Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
“Ėndrra ime, Manēester Junajtid”
Publikuar më 26 nėntor, 2006 nė orėn 05:33 ( ) Sport |
Rrit madhësinë e shkronjave
Nga Leonard KARAJ

Eshtė kandidati numėr 1 pėr tė veshur fanellėn e kombėtares kuqezi. Do tė jetė nė grumbullimin e radhės mė 4-7 dhjetor nė Tiranė nėn urdhrat e trajnerit Oto Bariē. Skuadra e tij e zemrės ku edhe ėndėrron tė luajė ėshtė Manēester Junajtid. Ndėrsa futbollisti idhull pėr tė ėshtė Ronaldo. Nė rast se nuk do tė kishte luajtur futboll do tė kishte pasur dėshirė tė vishte uniformėn e policisė. Ky ėshtė Mėrgim Mavraj, 18 vjeēari kosovar me pasaportė shqiptare, i cili aktivizohet me skuadrėn e SV Dramstad 98 nė kampionatin gjerman tė futbollit. Nė njė intervistė pėr mediat gjermane publikuar nė adresėn e echo-online.de, Mavraj ka zbuluar tė gjitha dėshirat dhe sekretet mbi tė ardhmen e tij nė futboll.
Nė cilėn moshė jeni transferuar tek skuadra e SV Darmstadt 98 nė kampionatin gjerman tė futbollit?
Isha 17 vjeē kur erdha tek kjo skuadėr. Mė pėrpara kisha luajtur pėr ekipin e tė rinjve tė SG Rosenhohe Ofenbah, po nė Gjermani.
Cila ka qenė ndeshja juaj mė e bukur deri tani?
Ah, kėtu mund tė rreshtoja disa ndeshje, megjithatė vendin e parė nė kėtė renditje do t’ia jepja finales sė Kupės Hesen kėtė vit.
Cili ėshtė ekipi pėr tė cilin keni bėrė tifozllėk, qoftė edhe nė fėmijėri?
Manēester Junajtid. Ėshtė skuadra pėr tė cilėn kam bėrė tifozllėk dhe vazhdoj tė admiroj.
Cili ėshtė lojtari juaj mė i dashur?
Ēmoj shumė futbollistin e kombėtares braziliane, Ronaldo. Natyrisht ai ėshtė idhulli im.
Cili ėshtė pėrkufizimi qė mund tė jepnit pėr trajnerin tuaj Xhino Letieris?
Mendoj se ai ėshtė shumė serioz nė punė dhe kompetent.
Cili ekip ėshtė kundėrshtari mė i frikshėm pėr ju nė Ligė?
Hėm. Nė Ligė nuk kam frikė askėnd. Pretendojmė tė jemi tė barabartė me tė tjerėt dhe mbase edhe superiorė nė disa raste.
A mendoni se kėtė vit skuadra juaj do tė arrijė tė ngjitet njė kategori mė lartė?
Ėshtė shumė e qartė qė ngjitja nė klasifikim pėrkon edhe me ngjitjen nė njė kategori mė lartė. Ne do tė bėjmė tė pamundurėn pastaj tė tjerat mė mirė t’ia lėmė kohės.
Keni preferenca tė tjera veē futbollit?
Mė pėlqen tė luaj playstation, tė takoj miqtė, tė ha mirė, tė shkoj nė kinema dhe tė dėgjoj muzikė.
Cilin rrymė muzikore dėgjoni mė shumė?
Zakonisht dėgjoj hip-hop gjerman dhe muzikė house.
Nėse nuk do t’ju ecte si futbollist profesionist, ēfarė profesioni tjetėr do tė preferonit tė ushtronit?
Do tė doja tė bėhesha polic. Nuk e di, por ka qenė njė dėshirė e fshehur e imja qė nė vogėli.
Si e parashikoni tė ardhmen tuaj?
Unė dėshiroj tė luaj sa mė shumė futboll dhe tė jem i suksesshėm. Do tė kisha shumė dėshirė tė luaja nė ndonjė skuadėr tė madhe si pėr shembull Manēester Junajtid. Shpresoj qė kjo tė mos mbetet veēse njė dėshirė ose ėndėrr.


Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Nuk është vlerësuar deri më tani!
Lexuar: 2,940 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Tė krenohemi me lojtarėt shqiptar
E dielė, 29 qershor 2014 - 00:21
Unė kam lindur afėr atij vendi, ndjej njė lidhje me tė, ndaj dhe dua tė punoj aty ku mund tė lė gjurmėt e mia, do tė deklaronte para disa vitesh trajneri l...
Sevdail Sherifi drejt titujve dhe fitoreve tė...
E enjtė, 21 nėntor 2013 - 01:45
Menjėherė, me tu kthyer nga SHBA, e konkretisht nga New Yorku, pėr nė Zvicėr, boksieri nga Presheva, Sevdail Sherifi, falėnderon organizatorėt e meēit tė 1...
Dy binjakėt Ajeti kontratė profesionale me KF...
E shtunė, 04 maj 2013 - 13:51
Pas gati njė viti konsulte, vėllzėrit Ajeti(16)nėnshkruan pėr Bazelin dhe jo pėr Barcelonėn. Po mbushėn gati njė vit qė dy futbollistėt binjakė Albian d...
Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meēin kundė...
E dielė, 30 shtator 2012 - 15:28
Para pak ēastesh, pėrfundoi njė dramė e madhe e boksit nė Villars Sur Glane Fribourg tė Zvicrės, ku bashkėkombasi ynė Sevdail Sherifi, me plot meritė e rrė...
Njė ditė eksituese pėr sportdashėsit e Kosovė...
E merkurė, 23 maj 2012 - 22:52
U aprovua nga FIFA kėrkesa e FFK-sė pėr ndeshje miqėsore nė nivel tė pėrafqėsueseve shtetėrore Lajmi i shumėpritur pėr aprovimin e kėrkesės sė FFK-sė pė...
më shumë nga - Sport »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi