Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Moisiu uron Qaton pėr fitoren e titullit Kampion i Evropės
Publikuar më 04 mars, 2007 nė orėn 13:54 ( ) Sport |
Rrit madhësinë e shkronjave
Presidenti i Republikės, Alfred Moisiu ka ururar boksierin Kreshnik Qato pėr fitoren e djeshme nė pallatin e sportit “Asllan Rusi”, fitore qė i dhuroi atij titullin Kampion i Evropės pėr Vendet Ekstrakomunitare.

Kryetari i shtetit vuri nė dukje se ka ndjekur me emocion tė veēantė dhe dėshirė pėr fitore ēdo minutė tė ndeshjes historike qė.Qato zhvilloi me njė tjetėr boksier profesionist e me pėrvojė dhe vlerėsoi mjeshtėrinė, talentin dhe forcėn me tė cilėn ai pėrballoi tė gjitha raundet e lojės sė vėshtirė.
Presidenti Moisiu nėnvizoi se triumfi i boksierit Qato ėshtė jo vetėm njė meritė dhe nder pėr tė, por edhe njė ndjenjė krenarie pėr ne shqiptarėt pėr pėrfaqėsimin me vlera dhe nivele kaq tė larta nė arenėn sportive botėrore.
Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 9 vizitorë
Lexuar: 2,653 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Tė krenohemi me lojtarėt shqiptar
E dielė, 29 qershor 2014 - 00:21
Unė kam lindur afėr atij vendi, ndjej njė lidhje me tė, ndaj dhe dua tė punoj aty ku mund tė lė gjurmėt e mia, do tė deklaronte para disa vitesh trajneri l...
Sevdail Sherifi drejt titujve dhe fitoreve tė...
E enjtė, 21 nėntor 2013 - 01:45
Menjėherė, me tu kthyer nga SHBA, e konkretisht nga New Yorku, pėr nė Zvicėr, boksieri nga Presheva, Sevdail Sherifi, falėnderon organizatorėt e meēit tė 1...
Dy binjakėt Ajeti kontratė profesionale me KF...
E shtunė, 04 maj 2013 - 13:51
Pas gati njė viti konsulte, vėllzėrit Ajeti(16)nėnshkruan pėr Bazelin dhe jo pėr Barcelonėn. Po mbushėn gati njė vit qė dy futbollistėt binjakė Albian d...
Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meēin kundė...
E dielė, 30 shtator 2012 - 15:28
Para pak ēastesh, pėrfundoi njė dramė e madhe e boksit nė Villars Sur Glane Fribourg tė Zvicrės, ku bashkėkombasi ynė Sevdail Sherifi, me plot meritė e rrė...
Njė ditė eksituese pėr sportdashėsit e Kosovė...
E merkurė, 23 maj 2012 - 22:52
U aprovua nga FIFA kėrkesa e FFK-sė pėr ndeshje miqėsore nė nivel tė pėrafqėsueseve shtetėrore Lajmi i shumėpritur pėr aprovimin e kėrkesės sė FFK-sė pė...
më shumë nga - Sport »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi