Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Flet poeti, filozofi, fotografi i njohur austriak PETER PAUAL WIPLINGER
E martė, 14 nėntor 2017 - 04:25 | Prof. Hazir Mehmeti
“Si e kam njohur Ali Podrimjen dhe Ibrahim Rugovėn” “ ... njė rebel radikal, pėr tė cilin nuk ishte aq e rėndėsishme qė ta shpjegojmė botėn, mirėpo qė ta ndryshojmė kėtė botė dhe njerėzit, qė tė kemi drejtėsi, ku tė gjithė njerėzit tė kanė mundėsi tė barabarta pėr njė jetė humane.”
 
 

  Aty ku ėshtė mėsuesi Vaxhid janė edhe nxėnėsit e shkollės sh... Isuf I. Bytyēi | E enjtė, 21 shtator 2017 - 22:09
Mėsuesi Vaxhid Sejdiu me punėn, angazhimin dhe pėrkushtimin e tij nė kuadėr tė shkollės shqipe ėshtė bėrė model, se si duhet tė punojnė mėsuesit nė shėrbim tė fėmijėve shqiptarė nė mėrgatėn shqiptare.... » mė shumė
  Kėngėtari Nikollė Gjini, njė jetė me kėngėn shqipe Prof. Hazir Mehmeti | E hėnė, 19 qershor 2017 - 00:25
Publiku mė bėnė tė lumtur kur kėndoj dhe harroj ēdo gjė nga respekti pėr te para tij. Tallava, mendoj, ėshtė kanceri i muzikės popullore.. » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Jam krenar qė i takoj kombit shqiptar dhe e mbaj krenarisht ... E merkurė, 19 prill 2017 - 04:13
Intervistė me artistin e teatrit e tė filmit tė Kosovės, humoristin, studiusin serioz tė evenimeteve tė shumta, kritikun e artit letrar e pamor, Ismet Krasniqin-Lalėn, nga Drenoci i Komunės sė Malishe... » mė shumė
  INTERVISTĖ ME KRYETARIN E LKSHMSĖ Z. HASAN QYQALLĖN E dielė, 01 janar 2017 - 05:45
Z.Qyqalla ky ėshtė viti i tret, nga themelimi i Lidhjes sė Krijuesve Shqiptarė nė Mėrgatė (LKSHM), ju si do na pėrshkruani shtegtimin e kėtij asociacioni, mbase shquhet si i vetmi, gjer mė tani? Qy... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Bashkėbisedim me Profesor Mustafė Krasniqin E enjtė, 29 dhjetor 2016 - 16:54
Mustafė Krasniqi, ėshtė njėri nder aktivistėt kryesorė tė Ēėshtjes Kombėtare nė Kosovė dhe, tani pėr Mėsimin Plotėsues nė Gjuhėn Shqipe, nė Bavari. » mė shumė
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (7) E martė, 29 nėntor 2016 - 20:43
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (6) E shtunė, 26 nėntor 2016 - 16:45
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (5) E merkurė, 23 nėntor 2016 - 12:34
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (4) E dielė, 20 nėntor 2016 - 14:14
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (3) E martė, 15 nėntor 2016 - 14:26
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” (2) E shtunė, 12 nėntor 2016 - 14:15
Kėtė intervistė po e organizojmė dhe po e bėjmė nė 65-Vjetorin e tij tė lindjes dhe nė 42-Vjetorin e krijimtarisė sė tij nė fusha tė ndryshme tė artit politik e letrar, vjershėtor e prozator. Multidim... » mė shumė
  “SHQIPĖRIA, DESHĖN S’DESHĖN TRADHTARĖT, DO TĖ BĖHET!” E martė, 08 nėntor 2016 - 11:55
Afrim Morina ėshtė emėr i njohur edhe nė letrat shqipe e, edhe nė politikėn shqiptare. Ėshtė atdhetar, ngase rrjedh prej njė familjeje atdhetarėsh tė devotshėm. Ėshtė veprimtar, sepse, veprimin pėr a... » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Lexim i veprave tė Prof. Ahmet Qeriqit E premtė, 30 shtator 2016 - 10:54
LIRIA, PERĖNDESHA E FITOREVE Jeta dhe vepra e shkrimtarit dhe atdhetarit, prof. Ahmet Qeriqit, ėshtė shembull mė i veēantė i luftėtarit tė lirisė, i romansierit tė shkėlqyer, eseistit poetik, ile... » mė shumė
  Ta ngrisim hasanizmin nė piedestalin mė tė lartė E hėnė, 20 qershor 2016 - 00:29
(Intervistė e gazetarit Qazim Doda, pronar i TV amerikan ALBANIAN-Vision ne New York SHBA me Mehmet Prishtinėn, realizuar nė TV ILIRIA nė Viti, transmetuar nė mars 2016). » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Ta ngrisim hasanizmin nė piedestalin mė tė lartė E shtunė, 18 qershor 2016 - 02:48
(Intervistė e gazetarit Qazim Doda, pronar i TV amerikan ALBANIAN-Vision ne New York SHBA me Mehmet Prishtinėn, realizuar nė TV ILIRIA nė Viti, transmetuar nė mars 2016). » mė shumė
  NDĖSHKIMI I KRIMEVE TĖ LUFTĖS DHE STABILITETI I BALLKANIT E dielė, 12 qershor 2016 - 01:54
Intervistė me Fetnete Ramosajn, bashkėpunėtore profesionale nė Institutin pėr Hulumtimin e Krimeve tė Luftės (IHKL) e botuar nė uebfaqen bullgare www.obshtestvo.net » mė shumė
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Rexhep Qosja: Mėnyra si u zgjodh Presidenti, mirė pėr Serbin... E martė, 08 mars 2016 - 14:01
Akademiku Rexhep Qosja, nė kėtė intervistė pėr Rudina Xhungėn, tregon njė panoramė dėshpėruese tė situatės politike dhe ligjore nė Kosovė. Ai shpjegon se ėshtė gjendja e mungesės sė shpresės dhe besim... » mė shumė
  INTERVISTĖ ME FARIDIN TAFALLARIN E merkurė, 30 dhjetor 2015 - 02:14
NE SHQIPTARĖT KEMI DURIM NDAJ PUSHTUESIT E MOSDURIM NDAJ NJĖRI - TJETĖRIT"!? FARIDIN TAFALLARI Librat e atdhetarit, humanistit, nacionalistit z. Faridin Tafallari, kanė njė rėndėsi tė madhe qė... » mė shumė
 
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi