Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
FLAMUR KOMBĖTAR
Publikuar më 27 nėntor, 2017 nė orėn 20:29 ( Para 13 ditė e 15 orėve ) Kulturė |
Rrit madhësinë e shkronjave
.


FLAMUR KOMBĖTAR

I nderuar flamur kombėtar,
i nderuari i gjithė atdheut ,
ji zog mbret i shqiptarėve,
je zog mbret i Shqipėrisė!

I nderuar flamur i atdheut,
i nderuari i gjithė kombit,
ti je shpipja e shqiptarisė,
ji mė trimi i tė gjithė neve.

I nderuar flamur kombėtar,
i nderuar i tė tėra luftrave,
i lavdishėm nėpėr beteja,
i lavdishėm nėpėr fitore.

I nderuar flamur shqiptar,
I nderuar i shqiptarisė,
ti je sot mė atdhetari,
pėr Bashkimin e Shqipėrisė.

Ēamėri - o tokė shqiptare,
je e bimur o shpirt ku je?
ti je gjakja e kombit tonė,
je Shqipėri e lerė mbi dhé!..

Rrustem Geci - Dortmund, 2017

Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 29 vizitorë
Lexuar: 93 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Dallgė poetike
E dielė, 10 dhjetor 2017 - 00:23
(Duke lexuar vėllimin “Thashė, tė bėhem edhe unė poet!” tė shkrimtarit Viron Kona). Kėto ditė lexuesit dhe kritika u njohėn me vėllimin poetik “Thashė,...
MOTI I VOCĖRR I CEN DESKUT
E premtė, 08 dhjetor 2017 - 08:48
Nė shenjė rrespekti pėr herojntė tė cilėt shtrinė dorėn e pajtimit nė vitin 1990, reagoj ndaj librit Pajtimet nė Motin e Madh. Cen Desku pasi k...
DRENICA E PUSHKĖS DHE E PENĖS
E martė, 05 dhjetor 2017 - 19:40
(Vėshtrim pėr librin e Bedri Tahirit, Toponimia e Galicės, Prishtinė, 2014) Prelud Pena mėmėdhetare gjithmonė u ngre njė himn pushkėve liridashėse, kri...
Orė letrare festive me rastin e Ditės sė Flam...
E dielė, 03 dhjetor 2017 - 22:51
Njė kurorėzim afirmativ i konkursit letrar mbėshtetur nga Ministria e Diasporės. Nė prozė, tregimi “I huaj” me autor Hazir Mehmetin, ēmimi i parė. Nė ...
Nėnė Shqipėri
E merkurė, 29 nėntor 2017 - 06:32
.
më shumë nga - Kulturė »
 
 

© 2017 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi