Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
ORGANIZATA E VETERANĖVE TĖ LUFTĖS TĖ USHTRISĖ ĒLIRIMTARE TĖ KOSOVĖS
Publikuar më 15 korrik, 2017 nė orėn 00:39 ( ) Lajme |
Rrit madhësinë e shkronjave
R E A G I M

Organizata e Veteranėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės reagon ndaj shkrimit tė publikuar nė Gazetėn Metro si dhe nė disa portale tė datės 14.07.2016 me titull “Shkatėrrohet rrjeti kriminal i veteranėve tė UĒK-sė, dėrgonin drogė e armė nė Serbi”.

Shkrimi i publikuar i kėsaj “gazete”, i pėrpiluar nga ndonjė gazetaruc dhe i diktuar nga kancelaritė mediatike serbe nuk ka tė bėjė me realitetin sepse nė OVL tė UĒK-sė asnjėherė nuk ka pas e as nuk ka rrjete kriminale. Organizata e Veteranėve tė Luftės ėshtė organizatė legale qė funksionon nė gjithė territorin e Republikės sė Kosovės dhe i mbrojmė tė drejtat e pjesėtarėve tė Ushtrisė sė lavdishme ēlirimtare, por jo edhe tė atyre individėve qė me ose pa qellim shkelin ligjet e shtetit.

Derisa pėr rastin nė fjalė, ėshtė njė shpifje e poshtėr, gėnjeshtėr e kulluar sepse njė rrjetė i tillė, siē po pretendojnė disa “gazetar” nė shkrimet e tyre tė diktuar nga kancelaritė e mediave tė Serbisė nuk ekziston e as nuk ka ekzistuar nė OVL tė UĒK-sė, por pėr kėtė “gazetė”, ata gazetaruca dhe ato por(dh)tale pa fije profesionizmi e me erė bajge, tashmė e ka kuptuar i gjithė populli se prej nga po diktohen e po financohen.
Ne si OVL e UĒK-sė, nuk duam e as nuk mendojmė tė ndėrhyjmė nė organet e drejtėsisė, edhe pse e dijmė se drejtėsia nuk funksionon siē duhet, sepse po tė ishte ashtu, shumė prej “gazetave”, “portaleve” dhe “gazetarėve” shpifės do tė kėrkonin pėrgjegjėsi ligjore dhe mė pas do t’i ndalonin shpifjet dhe gėnjeshtrat qė po i mbushin faqet e faqet e zeza tė gazetave dhe rrjeteve sociale.
Ne jemi pėr ligj dhe rend, jemi pėr drejtėsi tė mirėfilltė dhe tė vendosur e tė sigurt pėr veprimet tona tė drejt. Kemi qenė dhe jemi qė tė gjithė ata qė shkelin ligjin duke kryer vepra penale tė ndėshkohen, pavarėsisht se a janė veteran apo qytetar tė tjerė. Kemi qenė dhe jemi kundėr tė gjithė atyre qė shpifin pėr luftėn e shenjt tė UĒK-sė dhe pjesėtarėt e saj tė vėrtet.
Dhe nė fund, pėrmes kėtij reagimi kėrkojmė nga kėto “gazeta’, “portale” e “gazetarė” qė ta ndėrpresin fushatėn aq tė poshtėr e tė egėr kundėr Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe tė ndalojnė shpifjet e gėnjeshtrat e diktuara nga armiku shekullor, nė tė kundėrtėn ne do t’u konsiderojmė jo vetėm si bashkėpunėtor tė tyre, por tamam armiq tė popullit.

Kryesia e OVL – UĒK-sė
Hysni Gucati, Kryetar

Prishtinė, 14. 07. 2017

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 24 vizitorë
Lexuar: 665 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Ēfarė pėrmban Ligji i ri pėr gjuhėt
E premtė, 12 janar 2018 - 04:32
Nė Kuvendin e Maqedonisė sot me 69 vota u miratua Ligji pėr pėrdorimin e gjuhėve. Mė posht MekuliPress, ju sjell pėrmbajtjen e kėti Ligji. Ligji pėr pėr...
Kosova ėshtė Djepi i barbarisė dhe gjenocidit...
E dielė, 07 janar 2018 - 20:24
REAGIM Prifti malazez i Kishės Ortodokse, Radomir Nikēeviq, paska deklaruar nė Shkodėr se «Kosova ėshtė Serbi sepse ai ėshtė njė vend i shenjtė i Serbis...
GEZUAR!
E dielė, 31 dhjetor 2017 - 21:23
.
SQARIM PĖR OPINIONIN
E martė, 19 dhjetor 2017 - 01:16
Ne pasardhėsit e Familjes Meha nga Prekazi i Skėnderajt, jo pėr tė reaguar ndaj shkrimit tė disa portaleve ose mė mirė thėnė informimit tė Partisė NISMA, d...
REAGIM: i Fakultetit Filozofik lidhur me vend...
E martė, 14 nėntor 2017 - 19:22
Dje, mė 13.11.2017, pėrmes mjeteve tė informimit publik, u informuam se Gjykata e Apelit ka vėrtetuar vendimin e Gjykatės Themelore tė Prishtinės pėr ta ko...
më shumë nga - Lajme »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi