Ballina
Lajme
Opinion
Intervista
Histori
Kulturė
Tė ndryshme
English
Galeria
Libri i miqve
Dėrgo lajme
Kush jemi ne?
Kontakti
 
RSS Furnizuesi
RSS Furnizuesi
   
 
153 komente
» argjira
E premtė, 22 gusht 2008 - 18:05 
pėrshėndetje njerėzit si ju nuk gjinden aq lehtė nė kėtė rruzull tokėsor , ju lumtė vazhdoni kėshtu
Sinqerisht Argjiroja 
» shaban Cakolli
E merkurė, 30 korrik 2008 - 08:20 
Dervina.com,ishte shpresa dhe burimi i informacioneve,edhe kur toka shqiptare kallej nga pushtuesi,edhe sot.Pėr mua,por mendoj edhe pėr shumė mėrgimtarė dervina.com ishte njė rreze me anė tė cilės e shihnim atdheun nga larg.
Nuk gjejė fjalė si tė i pėrgėzoj dhe falemnderoj kėta pishtar pėr dritėn e tyre informative.

Dervina.com,drita jonė nė mėrgim. 
» agim_ ferizaj
E martė, 29 korrik 2008 - 09:37 
Ju pershendes stafin tuaj te mrrekullueshem, dhe ju pergezoj per temat qe trajtoni, qasjen shume te drejte dhe pa hamendje per trajtimin e problemeve, prekjen e temave qe po shqetesojne kombin tone, apo shqyrtimin e tyre shqiptarisht pa pretendime megallomane apo gjoja "kosmopolite" tė ndonjeri qe mėtojnė per t'u dukur sa me shume "qytetar tė botes" apo grekopolit, e shume pak apo fare i vetes. Dhe ju, stafi juaj dhe bashkepunetore tuaj me shkrimet e tyre bejne qe me shkrimet tyre te jene sa mė afer thelbit te vetvetes dhe iu japin kurajo e shprese lexuesit se do te jemi gjithnje te qendrueshem ndaj stuhive, te keqijave rreth nesh dhe kesisoj te ndeshemi me to duke mos i lene te leshojne shtat. Ndoshta nuk eshte vendi dhe hapsira por ju kerkoj ndjese, nga ketu pershendes autoren vlonjate- Laureta, per shkrimin shum te fuqishem lidhur me emrin e Ismail Qemailit, dhe mendoj se duhet zgjuar ndergjegjen, njerezit sepse "ndergjegja" e te pandergjegjeshmeve po vepron haptas kunder interesave te kombit. 
» guri
E merkurė, 16 korrik 2008 - 08:42 
Ju lumt juve DERVINA-dhe pershendetje nga zemra stafit tuaj profesional per kete kend ne internet ku cdo shqiptar mund ta gjej vendin e vet,ti shpreh deshirat,hallet dhe cdo gje qe i flen ne zemer,vazhdoni vetem keshtu,jeni shum te mrekullueshem,keshtu u ndihmohet cdo njeriu te rendomte per tu njohur ne mes vedi,ti cajm hallet,por edhe ndihmuar njeri-tjetrin.Pershendetje dhe pune te mbare,tung.....tung 
» guri
E merkurė, 16 korrik 2008 - 08:28 
tungat shqiptare kudo qe jeni ne mbare rruzullin toksor,ja na erdhi stina me e lumtur per ne qe jemi ne trojet etnike tonat,ju presim me padurim te madh te na vini nga gurbeti i larget se pari te cmallemi nga koha e gjate e gurbetit e me shkas ti bejme si zakonisht dasmat tona te zakonshme e me teper te bashkuara me ju.Ju presim me me mall te madh e zoti ju ndihmoft ne rruget e largeta.Tung......tung. 
» Natyra, Republika e Kosoves
E premtė, 11 korrik 2008 - 03:36 
Jeni te mrekullueshem se qdo gje eshte, mund te thuhet apo synohet dhe eshte shqiptare ketu mund te shprehet, shkruhet dhe lexohet.
Po dua te veqoj urimin e Viktorit nga Tuzi ku pershendes krejt Tuzin se gjate luftes atje kam qendruar dhe jane kujdesur per ne si te na kishin anetar te familjes. 
» guri
E enjtė, 10 korrik 2008 - 04:37 
S eshte vone asnjehere,gezuar na qofte te gjithe shqipta- reve PAMVARSIA E KOSOVES,e ti KOSOVE pac jete te gja- te e te lumtur,ilus nga zemra udheheqsit e KOSOVES marti- re te jene sa e sa ma te bashkuar ne formimin e shtetit te ri ne bote,e dim te gjith se neper cfare sfidash kaloi gjat nje shekulli KOSOVA jone,prandaj mencuri,durim dhe pune te pa kursyer per KOSOVEN e dashur.Nje dashamir i madh te cilit KOSOVEN e ka gjithcka....tung...tung. 
» Cimi
E merkurė, 14 maj 2008 - 01:16 
Pershendetje, jeni me te miret. Duke lexuar dervina.com, ndihem krenar qe jam shqiptar. Jeni mjaft pozitiv. 
» lola,Republika e Kosovės
E martė, 18 mars 2008 - 09:25 
PĖRSHENDETJE JENI SHUM TE MIRĖ, EDHE PSE ME VONESĖ URIME PAVARSIA E KOSOVĖS E GĖZOFSHI BREZ PAS BREZI .
LOLA 
» Lisana,Prishtine
E martė, 04 mars 2008 - 12:56 
Urime Pavarsinė Kosovė ! 
Faqja e 4 prej 16 faqeve gjithsej
Fotolajm
Gjergj Kastrioti - SKENDERBEU
A besoni nė bashkimin e trojeve etnike shqiptare nė njė shtet tė pėrbashkėt deri nė vitin 2015 ?
11 prill 2009
 Prishtinė
19°C 
Lagështia: 86% 
Erërat: 7km/h

 Tiranė
10°C 
Lagështia: 87% 
Erërat: 0km/h

 Shkup
18°C 
Lagështia: 94% 
Erërat: 0km/h
 

© 2018 AlbaniaPress.com :: Agjensia Informative Shqiptare Ballina | Moti | RSS | Kontakti
Të gjitha të drejtat e rezervuara Programimi dhe dizajnimi i faqës: Arlind Nushi