioneve pėr tė mundėsuar pėrdorim zyrtar tė ...
 
 
 

  Ēfarė pėrmban Ligji i ri pėr gjuhėt E premtė, 12 janar 2018 - 04:32
Nė Kuvendin e Maqedonisė sot me 69 vota u miratua Ligji pėr pėrdorimin e gjuhėve. Mė posht MekuliPress, ju sjell pėrmbajtjen e kėti Ligji. Ligji pėr pėrdorimin e Gjuhėve “Me kėtė ligj paralelish... » mė shumė
  Kosova ėshtė Djepi i barbarisė dhe gjenocidit serb ndaj shqi... E dielė, 07 janar 2018 - 20:24
REAGIM Prifti malazez i Kishės Ortodokse, Radomir Nikēeviq, paska deklaruar nė Shkodėr se «Kosova ėshtė Serbi sepse ai ėshtė njė vend i shenjtė i Serbisė». Nė keØtė mėnyrė ai bėhet pjesė e ofensivė... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  GEZUAR! E dielė, 31 dhjetor 2017 - 21:23
. » mė shumė
  SQARIM PĖR OPINIONIN E martė, 19 dhjetor 2017 - 01:16
Ne pasardhėsit e Familjes Meha nga Prekazi i Skėnderajt, jo pėr tė reaguar ndaj shkrimit tė disa portaleve ose mė mirė thėnė informimit tė Partisė NISMA, dhėnė portalit indeksonline pėr kinse; “Nismės... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  REAGIM: i Fakultetit Filozofik lidhur me vendimin e Gjykatės... E martė, 14 nėntor 2017 - 19:22
Dje, mė 13.11.2017, pėrmes mjeteve tė informimit publik, u informuam se Gjykata e Apelit ka vėrtetuar vendimin e Gjykatės Themelore tė Prishtinės pėr ta konsideruar tė tėrhequr padinė e UP-sė pėr pron... » mė shumė
  Liri per socialdemokratin Sadri Ramabaja E enjtė, 09 nėntor 2017 - 18:47
Letėr e hapur Gjykatės speciale nė Prishtinė dhe prokurorit Sylė Hoxha Shumė i nderuari prokuror Sylė Hoxha, shumė tė nderuar gjykatės dhe gjykatėse nė Gjykatėn speciale nė Prishtinė Qė nga 8 teto... » mė shumė
Për më shumë tituj nga kategoria "Lajme" klikoni këtu »
  FRYMA E DAVOS-it E martė, 29 janar 2013 - 17:08
Takimi mė i njohur nė botė i udhėheqsve politikė dhe tė biznesit -- Forumi Ekonomik Botėror 2013 nė Davos tė Zvicrės -- pėrfundoi punimet tė djelėn. Nė atė forum morėn pjesė javėn qė kaloi mbi 2500 ... » mė shumė
  EKONOMIA KOMBĖTARE E enjtė, 17 janar 2013 - 14:51
Doli nga shtypi libri i Mr.sc. Refik Kryeziut “Ekonomia Kombėtare“ nė botim tė Universitetit AAB Riinvest Kėto ditė doli nga shtyp libri i Mr.sc. Refik Kryeziut, „Ekonomia Kombėtare” Qasjet dhe Pe... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  NĖ SHQIPĖRI, EKONOMIA SHQETĖSIMI KRYESOR E enjtė, 10 janar 2013 - 21:28
Sipas njė njoftimi pėr media tė botuar dhe shpėrndarė me 27 Dhjetor, Instituti Demokratik Kombėtar i Amerikės botoi njė raport mbi njė studim tė ri qė vlerėson gjėndjen politike nė Shqipėri, tė ndėr... » mė shumė
  Kriza financiare globale: efektet shkatėrruese tė saj E shtunė, 07 shkurt 2009 - 21:15
Kriza aktuale ka pėrfshirė botėn e me theks tė veēantė, vendet mė tė zhvilluara, tė atyre shteteve qė kanė shumicėn e brutoproduktit botėror dhe qė kanė nivelin e lartė tė jetesės. » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Thikė pas shpine, nga Mali i Zi E martė, 27 janar 2009 - 10:09
Ministri malazez Branimir Gvozdenoviē, nė cilėsinė e kryesuesit tė sekretarit tė CEFTA-s, i shkruan MTI-sė se Kosova nė kėtė asociacion nuk mund tė prezantohet pa UNMIK-un dhe nuk ka arsye qė tė debat... » mė shumė
  BE: Kriza ekonomike do te vazhdoje gjate E dielė, 18 janar 2009 - 16:06
Bashkimi Evropian parlajmeron se kriza globale ekonomike qe po godet fort Evropen do te jete me e gjate dhe me e rende nga sa ishte menduar, duke shuar shpresat per nje rigjallerim te shpejte te ekono... » mė shumė
Për më shumë tituj nga kategoria "Ekonomi" klikoni këtu »
  "Philae" bėn ulje historike nė kometėn 67P E enjtė, 13 nėntor 2014 - 00:30
Sonda Philae ėshtė ulur me sukses, njė ngjarje historike, nė njė kometė, pasi u shkėput nga anija “mėmė”, moment i cili ėshtė raportuar gjatė paradites i fotografuar dhe bashkangjitur me tė njė mesazh... » mė shumė
  DOLI NĖ TREG NUMRI I PARĖ I EDICIONIT MBARĖSHQIPTAR COMPUTER... E merkurė, 26 dhjetor 2012 - 00:22
Tiranė-Prishtinė, 25 dhjetor 2012 - Shtėpia Botuese ICTS Media nxori nė treg edicionin special nė lėminė e teknologjisė, revistėn periodike COMPUTERWORLD Albania. Ky numėr jubilar, qė doli nė 100-vje... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Ēfarė ėshtė FOSS? E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:58
FOSS qėndron pėr “Free and Open Source Software” (nė shqip: Softueri i Lirė dhe me Burim tė Hapur). Ėshtė njė lėvizje e nisur nė vitin 1983 nga Richard Stallman dhe Free Software Foundation (FSF) – Fo... » mė shumė
  Ēfarė ėshtė Linux? E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:55
Linux ėshtė njė sistem operativ pėr kompjuterin tuaj, nė njė mėnyrė tė ngjashme siē janė edhe Microsoft Windows e Apple OSX sisteme operative pėr kompjuterin tuaj. Megjithatė Linux ėshtė shumė i ndrys... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Promovimi botėror i sistemit operativ Microsoft E premtė, 30 tetor 2009 - 19:29
MICROSOFT WINDOWS 7 NE TREGUN KOSOVAR Pėrmes kompanive dhe rrjeteve tė shitjes, Login Systems do tė bėj distribuimin e Windows 7 nė Maqedoni, Kosovė dhe Shqipėri » mė shumė
  Windows 7, rekord shitjeje E hėnė, 26 tetor 2009 - 07:36
Ai vlerėsohet dhe mė i rėndėsishėm se libri mė i fundit nga JK Rowling, 'Harry Potter and the Deathly Hallows'. » mė shumė
Për më shumë tituj nga kategoria "Teknologji" klikoni këtu »
  Tė krenohemi me lojtarėt shqiptar E dielė, 29 qershor 2014 - 00:21
Unė kam lindur afėr atij vendi, ndjej njė lidhje me tė, ndaj dhe dua tė punoj aty ku mund tė lė gjurmėt e mia, do tė deklaronte para disa vitesh trajneri legjendar i kombėtares zvicerane Ottmar Hitzfe... » mė shumė
  Sevdail Sherifi drejt titujve dhe fitoreve tė mėdha E enjtė, 21 nėntor 2013 - 01:45
Menjėherė, me tu kthyer nga SHBA, e konkretisht nga New Yorku, pėr nė Zvicėr, boksieri nga Presheva, Sevdail Sherifi, falėnderon organizatorėt e meēit tė 16 nėntorit dhe gjithė ata, qė e pėrkrahėn dhe... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Dy binjakėt Ajeti kontratė profesionale me KF tė Bazelit E shtunė, 04 maj 2013 - 13:51
Pas gati njė viti konsulte, vėllzėrit Ajeti(16)nėnshkruan pėr Bazelin dhe jo pėr Barcelonėn. Po mbushėn gati njė vit qė dy futbollistėt binjakė Albian dhe Adonis Ajeti kur shkuan nė test te KF Barc... » mė shumė
  Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meēin kundėr hungarezit Ta... E dielė, 30 shtator 2012 - 15:28
Para pak ēastesh, pėrfundoi njė dramė e madhe e boksit nė Villars Sur Glane Fribourg tė Zvicrės, ku bashkėkombasi ynė Sevdail Sherifi, me plot meritė e rrėzoi pėr tre herė me radhė kundėrshtarin e tij... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Njė ditė eksituese pėr sportdashėsit e Kosovės Agim Vuniqi | E merkurė, 23 maj 2012 - 22:52
U aprovua nga FIFA kėrkesa e FFK-sė pėr ndeshje miqėsore nė nivel tė pėrafqėsueseve shtetėrore Lajmi i shumėpritur pėr aprovimin e kėrkesės sė FFK-sė pėr tė zhvilluar lojė miqėsore ndėrkombėtare tė... » mė shumė
  "Shkėlqimi” i Federatės sė Futbollit tė Kosovės Agim Vuniqi | E hėnė, 09 janar 2012 - 20:10
Njė dekadė e mė tepėr pas clirimit tė Kosovės qytetarėt e Kosovės kanė pritur ndryshime kolosale nė tė gjitha fushat. U pa mė vonė se improvizimet institucionale kanė qenė tė gabuara, sidomos nė fazėn... » mė shumė
Për më shumë tituj nga kategoria "Sport" klikoni këtu »
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi