Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
MOS E SULMONI KOT DRAJFUSIN SHQIPTAR!
Publikuar më 30 janar, 2015 nė orėn 14:49 ( ) Fadil Shyti | Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Z. Blushi!

Pėr faktin qė Albini s“ka tani kohė tė merret me "Benėt e Vogėl", Ty dhe atyre,-po iu pėrgjigjem ca unė, mėrgimtari qė, "boll" po kam kohė tė merrem me lojėrat politike dhe jo politike tė "Benushėve tė Vegjėl"!!!

1. Ke shkruar: "Albini, nuk din tė bėjė llogari"- po z, Blushi- kėtu, ke drejt! Albini nuk pyet pėr ēmimin e lirisė!!!

2. Ke shkruar: Albini vrapon pas pushtetit nė rrugė,-sa pak e paske njohur atdhetarin Albin Kurti- tregon vet ky keqkuptim nga ana jote mor z Ben!
Albini, po vrapon edhe pse "po rrėzohet", herė-herė, pėr tė shpėtuar Kosovėn dhe Viset tjera shqiptare nga lukunia qė po iu vėrsulen atyre , qarqet reaksionare pėrkrahėse tė Serbisė dhe mė tej..., dhe ato "mike ndėrkombėtar!

3. Ke shkruar: "Albini i dhunshėm"!!! -paske shkruar njė "mrekulli tė 8-tė" tė botės mor, Beni I Vogėl nė politikė...!!!

-Tė gjithė opinioni dje e pa si u maltretua Albini nga milicia pro-fashiste e Isė-Hashim-Jabllanoviqit e drjetuar nga Shpend Maxhuni, i cili ėshtė biri i ish-udbash-it, Enver Maxhuni; babai i tij, mua qė po i shkruaj kėto radhė -pėr 8 orė pa ndalė, mė ka maltretuar mua demonstruesin pėr lirinė Kosovės dhe RIBASHKIMIN SAJ ME NĖNĖN SHQIPĖRI; nė dimrin e vitit 1981, bashkė me shumė tė tjerė shqipfolės, sahanlėpirės tė Serbisė nė burgun e Mitrovicės!

-Pra, ti z, Blushi i ke shkruar pėr nge...,-nga salloni i ngrohtė Albinit:
pse nuk i mbrojte demonstruesit e rrahur nga kjo milici pro-kolaboracioniste dhe pro-fashiste "kosovare" me dirigjimet e Serbisė-dhe Euro-Rusisė putiniane.

4. Dhe, pėrfundimisht po tė tė them ca miqėsisht sikur tė tė kisha pėrballė:
-Mos e sulmo pa-arsyeshėm, pa-argumente,-pa-logjikshėm me narcizėm tė theksuar, birin e devotshėm tė Kosovės Kreshnike,-sepse, narcisėt si ti,jo rrallėherė pėrfundojnė tė dėshtuar nė qėndrimet e tyre tė qullura;-mos u bė vasal i askujt pėr kurrfarė interesash partiake, lideruce,apo galuce personale...

-Mos e sulmoni kot, Drajfusin Shqiptar, GJENERALIN E IDEVE PĖRPARIMTARE PĖR ARDHĖRINĖ E NDRITUR SHQIPTARE!

-MOS E SULMONI KOT, MBROJĖSIN MĖ TĖ FLAKTĖ TĖ LIRISĖ,
IDEALISTIN E VĖRTETĖ, TĖ MADHIN, ALBIN KURTI!

5. "Shqiptari 99 herė nėse rrėzohet, tė 100 herė duhet tė ngrihet"!
(Petro Nini Luarasi).

28 Janar. 2015

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Fadil Shyti
Shkrimet e tjera të këtij autori
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 52 vizitorë
Lexuar: 600 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Me largimin e “misioneve tė huaja, fillon str...
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:09
Baromteri diplomatik *** Mos e kritikoni dhe mos e fajėsoni BE-nė, se mund tė ndodhė ajo mė e keqja, qė disa shtete tė saj ta tėrheqin njohjen ndėrkomb...
EDHE TI O RAMUSH I LĖVIZE FJALĖT?!?
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:05
...O POPULLI IM! PASKE PASUR FATIN E KEQ QĖ, NUK U MĖSOVE DHE AKOMA NUK PO MĖSOHESH ME KĖTO LOJRAT E NDĖRKOMBĖTARĖVE SI DHE ME DREDHITĖ E HILET E KĖTYRE TĖ...
Zoti ambasador, me gjepura nuk hidhet poshtė ...
E premtė, 08 dhjetor 2017 - 08:35
Reagim ndaj qėndrimit tė Ambasadorit tė SHBA-ve nė Kosovė, z. Greg Delawie Nė intervistėn ekskluzive pėr emisionin « Rubikon » tė datės 5 dhjetor Ambasa...
Akademiku serb Vasilije Krestiq, ta apelojė S...
E merkurė, 06 dhjetor 2017 - 15:28
Barometri diplomatik Jo, Serbia me liderėt, me akademikėt, me popat e saj, dhe me patriarkun Irinej nė krye, tė kėrkojnė rikthimin e Kosovės nėn “ombre...
ZGEDHJET E JASHTĖZAKONSHME KOMUNALE NĖ PRESHE...
E merkurė, 06 dhjetor 2017 - 15:25
Jemi nė prag tė zgjedhjeve tė jashtėzakonshme Komunale nė Preshevė. Deri te ky proces ka ardhur pėr shkak tė dėshtimit tė Koalicionit tė fundit ndėrmjet tė...
më shumë nga - Opinion »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi