Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
Igli Tare i jep lamtumirėn futbollit
Publikuar më 11 korrik, 2008 nė orėn 02:07 ( ) Sport |
Rrit madhësinë e shkronjave
Tiranė- Igli Tare i ka dhėnė sot lamtumirėn futbollit. Futbollisti gjatė njė deklarate pėr mediat ka thėnė se ka pasur njė ofertė nga Lacio dhe ka zgjedhur tė punojė si drejtor teknik nė kėtė ekip.

Ish kapiteni i kombėtares shqiptare ka luajtur 10 vjet me pėrfaqėsuesen e kuqezinjve. Largimi i tij nga futbolli vjen pas njė karriere nė Itali dhe nė Gjermani.

“Doja tė jepja njė lajm qė personalisht pėr mua nuk ėshtė shumė i mirė sepse sot do tė jap dorėheqjen zyrtare nga futbolli I luajtur”- ka thėnė nė konferencėn pėr shtyp Igli Tare.

Nė kėtė dorėheqje, Tare nuk ka ngurruar tė bėjė falenderimet e rastit.

Ai ka falenderuar sė pari babanė dhe dy trajnerėt qė e kanė ndihmuar nė ecurinė e tij si futbollist. “Falenderoj Musa Fakun dhe Pėllumb Shaqirin, me tė cilėt para mundėsinė pėr tė mėsuar abc-nė e futbollit”- tha Tare.

Shekulli
Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
 
 
Vlerësimi juaj për lajmin
I keq I dobët I mirë Shumë i mirë I mrekullueshëm
 
Vlerësimi:
Jep vlerësimin tënd
Është vlerësuar nga 11 vizitorë
Lexuar: 3,419 herė
Versioni për printim Dërgoje tek miku/mikja juaj Shtoje këtë artikull në listën e favoritëve
 
 
Tė krenohemi me lojtarėt shqiptar
E dielė, 29 qershor 2014 - 00:21
Unė kam lindur afėr atij vendi, ndjej njė lidhje me tė, ndaj dhe dua tė punoj aty ku mund tė lė gjurmėt e mia, do tė deklaronte para disa vitesh trajneri l...
Sevdail Sherifi drejt titujve dhe fitoreve tė...
E enjtė, 21 nėntor 2013 - 01:45
Menjėherė, me tu kthyer nga SHBA, e konkretisht nga New Yorku, pėr nė Zvicėr, boksieri nga Presheva, Sevdail Sherifi, falėnderon organizatorėt e meēit tė 1...
Dy binjakėt Ajeti kontratė profesionale me KF...
E shtunė, 04 maj 2013 - 13:51
Pas gati njė viti konsulte, vėllzėrit Ajeti(16)nėnshkruan pėr Bazelin dhe jo pėr Barcelonėn. Po mbushėn gati njė vit qė dy futbollistėt binjakė Albian d...
Sevdail Sherifi me nokaut e fitoi meēin kundė...
E dielė, 30 shtator 2012 - 15:28
Para pak ēastesh, pėrfundoi njė dramė e madhe e boksit nė Villars Sur Glane Fribourg tė Zvicrės, ku bashkėkombasi ynė Sevdail Sherifi, me plot meritė e rrė...
Njė ditė eksituese pėr sportdashėsit e Kosovė...
E merkurė, 23 maj 2012 - 22:52
U aprovua nga FIFA kėrkesa e FFK-sė pėr ndeshje miqėsore nė nivel tė pėrafqėsueseve shtetėrore Lajmi i shumėpritur pėr aprovimin e kėrkesės sė FFK-sė pė...
më shumë nga - Sport »
 
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi