Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Shoqata e tė burgosurve politik e Kosovės - Kumtesė pėr media
Publikuar më 27 mars, 2010 nė orėn 20:57 ( ) Lajme |
Rrit madhësinë e shkronjave
Shoqata e tė burgosurve politikė tė Kosovės
Association of Political Prisoners of Kosova

Kumtesė pėr media

Kryesia e Shoqatės te burgosurve politik ne Besiane, (Podujeve) mbajti njė mbledhje te zgjeruar me anėtarėsi ne te cilėn u diskutua pėr gjendjen e rende aktuale qe ballafaqohet kjo kategori dhe nevojėn sa me urgjente per miratimin e Ligjit pėr te burgosurit politike, me te cilin Ligj do te zbutej gjendja e rende e tyre.

Gjithashtu me rastin e pėrvjetorit te 29 te demonstratave masive qe u mbajtėn me 27 mars te vitit ’81, ane e mbane Kosovės, u pėrkujtua ajo periudhe e lavdishme protagoniste te te cilit vit ishin mu kjo kategori pėr te cilėn shoqėria e sotme nuk qane fort kokėn.

Shoqata shprehu keqardhje pėr njė vendim antihistorik te Gjykatės kushtetuese te Kosovės lidhur me vendimin e saj pėr ta qitur jashtė ligjit emblemėn e KK te Prizrenit me simbolin e Lidhjes shqiptare te Prizrenit si njė akt qe ėshtė pėr t'u shqetėsuar.


Afrim Fusha
Kryetar
_________ Mob. 044/485 048


Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 46 vizitorë
Lexuar: 4,452 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Shqiptarėt, model universal
E hėnė, 22 shtator 2014 - 00:55
Pėrgjatė rrugės qė tė ēon nė pallatin presidencial dhe nė sheshin ku do tė mbahej Mesha, qė mban emrin Nėnė Tereza, janė varur fotografitė e 40 martirėve t...
REAGIM KUNDĖR CĖNIMIT TĖ RĖNDE TĖ TĖ DREJTAVE...
E enjtė, 18 shtator 2014 - 00:15
Duke iu referuar Njoftimit pėr nxjerrjen e “Listės sė nėpunėsve tepricė nė MTI”, tė shpėrndarė nga Udhėheqėsja e Divizionit tė Burimeve Njerėzore, mė 05. 0...
FBKSH-ja me mė shumė forca tė reja
E martė, 16 shtator 2014 - 03:25
Fronti Bashkimit Kombėtar Shqiptar pėr Kosovė pas pėrēarjes qė pati nė fillim tė kėtij viti dhe mbajtjes sė Kuvendit tė rregullt zgjedhor tė tretin me radh...
Deklarimi pėr gazetarėt, i Kryetarit tė Lėviz...
E merkurė, 10 shtator 2014 - 19:29
Pas takimit me kryetarėt dhe pėrfaqėsuesit e LDK, AAK dhe NISMA, nė pėrgjigjet pėr pyetjet e gazetarėve Kryetari Kurti tha: "Ne nė Lėvizjen VETĖVENDOSJ...
VV: Tė respektohen shqiptarėt nė Mal tė Zi, t...
E merkurė, 20 gusht 2014 - 22:23
Lėvizja VETĖVENDOSJE! ka ndjekur me shqetėsim arrestimin e veprimtarit tė njohur Naim Prelvukaj nė Mal tė Zi. Naim Prelvukaj ėshtė arrestuar bazuar mbi njė...
më shumë nga - Lajme »
 
 

© 2014 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi