Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Mustafė Krasniqi: TA FALA GJAKUN...
Publikuar më 17 maj, 2015 nė orėn 06:52 ( ) Mustafė Krasniqi | Kulturė |
Rrit madhësinë e shkronjave
.

TA FALA GJAKUN...
(Isa Buletini)

Heu dheu im
Peshė eshtrat kam
Nėpėr copa- copa
Gojė hienash
Shqipėria ende mė rri.

Tė njomė
Ta fala gjakun
Kur kėrkove ti
Eshtrat mė mbete
Rrugės pėr kthim
Pėr te kulla e vjetėr.

Me koburen tim
Lordit plak i thash:
Kam njė atdhe
Njė Shqipėri
Mu nė Vlorė
Njė shqiponjė
Mbi gjithė Etninė.

E ti Mitrovicė, lindja ime
Eshtrat kėtu m’i sillni
Se prehem i qetė
Mė dėgjoni ore
Kėtu ėshtė Shqipėri.

O zot!
Kush po luan
Me eshtra tė mi...?

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Mustafė Krasniqi
Shkrimet e tjera të këtij autori
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 32 vizitorë
Lexuar: 507 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Jusuf Zenunaj: Poezi
E premtė, 23 shkurt 2018 - 01:04
.
DRENICA E PUSHKĖS DHE E PENĖS
E martė, 20 shkurt 2018 - 19:56
(Vėshtrim pėr librin e Bedri Tahirit, Toponimia e Galicės, Prishtinė, 2014) Prelud Pena mėmėdhetare gjithmonė u ngre njė himn pushkėve liridashėse, kri...
Atdhedashuria!
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 16:40
Njė ide kuptimplote, qė duhet pėrshėndetur Prindėrit shqiptarė jashtė shtetit amė, pa marrė parasysh se nėn sundim apo nėn ē`regjim kanė jetuar, nė vaz...
POEZI E RRYER E TĖ VJELAVE TĖ URTISĖ LASHTĖSO...
E dielė, 18 shkurt 2018 - 11:47
PĖRURIM Mė 20 janar 2018, u bė pėrurimi i tri pėrmbledhjeve poetike tė autorit Halil Kajtazi. Autori Halil Kajtazi ėshtė emėr i njohur i folklorit shqip...
Mbushur me mallėngjim
E premtė, 26 janar 2018 - 00:26
.
më shumë nga - Kulturė »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi