Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
"Philae" bėn ulje historike nė kometėn 67P
E enjtė, 13 nėntor 2014 - 00:30
Sonda Philae ėshtė ulur me sukses, njė ngjarje historike, nė njė kometė, pasi u shkėput nga anija “mėmė”, moment i cili ėshtė raportuar gjatė paradites i fotografuar dhe bashkangjitur me tė njė mesazh nga shkencėtarėt “Hej, ESA Rosetta, e more kartolinėn time tė parė?”.
 
 

  DOLI NĖ TREG NUMRI I PARĖ I EDICIONIT MBARĖSHQIPTAR COMPUTER... E merkurė, 26 dhjetor 2012 - 00:22
Tiranė-Prishtinė, 25 dhjetor 2012 - Shtėpia Botuese ICTS Media nxori nė treg edicionin special nė lėminė e teknologjisė, revistėn periodike COMPUTERWORLD Albania. Ky numėr jubilar, qė doli nė 100-vje... » mė shumė
  Ēfarė ėshtė FOSS? E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:58
FOSS qėndron pėr “Free and Open Source Software” (nė shqip: Softueri i Lirė dhe me Burim tė Hapur). Ėshtė njė lėvizje e nisur nė vitin 1983 nga Richard Stallman dhe Free Software Foundation (FSF) – Fo... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Ēfarė ėshtė Linux? E enjtė, 21 tetor 2010 - 10:55
Linux ėshtė njė sistem operativ pėr kompjuterin tuaj, nė njė mėnyrė tė ngjashme siē janė edhe Microsoft Windows e Apple OSX sisteme operative pėr kompjuterin tuaj. Megjithatė Linux ėshtė shumė i ndrys... » mė shumė
  Promovimi botėror i sistemit operativ Microsoft E premtė, 30 tetor 2009 - 19:29
MICROSOFT WINDOWS 7 NE TREGUN KOSOVAR Pėrmes kompanive dhe rrjeteve tė shitjes, Login Systems do tė bėj distribuimin e Windows 7 nė Maqedoni, Kosovė dhe Shqipėri » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Windows 7, rekord shitjeje E hėnė, 26 tetor 2009 - 07:36
Ai vlerėsohet dhe mė i rėndėsishėm se libri mė i fundit nga JK Rowling, 'Harry Potter and the Deathly Hallows'. » mė shumė
  Astronomi, zbulohen 32 planete tė reja E martė, 20 tetor 2009 - 17:16
UASHINGTON- Njė zbulim rekord. Nė njė konferencė tė titulluar “Drejt tokave tė tjera” protagonistėt e projektit HARPS (High Accuracy Radial Velocitą Planet Search) kanė deklaruar se kanė zbuluar plot ... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Zentact: Rrini nė kontakt, gjysmė automatikisht PCWorld Albania | E premtė, 24 korrik 2009 - 08:47
Nėse, si unė, harroni tė kontaktoni shoqėrinė e vjetėr, ju duhet mė shumė se njė manaxhues kontaktesh. Ju duhet njė aplikacion qė do tė mbledhė nė njė vend kontaktet e shokėve tė universitetit bashkė ... » mė shumė
  Sfida e PC World: 72 orė tė Windows 7 PCWorld Albania | E premtė, 24 korrik 2009 - 08:47
Pas 72 orėsh me Windows (x64) beta, nuk do t?ju bezdis shumė me listėn e tė gjitha gjėrave tė reja. Ajo qė do tė pėrshkruaj, ėshtė se si tė rejat nė Windows 7, do tė ndikojnė nė jetėn e pėrditshme. A ... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Live Messenger feston 10 vjetorin PCWorld Albania | E enjtė, 23 korrik 2009 - 23:40
Me rastin e dhjetėvjetorit tė Messenger-it, Microsoft ka shfrytėzuar rastin tė ofrojė ekstra tė shtesė qė promovojnė Internet Explorer 8 dhe Bing » mė shumė
  Microsoft konfirmon se Windows 7 ėshtė pėrfunduar PCWorld Albania | E enjtė, 23 korrik 2009 - 23:19
Microsoft edhe zyrtarisht pėrfundoi punėt me sistemin operativ Windows 7 dhe lėshoi kodin e softuerit drejt fazave tė prodhimit. Kodi RTM do tė jetė i gatshėm pėr konsumatorė tė zgjedhur dhe pėr zhvil... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Chrome do tė ketė akselerim nga grafika 3D PCWorld Albania | E enjtė, 23 korrik 2009 - 15:21
Google ka filluar tė krijojė njė plug-in O3D pėr grafikė 3D tė akseleruar nė mėnyrė harduerike, nė shfletuesin e saj Chrome. » mė shumė
  Dell i ri kalon nivelet e ēmimeve dhe rekordet e shpejtėsisė PCWorld Albania | E enjtė, 23 korrik 2009 - 11:31
Produkti i ri i Dell lėkund tabelėn tonė tė klasifikimeve te muajit mars. Modeli i ri 3130cn ka debutuar nė krye tė listės. Ka shtypur faqet me tekst me shpejtėsinė mė tė lartė. » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Dua tė bėhem Blogger PCWorld Albania | E enjtė, 23 korrik 2009 - 11:16
Kam njė ide dhe dua ta ndajė mė tė tjerėt. Atėherė do ta krijoj njė blog. Ėshtė falas. Sigurisht qė e keni dėgjuar fjalėn ?blog? dhe ndoshta ndonjėri prej jush ka hapur njė tė tillė. Pėr ata qė nuk e ... » mė shumė
  Barnat Online: Ndoshta tė ligjshme, por edhe tė rrezikshme PCWorld Albania | E enjtė, 23 korrik 2009 - 10:54
Interneti ėshtė bėrė njė supermarket qė po lulėzon pėr barishte, kėrpudha dhe substanca tė tjera qė mund t?ju bėjnė mirė, por edhe mund t?ju sėmurin. » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Ēmime tė larta, gati si njė grabitje PCWorld Albania | E enjtė, 23 korrik 2009 - 10:54
Pranoj tė paguaj mė shumė pėr komoditet, por ēmimet astronomike e dyqaneve me pakicė, p.sh pėr kabllot, janė tė papranueshme » mė shumė
  Olympus paraqet aparateve tė reja digjitale pėr seritė FE dh... PCWorld Albania | E merkurė, 22 korrik 2009 - 22:08
Prodhuesi i mirėnjohur i aparateve digjitale Olympus, gjatė ditės sė sotme ka shpalosur njė seri tė re tė produkteve tė saja, tė cilat edhe pse kanė mungesė tė bukurisė sė zakonshme prapėseprapė janė ... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Ndihet mungesa e specialistėve tė kompjuterėve PCWorld Albania | E merkurė, 22 korrik 2009 - 21:41
Sipas njė studimi privat, agjencitė federale janė duke u pėrballur me mungesa serioze tė specialistėve tė kompjuterėve. » mė shumė
  AMD humb 330 milion nė ēerekun e dytė tė kėtij viti PCWorld Albania | E merkurė, 22 korrik 2009 - 21:41
AMD vazhdon tė rrjedhė kesh edhe gjatė ēerekut tė dytė tė kėtij viti. Tė hyrat kanė rėnė nė 13%, gjersa humbja neto ėshtė rritur nė 330 milion, duke mos pėrfshirė operacionet prodhuese tė kėsaj kompan... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Asus U6V ofron bukuri, muskulaturė dhe ekonomizim PCWorld Albania | E merkurė, 22 korrik 2009 - 14:30
Laptopėt ultra tė vegjėl kanė hyrė nė modė tani. I bukuri Asus U6V ofron performancė tė shkėlqyer pėr kėtė klasė, me rezultatin 93 pikė nė World Bench 6, falė procesorit 2.26 GHz Core 2 Duo P8400. » mė shumė
  Western Digital debuton me harddiskun e parė 2TB PCWorld Albania | E merkurė, 22 korrik 2009 - 09:43
Harddisku Caviar Green 2TB WD20EADS nga Western Digital, shton kapacitetin e pėrgjithshėm nė njė nivel tė ri. Me ēmim 299$, disku mund tė mbajė nė vete 2 terabyte, qė ėshtė edhe i pari me kėtė kapacit... » mė shumė
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi