Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
NJĖ DEKLARATĖ E TURPSHME
Publikuar më 27 qershor, 2015 nė orėn 02:54 ( ) Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Kėshtu foli, mes tjerash, Hashim Thaqi menjėherė pas refuzimit tė deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės qė tė aprovojnė ndryshimet kushtetuese qė do tė mundėsonin krijimin e Gjykatės Speciale pėr krimet e luftės nė Kosovė nga ana e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės: “ ... Lirisht mund tė them se ėshtė bėrė njė shėrbim pėr oponentėt e pavarėsisė sė Kosovės ... ”

Pra, dėgjoni o popull: Fadil Beka, Fadil Demaku, Ganimete Musliu, Nait Hasani, Xhevahire Izmaku, Rafet Rama, Raif Qela, Flora Brovina, Nezir Qoqaj dhe e gjithė opozita janė tradhtarė sepse sot kanė vepruar kundėr interesave tė Kosovės dhe shqiptarėve duke votuar “KUNDĖR” Gjykatės Speciale, kurse Bojan Mitić, Srdjan Popović, Slavko Simić, Slobodan Petrović, Saša Milosavljević, Milka Vuletić, Jasmina Živković, Jelena Bontić ... janė patriotė tė popullit shqiptar sepse sot kanė vepruar nė dobi dhe pėr tė mirėn e Kosovės dhe shqiptarėve duke votuar “PĖR” Gjykatėn Speciale! Kurse udhėheqėsi i Listės Serbe Aleksandar Jablanović, ish ministėr nė qeverinė e Thaqi-Mustafės i cili quajti nėnat shqiptare egėrsira, shprehi shqetėsimin e kėsaj liste pėr shkak tė kėtij refuzimi, sepse kėshtu u dėmtuan interesat e Kosovės!

Pra, tė gjithė ata qė kanė pasur dilema se a duhet tė votohet apo jo Gjykata Speciale pėr krimet e luftės nė Kosovė nga ana e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, mund tė nxjerrin konkluzione nga kėto fakte, sepse mund t’ju hynė nė punė sė shpejti, pasi qė qeveria Thaqi-Mustafa nuk do heq dorė lehtė nga “obligimet” e marra para “miqve ndėrkombėtar” (pėr tė shpėtuar karrierat e tyre politike, apo edhe pasuritė e krijuara!).

Ali Mehmeti

Gjenevė

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 43 vizitorë
Lexuar: 694 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Dy qingjat dhe dy lugėt
E martė, 20 shkurt 2018 - 20:16
Shėnjimi i Pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės, ishte plotė befasi. Aventurat e Fatmir Limės, e lindėn kopilin (Aneks marrėveshjen), ripėrtėritja e marrėve...
Keqkuptimi i intelektualėve me popullin dhe a...
E martė, 20 shkurt 2018 - 20:13
Intelektualėt pėrkojnė me dimensionin e cilėsisė, kurse populli me atė sasisė. Ėshtė natyrale qė intelektualėt tė shohin me skepticizėm sjelljet dh...
Shteti “ka vdekur”
E martė, 20 shkurt 2018 - 20:07
Aty ku ligjin e bėn dhe e sundon e paligjshmja, e palejuara, papėrgjegjshmėria, antiligji dhe antishteti; aty ku sundon kusaria, vjedhja dhe krimi e korrup...
Jo president e as kryeministėr tė pėrbashkėt,...
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 17:00
*** Kryeministri aktual i qeverisė sė Shqipėrisė, Edi Rama nė fjalėn e rastit nė Kuvendin e Kosovės, mė 17 shkurt 2018, duke uruar 10-vjetroin e pavarėsis...
VETĖM AMIQTĖ E POPULLIT DHE PARTITĖ NĖ PUSHTE...
E hėnė, 19 shkurt 2018 - 16:53
...NDAJ BĖN GJITHĒKA, QĖ ISHTE E MUNDUR....DHE IA DOLĖN PĖR TA BĖRĖ LĖVIZJEN VV, PIKĖ E PESĖ!?...DHE SOT, LUAJNĖ ME FLAMURIN KOMBĖTAR, DUKE E HEQ ATĖ FLAMU...
më shumë nga - Opinion »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi