Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Drejtėsia politike franceze nėn diktatin politik tė Serbisė
Publikuar më 02 mars, 2017 nė orėn 13:23 ( ) Lajme |
Rrit madhësinë e shkronjave
Nė tė gjitha kontaktet qė kam pasur lidhur me mbajtjen e Ramush Haradinajt nė Francė ėshtė thėnė nė mėnyrė kategorike se ai ėshtė tėrėsisht i pafajshėm. Kur tė gjithė janė tė vetėdijshėm pėr pafajėsinė e tij mbajtja e Ramush Haradinajt nė Francė me urdhėr tė Serbisė nuk ėshtė asgjė tjetėr pos diktat politik i Serbisė mbi drejtėsinė franceze.

Vendimi i Gjykatės sė Apelit nė Colmar pėr tė shtyrė sjelljen e vendimit pėr lirimin e Ramush Haradinajt ėshtė njė vendim politik qė ka pėr qėllim nxitjen e konflikteve tė reja nė Ballkan.
Ėshtė poshtėrsi e paparė heshtja e institucioneve tė BE-sė pėrballė mbajtjes peng tė Ramush Haradinajt nga drejtėsia e njė shteti tė BE-sė qė zbaton urdhrat e qarqeve politike tė Beogradit.
Ėshtė momenti i fundit qė institucionet shtetėrore tė Kosovės tė ndėrmarrin njė fushatė tė gjerė diplomatike kundėr forcave qė dėshirojnė tė destabilizojnė paqen e brishtė tė kėsaj pjese tė Evropės.

Bardhyl Mahmuti

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 39 vizitorë
Lexuar: 838 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
REAGIM: i Fakultetit Filozofik lidhur me vend...
E martė, 14 nėntor 2017 - 19:22
Dje, mė 13.11.2017, pėrmes mjeteve tė informimit publik, u informuam se Gjykata e Apelit ka vėrtetuar vendimin e Gjykatės Themelore tė Prishtinės pėr ta ko...
Liri per socialdemokratin Sadri Ramabaja
E enjtė, 09 nėntor 2017 - 18:47
Letėr e hapur Gjykatės speciale nė Prishtinė dhe prokurorit Sylė Hoxha Shumė i nderuari prokuror Sylė Hoxha, shumė tė nderuar gjykatės dhe gjykatėse nė G...
NJOFTIM
E merkurė, 01 nėntor 2017 - 05:55
.
Grupi i Veteranėve: PĖRKRAHIM KĖRKESAT E GRU...
E dielė, 16 korrik 2017 - 03:02
Njė grup shokėsh Veteranė, pėrkrahin Grupin e Kumanovės, sidomos pėrkrahin thirrjen e Grupit tė Kumanovės, drejtuar popullit shqiptar qė jeton, nėn pushtim...
ORGANIZATA E VETERANĖVE TĖ LUFTĖS ...
E shtunė, 15 korrik 2017 - 00:39
R E A G I M Organizata e Veteranėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės reagon ndaj shkr...
më shumë nga - Lajme »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi