Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Referendum, duam ribashkim gjithėkombėtar
E premtė, 26 janar 2018 - 00:37 | Prof. Dr. Mehdi Hyseni
Barometri diplomatik *** Akademik Mark Krasniqi: “ Krijimi i Shqipėrisė etnike, do tė ishte zgjidhja mė e drejtė e problemit kolonial tė popullit shqiptar nė Ballkan.” ( “Kosova Sot, referat i paraqitur nė Senatin Belg, mė 1992, f.31.). -O, im vėlla, shkencėtar dhe patriot i dalluar, Akadem...
 
 

  Flakėkashtizmi i protestave tek ne Para 23 ditė e 1 ore
E ē’nuk ėshtė thėnė e po thuhet pėr protestėn e pritėshme tė 27 janarit: se do tė bėhet nami, do t’i tregohet vendi kryeministrit aktual dhe Shqipėria do tė ēlirohet mė nė fund nga kjo qeveri e korrup... » mė shumė
  Nuk mbahet njė minutė heshtje pėr nazistėt qė kryen gjenocid... Para 24 ditė e 12 orėve
Serbi, Pozharevac, Burgu «Zabela» Maj 1985 Pėr ēdo pėrvjetor tė vdekjes sė satrapit Josip Broz Tito organizohej rituali i mbajtjes sė njė minutė heshtjes. Mė 3 maj 1985, njė ditė para pėrvjetorit,... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  KU ĖSHTĖ SOT DIASPORA...?! Faridin Tafallari | Para 24 ditė e 12 orėve
ĒKA U BĖ ME DIASPORĖN E PAS LUFTĖS SĖ VITIT 2000?!...KU ĖSHTĖ AJO DIASPORA REVOLUCIONARE, KU JANĖ GJITHĖ ATA BASHKATDHETARĖ, QĖ AQ SHUMĖ E DESHĖN VENDLINDJEN E TYRE DHE BĖN EDHE TĖ PAMUNDURĖN PĖR LIRI... » mė shumė
  PSE NE SHQIPTARET JEMI INDIFERENT NĖ RAPORT ME HELENIZIMIN D... Para 24 ditė e 12 orėve
Pse ne shqiptarėt kemi qenė dhe vazhdojmė tė jemi indiferent ''tė shkomtarizuar'' nuk reagojmė protestojmė kundėr mbjelljes betonizimit bunkerizimit kolonizimit ''Shkomtarizimit-Helenizimit'' tė Shqi... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Kosovė 2018: Viti i “Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit”, i he... Para 26 ditė e 6 orėve
Viti 2018 pėrkon me tre pėrvjetorėt mė tė rėndėsishėn nė historinė e lavdishme tė popullit martir dhe heroik tė Kosovės qė janė: 13 Qershori i vitit 1878- 2018, 140 vjetori i Lidhjes Shqiptare tė Pri... » mė shumė
  Edhe VV-ja ka tė drejtėn ta mbrojė kauzėn e vet?!... Para 26 ditė e 7 orėve
Udhėheqėsit e lėvizjes VV-sė, kanė tė drejtėn e tyre tė mbrojnė kauzėn qė e kanė nisur, megjithate nuk munden e nuk kanė tė drejtė t'i degradojnė sukseset e tė arriturat qė janė bėrė gjatė kėtyre vite... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  VETTING-u real: tė gjithė politikanėt, pushtetarėt dhe gjyqt... Para 28 ditė e 6 orėve
Largimi i pothuajse i tė tė gjithė politikanėve, pushtetarėve dhe gjyqtarėve tė tranzicionit do tė ishte realisht VETTING-u i vėrtetė nė Shqipėri ashtu sikurse duhet edhe nė Kosovė. Ky do tė ishte kr... » mė shumė
  PAAFTĖSIA DHE NEGLIZHENCA Para 28 ditė e 6 orėve
Kuadro tė dėshtuar dhe misioni i harruar! Pa aftėsia e faktorit vendor dhe neglizhenca e miqve tanė, ditė e pėr ditė po zbehet, po i dele ngjyra, dhe po rezulton me dėshtime tė reja, tė njė pas njėsh... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Vajtojnė Ivanoviqin, injorojnė heronjtė e Kosovės!? Prof. Dr. Mehdi Hyseni | E merkurė, 17 janar 2018 - 23:58
Barometri diplomatik *** -Pse Shqipėria e fsheh dhe e hesht terrorizmin politik ndaj Ilir Konushevcit, Hazir Malės dhe Ahmet Krasniqit, kurse rrufeshėm e dėnon terrorizmin serb ndaj Ivanoviqit?!... » mė shumė
  PĖR ALBIN KURTIN DHE BESNIKĖT E TIJ TĖ KRYESISĖ SĖ VETĖVENDO... Faridin Tafallari | E merkurė, 17 janar 2018 - 23:33
…E THEM FUQISHĖM SE, AI DO TĖ DIJĖ T’I PĖRBALLOJĖ EDHE KĖSAJ STUHIE TĖ RREZIKSHME, TĖ KRIJUAR NGA DISA GĖNJESHTARĖ, QĖ PATURPĖSISHT U TĖRHOQĖN NGA KRYESIA E VV DHE U VUNĖ KUNDĖR ĒDO GJĖJE, QĖ ISHTE DR... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Edhe dy fjalė pėr demarkacionin! Ilir Sefaj | E merkurė, 17 janar 2018 - 23:22
Ditė mė parė komisioni pėr Punė tė Jashtme, Diasporė dhe Investime Strategjike e ka dėrguar nė kryesi tė Kuvendit projektligjin pėr ratifikimin e marrėveshjes sė demarkacionit tė kufirit me Malin e Zi... » mė shumė
  PĖR TRIMAT, JUSUF E BARDHOSH GĖRVALLA DHE KADRI ZEKA KA VET... Faridin Tafallari | E merkurė, 17 janar 2018 - 07:50
(Nė 36-vjetorin e vrasjes sė TRE YJEVE TĖ PAVDEKĖSISĖ) Koha ecėn pa u ndalė.....Vitet rrokullisen njėri mbas tjetrit, pa u ndjerė e pa na marrė leje aspak, duke lėnė gjurmė...duke gdhėndur nė kalen... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  PERCAKTIMI DHE SHENJIMI I KUFIRIT- ATRIBUT I SHTETIT TE PAVA... E merkurė, 17 janar 2018 - 07:35
Tashmё, ёshtё bёrё plotёsisht e qartё qё marrёveshja e nёnshkruar, me 26 gusht 2015, nё Vjenё, midis Kosovёs dhe Malit t&#... » mė shumė
  Substanca e antidiplomacisė sė ditmirėve Prof. Dr. Mehdi Hyseni | E dielė, 14 janar 2018 - 16:19
Barometri diplomatik *** Ditėmirėt e Shqipėrisė nė OKB, sė bashku me Serbinė, me Rusinė, me Kinėn dhe me Korenė Veriore dy herė, mė 2015 dhe mė 2017 votuan kundėr Amerikės, kurse nė Tiranė nuk pro... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Pėshtjellimi i diellit, lotėt e qiellit dhe kumti i tokės nė... E dielė, 14 janar 2018 - 16:17
Rrezatimin e diellit gjithmonė tokat shqiptare e kanė priturė pėr faktin se na ka sjellė ngrohtėsinė fizike dhe atė shpirtėrore. Ky rrezatim na ka mbajturė me shekuj edhe atėherė kur tokatė tona ishin... » mė shumė
  Si t’a lexojmė heshtjen eTiranės kur kleri dhe diplomacia s... E shtunė, 13 janar 2018 - 02:03
Kam shkruar dy shkrime kohė mė parė me titull: Tiranė mjaft mė me politikė antiKosovė. Mirėpo deklarimi i priftit malazez nė Kishėn ortodokse tė Vrrakės nė Shkodėr me rastin e krishtlindjeve ortodok... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Leter ALBINIT E premtė, 12 janar 2018 - 04:21
i nderuar, zoti Albin Kurti! Doemos do habiteni qė po merrni kėtė letėr nga njė i panjohur. Unė, quhem Pandeli Liko Zaka. Jam nga fshati Metaj, njė fshat i vogėl i njėsisė administrative, Libofsh... » mė shumė
  FASHIZĖM KULMOR ANTISHQIPTAR I BE! Tafil Duraku | E enjtė, 11 janar 2018 - 05:59
Vėzhgues tė paanshėm dhe tė vėmendshėm tė sjelljeve e vetėsjelljeve kryeneēe antishqiptare tė BE-sė dhe aleatėve tė Serbisė, po e shohin, tashmė, lakuriq, “fytyrėn” antishqiptare tė udhėheqėsve vendor... » mė shumė
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi