Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Masakra juridike
Publikuar më 17 nėntor, 2017 nė orėn 19:44 ( Para 23 ditė e 16 orėve ) Opinion |
Rrit madhësinë e shkronjave
Sot, mė 17 nėntor, nė Prishtinė ndodhi njė masakėr juridike, qė fyen rėndė drejtėsinė, qė fyen rėndė mendjen e shėndoshė, qė fyen rėndė Kosovėn.
Viktima tė kėsaj masakre juridike janė Adea Batusha, Frashėr Krasniqi, Egzon Haliti dhe Atdhe Arifi.

Kėtyre tė rinjėve me moshė, tė rinjėve me ide dhe tė rinjėve me emrat e tyre plot kuptim e bukuri kombėtare, dėnimin ua shqiptoi Gjykata Themelore e Prishtinės, por e pėrdorur si gjykatė private prej dy blloqeve politike, qė tani e sa vite e kanė bėrė Kosovėn shtet privat!

Gjykata themelore e Prishtinės ua shqiptoi dėnimin Adeas, Frashėrit, Egzonit dhe Atdheut dy dytė para balotazhit dhe ua shqiptoi dy ditė para kėtyre zgjedhjeve komunale me shpresė se ashtu do tė mund tė ndikojė rrėnueshėm nė zgjedhjen, tė paraparė tė sigurtė, tė Shpend Ahmetit kryetar i kryeqytetit tė Kosovės-Prishtinės.
Gjykata themelore e Prishtinės ua shqiptoi dėnimin Adeas, Frashėrit, Egzonit dhe Atdheut pėr “veprėn penale” me asnjė dėshmi tė dėshmuar: pėr terrorizėm!

Pronarėt e shtetit privat tė Kosovės e mėsuan Gjykatėn Themelore tė Prishtinės, qė thyrjen e njė tulle e gjysmė dhe katėr gjysmėdritareve tė Kuvendit tė Kosovės, t’i quajė terrorizėm me shpresė se ashtu, me kėtė marrėzi politike dhe politikologjike, nė tė vėrtetė fashiste, do t’i rėndojė tmerrshėm tė pėrzgjedhurit e urrejtjes sė tyre politike - Adean, Frashėrin, Egzonin dhe Atdheun, e pėrmes tyre Lėvizjen Vetėvendosje, e cila me idetė e saj, me programin e saj politik e social, me adhurimin e gėzuar nė radhėt e rinisė shqipėtare, po i shqetėson pamatshėm.

Besoj se populli shqiptar nuk do tė pajtohet me kėtė Gjykim qė fryen drejtėsinė, mendjen e shėndoshė dhe Kosovėn, prandaj edhe do tė ēohet kundėr tij siē u qua edhe kundėr dėnimit me vdekje qė burgu i Prizrenit i shqiptoi Astrit Deharit.

Besoj se populli shqiptar, viktimat e kėsaj masakre tė sotme juridiko-politike, tė kurdisur prej dy blloqeve politike, do t’i shpallė, sė bashku me Astrit Deharin, heronj tė Kosovės nesėr.

Rexhep QOSJA

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 46 vizitorë
Lexuar: 148 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Me largimin e “misioneve tė huaja, fillon str...
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:09
Baromteri diplomatik *** Mos e kritikoni dhe mos e fajėsoni BE-nė, se mund tė ndodhė ajo mė e keqja, qė disa shtete tė saj ta tėrheqin njohjen ndėrkomb...
EDHE TI O RAMUSH I LĖVIZE FJALĖT?!?
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:05
...O POPULLI IM! PASKE PASUR FATIN E KEQ QĖ, NUK U MĖSOVE DHE AKOMA NUK PO MĖSOHESH ME KĖTO LOJRAT E NDĖRKOMBĖTARĖVE SI DHE ME DREDHITĖ E HILET E KĖTYRE TĖ...
Zoti ambasador, me gjepura nuk hidhet poshtė ...
E premtė, 08 dhjetor 2017 - 08:35
Reagim ndaj qėndrimit tė Ambasadorit tė SHBA-ve nė Kosovė, z. Greg Delawie Nė intervistėn ekskluzive pėr emisionin « Rubikon » tė datės 5 dhjetor Ambasa...
Akademiku serb Vasilije Krestiq, ta apelojė S...
E merkurė, 06 dhjetor 2017 - 15:28
Barometri diplomatik Jo, Serbia me liderėt, me akademikėt, me popat e saj, dhe me patriarkun Irinej nė krye, tė kėrkojnė rikthimin e Kosovės nėn “ombre...
ZGEDHJET E JASHTĖZAKONSHME KOMUNALE NĖ PRESHE...
E merkurė, 06 dhjetor 2017 - 15:25
Jemi nė prag tė zgjedhjeve tė jashtėzakonshme Komunale nė Preshevė. Deri te ky proces ka ardhur pėr shkak tė dėshtimit tė Koalicionit tė fundit ndėrmjet tė...
më shumë nga - Opinion »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi