Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
MEHMET BISLIMI: TĖRHIQEM VULLNETARISHT!
Publikuar më 11 qershor, 2015 nė orėn 16:47 ( ) Mehmet Bislimi | Lajme |
Rrit madhësinë e shkronjave
Komisionit Qeveritar pėr njohjen dhe verifikimin e statusit tė dėshmorit tė kombit, veteranit, pjesėtarit etj.

Kėrkesė:

Mė shumė mirėsi kėrkoj qė emri im, tė tėrhiqet nga lista e veteranit tė luftės sė UĒK-ės, qė mbanė numrin rendor 66, tė “FVTH”- Statusi i Veteranit!

Qė nga mosha ime rinore (nė mundėsitė e mia), jam munduar t’i pėrgjigjem zėrit tė atdheut pėr lirinė e tė cilit obligohemi tė gjithė. As njė herė nuk kam pranuar dhe nuk dua tė pranoj privilegje qė mund tė dalin nga kėto obligime!

- Unė ndihem pėrjetėsisht borxhli ndaj atdheut- atdheu nuk mė ka asnjė borxh mua!

Prandaj si vijon:

kėrkoj publikisht nga Komisioni i lartshėnuar qė tė tėrhiqet emri im (me numėr rendor 66), nga lista e “Statusit tė Veteranit”. Unė veten e konsideroj vetėm luftėtarė tė lirisė dhe as gjė mė shumė!
Kjo, edhe pėr faktin e devalvimit tė kėtyre listave deri nė banalitet. Konsideroj se nuk mund tė jenė veteran tė gjithė njėsoj; edhe ata qė vėrtetė u pėrgjakėn, edhe ata qė luftėn tonė ēlirimtare e mohuan, e penguan, e sabotuan, madje pėr tė qenė absurdi edhe mė i madh nė ato lista ka edhe tė atillė, qė nė kohė lufte ishin fėmijė, respektivisht nėn moshė 15 vjeēe- tani Veteran!

Faleminderit pėr mirėkuptim, respekti dhe nderi i secilit nė vend tė vet!

11. 06. 2015, Kreuzlingen,
Me shumė pėrzemėrsi
Mehmet BISLIMI.

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Mehmet Bislimi
Shkrimet e tjera të këtij autori
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 37 vizitorë
Lexuar: 824 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Ēfarė pėrmban Ligji i ri pėr gjuhėt
E premtė, 12 janar 2018 - 04:32
Nė Kuvendin e Maqedonisė sot me 69 vota u miratua Ligji pėr pėrdorimin e gjuhėve. Mė posht MekuliPress, ju sjell pėrmbajtjen e kėti Ligji. Ligji pėr pėr...
Kosova ėshtė Djepi i barbarisė dhe gjenocidit...
E dielė, 07 janar 2018 - 20:24
REAGIM Prifti malazez i Kishės Ortodokse, Radomir Nikēeviq, paska deklaruar nė Shkodėr se «Kosova ėshtė Serbi sepse ai ėshtė njė vend i shenjtė i Serbis...
GEZUAR!
E dielė, 31 dhjetor 2017 - 21:23
.
SQARIM PĖR OPINIONIN
E martė, 19 dhjetor 2017 - 01:16
Ne pasardhėsit e Familjes Meha nga Prekazi i Skėnderajt, jo pėr tė reaguar ndaj shkrimit tė disa portaleve ose mė mirė thėnė informimit tė Partisė NISMA, d...
REAGIM: i Fakultetit Filozofik lidhur me vend...
E martė, 14 nėntor 2017 - 19:22
Dje, mė 13.11.2017, pėrmes mjeteve tė informimit publik, u informuam se Gjykata e Apelit ka vėrtetuar vendimin e Gjykatės Themelore tė Prishtinės pėr ta ko...
më shumë nga - Lajme »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi