Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
KALORĖSIT E SHPĖRBLIMEVE
Publikuar më 29 maj, 2015 nė orėn 05:09 ( ) Tafil Duraku | Kulturė |
Rrit madhësinë e shkronjave
.


KALORĖSIT E SHPĖRBLIMEVE

kalėrojnė
anekėnd
atdheut

kalorės
tė zgjedhur
huajsisė tonė

i marrin
shpėrblimet
kudo atdheut

nė emėr
tė shqiptarizmės
kalorėsit titistė kudo

grykėsisė
sė tyre
tė njohur

vrasin
poezi
e kulturė

pėr apetitet
e tyre
pėr t’u dukur

pėr tė qenė
gjithmonė
tė parėt

kalėrojnė
tėrė
Shqipėrisė

kalorėsit
e shpėrblimeve
pa asnjė vlerė

nga Pėrmeti
poetėt
u kthyen me mirėnjohje

shpėrblimet
si pėrherė
ua mori politika

duke mos ditur
se mė vlerė kanė
mirėnjohjet tona

sesa shpėrblimet
e tyre
tė ligėsisė sė jurive shekull

Pėrmet, 25 maj 2015

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Tafil Duraku
Shkrimet e tjera të këtij autori
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 96 vizitorë
Lexuar: 657 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
DRENICA E PUSHKĖS DHE E PENĖS
E martė, 20 shkurt 2018 - 19:56
(Vėshtrim pėr librin e Bedri Tahirit, Toponimia e Galicės, Prishtinė, 2014) Prelud Pena mėmėdhetare gjithmonė u ngre njė himn pushkėve liridashėse, kri...
Atdhedashuria!
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 16:40
Njė ide kuptimplote, qė duhet pėrshėndetur Prindėrit shqiptarė jashtė shtetit amė, pa marrė parasysh se nėn sundim apo nėn ē`regjim kanė jetuar, nė vaz...
POEZI E RRYER E TĖ VJELAVE TĖ URTISĖ LASHTĖSO...
E dielė, 18 shkurt 2018 - 11:47
PĖRURIM Mė 20 janar 2018, u bė pėrurimi i tri pėrmbledhjeve poetike tė autorit Halil Kajtazi. Autori Halil Kajtazi ėshtė emėr i njohur i folklorit shqip...
Mbushur me mallėngjim
E premtė, 26 janar 2018 - 00:26
.
Pradigma “GJURMĖ TĖ PASHLYESHME”
E shtunė, 20 janar 2018 - 20:47
Veprimtaria ime brenda ngjarjeve tė bujshme nė fundvitet ’80-ta Ditar (Memoare) Shtėpia Botuese Shoqata e tė Burgosurve Politikė e Kosovės Prishtinė ...
më shumë nga - Kulturė »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi