Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Tė krenohemi me lojtarėt shqiptar
E dielė, 29 qershor 2014 - 00:21
Unė kam lindur afėr atij vendi, ndjej njė lidhje me tė, ndaj dhe dua tė punoj aty ku mund tė lė gjurmėt e mia, do tė deklaronte para disa vitesh trajneri legjendar i kombėtares zvicerane Ottmar Hitzfeld. Kjo shprehje nė momentet nėpėr tė cilat po kalojmė ne si komb, kam frikė se edhe pėr shumė kohė,...
 
 

  Sevdail Sherifi drejt titujve dhe fitoreve tė mėdha E enjtė, 21 nėntor 2013 - 01:45
Menjėherė, me tu kthyer nga SHBA, e konkretisht nga New Yorku, pėr nė Zvicėr, boksieri nga Presheva, Sevdail Sherifi, falėnderon organizatorėt e meēit tė 16 nėntorit dhe gjithė ata, qė e pėrkrahėn dhe... » mė shumė
  Dy binjakėt Ajeti kontratė profesionale me KF tė Bazelit E shtunė, 04 maj 2013 - 13:51
Pas gati njė viti konsulte, vėllzėrit Ajeti(16)nėnshkruan pėr Bazelin dhe jo pėr Barcelonėn. Po mbushėn gati njė vit qė dy futbollistėt binjakė Albian dhe Adonis Ajeti kur shkuan nė test te KF Barc... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meēin kundėr hungarezit Ta... E dielė, 30 shtator 2012 - 15:28
Para pak ēastesh, pėrfundoi njė dramė e madhe e boksit nė Villars Sur Glane Fribourg tė Zvicrės, ku bashkėkombasi ynė Sevdail Sherifi, me plot meritė e rrėzoi pėr tre herė me radhė kundėrshtarin e tij... » mė shumė
  Njė ditė eksituese pėr sportdashėsit e Kosovės Agim Vuniqi | E merkurė, 23 maj 2012 - 22:52
U aprovua nga FIFA kėrkesa e FFK-sė pėr ndeshje miqėsore nė nivel tė pėrafqėsueseve shtetėrore Lajmi i shumėpritur pėr aprovimin e kėrkesės sė FFK-sė pėr tė zhvilluar lojė miqėsore ndėrkombėtare tė... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  "Shkėlqimi” i Federatės sė Futbollit tė Kosovės Agim Vuniqi | E hėnė, 09 janar 2012 - 20:10
Njė dekadė e mė tepėr pas clirimit tė Kosovės qytetarėt e Kosovės kanė pritur ndryshime kolosale nė tė gjitha fushat. U pa mė vonė se improvizimet institucionale kanė qenė tė gabuara, sidomos nė fazėn... » mė shumė
  Aspektet psikologjike tė lojesė sė basketbollit E premtė, 02 dhjetor 2011 - 19:01
Aspektet psikologjike janė procese kyēe pėr pėrformancėn e basketbollistėve si dhe rreth menaxhimit tė lojės sė basketbollit, si tė atyre profesionist ashtu edhe amator. Basketbollistėt profesionist p... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meēin E hėnė, 10 tetor 2011 - 11:56
Edhe njė fitore e madhe, edhe njė gėzim i madh i bashkėkombasit tonė Sevdail Sherifi, i cili gėzoi me mijėra bashkatdhetarė qė jetojnė dhe veprojnė nė Zvicėr dhe padyshim, do ti gėzojė tė gjithė ata q... » mė shumė
  MUHAMET RAMA SHPALLET KAMPION I EVROPĖS NĖ ITALI E dielė, 25 shtator 2011 - 19:50
Nė atletikė, Muhamet Rama mė i miri nė Evropė. Driton Haliti i treti nė dhjetėgarėsh. Nė saje tė tij Kosovės i ngrihet nami sportiv. Viti 2011 pėr Dubovasin Muhamet Rama(atlet), ėshtė viti mė i sukses... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  E meritojmė pranimin apo! E shtunė, 11 qershor 2011 - 00:42
Ēelėsi kryesor i masivizimit, zhvillimit dhe i pėrparimit tė basketbollit ėshtė pranimi nė asoacionet e ndryshme ndėrkombėtare. Shrojetė pyetja pėr pranimin e basketbollit tonė nė FIBA a e meritojmė a... » mė shumė
  Gjeniu i vogėl Shkodran! E enjtė, 03 qershor 2010 - 12:46
Me dėshirėn e madhe tė njė Prindi i cili duke qenė edhe vet boksiere, ai fliste edhe me bindje nga pėrvoja e tijė personale dhe krenari atėrore Shqiptare, pėr fėmiun e tij 6 vjeēar, Gjeniun e vogėl tė... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Lulja e kujtimit e Gerd Muller E martė, 23 shkurt 2010 - 15:44
Njė histori e pazakontė dashurie nė kufijtė e tė pabesueshmes. E rrallė pėr atė kohė, por edhe me njė personazh nga mė tė njohurit e futbollit botėror. Gerd Muller, njė nga yjet e futbollit gjerman, n... » mė shumė
  Pėrleshje e tifozėve francezė E hėnė, 26 tetor 2009 - 07:49
Policia shpėrndan tifozėt e Olympique Marseille me gaz lotsjellės nė afėrsi tė stacionit tė trenit Saint Charles nė Marsejė. Tifozėt e Olympique Marseille dhe Paris St Germain janė pėrleshur tė dielėn... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Yje qė nuk provuan "shijen" e Botėrorit E hėnė, 12 tetor 2009 - 17:22
Nuk mjafton vetėm talenti dhe njė skuadėr e mirė pėr tė provuar shijen e njė kampionati botėror Uejn Runeji, tashmė ėshtė nė Botėror. Sidoqoftė, atje mund tė mos jenė fare mirė disa super-yje, duke... » mė shumė
  Igli Tare i jep lamtumirėn futbollit E premtė, 11 korrik 2008 - 02:07
Tiranė- Igli Tare i ka dhėnė sot lamtumirėn futbollit. Futbollisti gjatė njė deklarate pėr mediat ka thėnė se ka pasur njė ofertė nga Lacio dhe ka zgjedhur tė punojė si drejtor teknik nė kėtė ekip. ... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Moisiu uron Qaton pėr fitoren e titullit Kampion i Evropės E dielė, 04 mars 2007 - 13:54
Presidenti i Republikės, Alfred Moisiu ka ururar boksierin Kreshnik Qato pėr fitoren e djeshme nė pallatin e sportit “Asllan Rusi”, fitore qė i dhuroi atij titullin Kampion i Evropės pėr Vendet Ekstra... » mė shumė
  Baggio, kampioni i pafat i Italisė E shtunė, 13 janar 2007 - 06:37
Roberto Baggio, lojtar i pajisur me njė fantazi shumė tė madhe dhe me tė dhėna teknike tė mrekullueshme, aktiv nė futbollin profesionit nga viti 1982 nė 2004, ėshtė konsideruar ndėr mė tė mirėt sulmue... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Gerd Müller, sinonimi i sulmuesit model E shtunė, 16 dhjetor 2006 - 07:11
Der Bomber" stabilizoi rekorde pėr pėrjetėsi Emri Gerhard "Gerd" Müller ėshtė nė ēdo kohė sinonimi i sulmuesit model dhe rekordeve tė pabesueshme. Ai ishte njė futbollist qė u vlerėsua pėr lojėn e t... » mė shumė
  Muriqi kerkon ta sfidon kampionin Tarver E martė, 12 dhjetor 2006 - 20:39
Pasi ka shėnuar edhe fitoren e tij tė 33-tė nė ringun profesionist, pėrballė amerikanit Derrik Reed, Elvir Muriqi ka shpallur botėrisht se tani ėshtė nė kėrkim tė kampionit tė botė nė kategorinė gjysm... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Maradona, lojtari mė i madh i tė gjitha kohėrave E shtunė, 09 dhjetor 2006 - 10:19
Diego Armando Maradona lindi me 30 tetor tė vitit 1960 nė Villa Fiorito, sot Partido Lomas de Zamora, krahina e Buenos Airesit, Argjentinė. Ishte njė futbollist i famshėm argjentinas. I njohur edhe si... » mė shumė
  “Ėndrra ime, Manēester Junajtid” E dielė, 26 nėntor 2006 - 05:33
Nga Leonard KARAJ Eshtė kandidati numėr 1 pėr tė veshur fanellėn e kombėtares kuqezi. Do tė jetė nė grumbullimin e radhės mė 4-7 dhjetor nė Tiranė nėn urdhrat e trajnerit Oto Bariē. Skuadra e tij ... » mė shumė
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi